Expres na západ (TV film)

The Sunset Limited

Psychologický / Drama

USA, 2011, 87 min

Tommy Lee Jones

Cormac McCarthy (scénář, divadelní hra)

Paul Elliott

Scénografie:

Merideth Boswell

Kostýmy:

Lyn Paolo

Zajímavý námět, šikovné zpracování formou one man - eh oprava: two men show - v podání výborného S.L.Jacksona a T.L.Jonese. Celý film je v podstatě o neustálém dialogu a vyměňováním názorů mezi těmito dvěma postavami. Špatné to nebylo, ale vzhledem k tomu, že na tento film musíte být naprosto soustředěni a musíte naslouchat každému slovu, které je vyřčeno, abyste se vžili a pochopili tento film, mám s tím problém, jelikož na filmy koukám před spaním, kdy už mozek vypíná.(30.4.2013)

Zpočátku mi vadil fakt, kvůli kterému nakonec dávám plné hodnocení. To černobílé nahlížení na vše (a tím černobílé myslím doslova vše). Navíc jsem si i říkal, že jo, jde poznat, že autor scénáře či původní hry něco málo ví, ale nějak mě to neohromilo. Ale pak film přešel do své druhé poloviny, která začala gradovat, a najednou jsem si film užíval mnohem víc. Navíc jsem pochopil, že to černobílé nahlížení bylo schválně, aby pak více vyniklo to, co přišlo a přijít muselo. Oba herci ze sebe vymáčkli maximum a ten závěr je prostě dokonalý. Už teď chápu, že jedno zhlédnutí nebude stačit. 95 % s tím, že HBO prostě umí.(14.1.2012)

• Radiq

Ááá sakra. Hodně ukecanej intelektuální film, ve kterym člověk musí furt sledovat, co tam ti dva filozofové melou a snažej se přechytračit jeden druhýho. Jde vidět, že to je podle nějaké divadelní hry, docela pitomé divadelní hry. Docela mě štvalo, jak se tam Samuel pořád snaží Tommyho ukecat k tomu, aby věřil v boha. Byl jak nějakej podělanej jehovista nebo něco. Na druhou stranu, Tommy se to Samuelovi pořád snaží vyvrátit, takže kdybych věřil (což, díky bohu, nevěřim), taky by mě to sralo. Je to dost nudnej film a docela mě mrzí, že si tam zahráli moji dva oblíbení herci... a jeden to navíc ještě natočil. Asi proto, že Cormac je v poslední době veřejně oblíbenej...(9.8.2015)

Uuuuuuuuuuuuuf. Ťažkotonážny náhul. Zhruba okolo hodinky som sa v tej lavíne slov začal trochu strácať, ale záver s Jonesovým "som profesor temnoty" je drvivý. A zdrvujúci. Samozrejme, herecké výkony bravúrne. Je fajn si občas pripomenúť, že Jackson nie je len cooler, ale dokáže podať plnotučný dramatický výkon.(3.2.2012)

• KrestanFilms

Psycho oneroomshow snímek. Film v popisu slibuje zamyšlení se nad životem z pohledu ateisty a "věřícího". Jaké bylo mé zklamání, když jsem zjistil, že autor tohoto filmu je rovněž ateista plně se ztotožňující se zoufalým pohledem herce ateisty a věřící tam je jen tak lehce nastíněn dle autorovy zkreslené představy, jako osoba vhodná pro argumentaci a vyvolávání témat, které chtěl autor rozpitvat. Uznávám, že film obsahoval i pár zajímavých myšlenek a otázek... Ale při pohledu na celek jsem film vnímal jako nemocniční kapačku, která postupně divákovi vpouští do žil jed a to v čím dál větších dávkách... a jako takový ho rozhodně nikomu NEDOPORUČUJI!(24.11.2012)

• - Film byl natočen podle rozhlasové hry známého amerického spisovatele Cormaca McCarthyho, který napsal mj. i knihu „Tahle země není pro starý“, podle které natočili v roce 2007 bratři Coenové stejnojmenný oscarový film. (Vlk17)

• - Celý film se odehrává v jedné místnosti, v níž byl také celý natočen. (Vlk17)

• - Okrem dvoch hlavných aktérov nie je v celom filme vidno nikoho iného. V úvode však možno zazrieť obrys postavy vodiča metra Sunset Limited. (Lukoh)