Salad Fingers

Režie:

David Firth

Scénář:

David Firth

David Firth je na internetu známý svými kontroverzními animacemi, a SALAD FINGERS není nijak odlišný. Příběh (pokud lze použít slovo „příběh") se točí kolem osamělého poustevníka žijícího v polorozpadlé chatrči, kterého sužují nejrůznější halucinace, imaginární přátelé a duchové minulosti. Animace Davida Firtha bývají nezřídka označovány za perverzní, úchylné, nechutné, či nějakým jiným způsobem pohoršující a znepokojivé. (Komprimus)

exhoubus

Když jsem první den viděl asi čtyři díly Salad Fingers, říkal jsem si: "no... nic moc..." Než jsem se ale nadál, stal jsem se na seriálu prakticky závislej. Vůbec nevim, jak je to možný. Když jsem dokoukal devátý díl, neměl jsem vlastně ani moc představu, o čem seriál byl. Postupem času si ale začínám všímat, že se občas dostanu do stejné situace jako Salad Fingers (samozřejmě jen obrazně). ()

Tereszka33

To bylo prostě, zvlaštnì, jiné, zvrácene. Jen jsem se na to tak divala a nic neříkala...to se nedá popsat, to se musí vidět. ()

LEGACY

Když ste svolní a necháte se opojit tímto hnisem nasáklým nápojem, tak si s vaším vnitřním morbidním já, toto blouznící strašidýlko a jeho každodenní delirium, dovede dohnat až k emočním stavům, o kterých jste dosud nevěděli, že vám mohou být nějakým způsobem navozeny. Jedna z mála cest jak obejít drogy a přivodit si extasy. TAPS !!! ()

Composter

Můj nejmilejší "flešový" animák. Má v sobě nepopsatelnou morbidní poetiku. Firth se musel zřejmě se svým úchylným, zeleným charakterem naprosto sžít. Rád bych ho poznal osobně :D ()

-Victor-

Jako odraz společnosti je to skvělé. Salad Fingers obývá svět kde se ukají na rezavých lžičkách... A to je pouze počátek jeho fetišistických choutek. Temné představy Davida Firtha zamořily náš svět v podobě kontroverzních animací. Ten se pravděpodobně snaží plnit příkazy hlasu ve své hlavě a doufá, že se zbavý každodenních nočních můr. Jestli máte rádi hodně divné věci a nebojíte se, že ztratíte něco, čemu se říká zdravý rozum - budete mile překvapeni. Jestli jste choulostivými jedinci v oblasti psychiky, tomuto pořadu se vyhněte obloukem! Budíž naší civilizované společnosti země lehká. ()

FIBO

A like rusty things and red water! Jednoznačně působivý... ehm... řekněme večerníček, na jehož každý další díl jsem se těšil jako malé děcko. Jako by v tom všedním životě chybělo cosi úchylného a člověk potřeboval alespoň špetku čehosi nenormálního, aby se v dnešním světě nezbláznil. Tento morbidní zelený weirdo žije svým vlastním životem a člověk si jeho zájmy ihned zamiluje - sbírání a hlazení rezavých předmětů (zejména lžic), olizování nečistot, způsobování si drobných poranění a prožívání rozkoše při krvácení, to je jenom zlomek běžných návyků hlavní postavy. Sem nesmíme zapomenout zahrnout i pravidelné přeměřování vzdálenosti mezi domem a stromem a další praktické činnosti. Ne, nedělám si srandu, tento miniseriál budete buď milovat jako zbožné dosud nepoznané dílo, nebo nenávidět jako prachsprostý primitivní paskvil zfetovaného autora. ()

Itar

Takovýhle pocit nechuti dokáže v člověku vyvolat jenom málo režisérů. A Firthovi se to daří pokaždé znovu a znovu, bez ohledu na to v jakém rozpoložení právě jste. Narace samotná je odsunuta dozadu, tady jde o atmosféru a nesmyslnost toho... všeho. ()

iampatrik

50% Jak charakterizovat tenhle krátký "seriál"? Depresivní, zvláštní, svým způsobem úchylný, originální, ale hlavně prázdný bez pointy a kdyby nebyl tak krátký vypnul bych to hned po druhém díle. Přesto díky kladům, které jsem vyjmenoval dokáže zaujmout. ()

Hadriel

Nenormální věc pro nenormální lidi. Ale skvělá. Jsem rád nenormální. Normální je nudný a průměrný. So long suckers! ()

Maslord

Jedno z najlepších diel Pána Firtha, keď som to jedného pekného večera objavil na jeho stránke Fat-Pie pozrel som si pekne jeden diel za druhým a dlho som všetkým posielal link. Hudba je od Boards Of Canada, song Beware The Friendly Stranger. ()

Brasi

Hubert Cumberdale, fancy seeing you here! Jedna z nejdepresivnějších věcí, kterou jsem kdy viděl. V určitým smyslu i věc zrádně hluboká. ()

Naushika.

Nemůžu si pomoct, ale nechápu, jak tohle přišlo k 87%... Má to svoje kouzlo, ale to je vše. Že je to surrealistické, psychologické, umělecké...? Podle mě jen zcela prvoplánově a samoúčelně divné a znepokojující. A popravdě mě trošku nahání husí kůži, že to většina tolik lidí tak oceňuje... ()

Hermez

Nádhera, máloco jsem viděl tolikrát a nutně potřeboval pustit tolika lidem. Pokud na to člověk kouká jen povrchně - děj, animace atd. je to asi o ničem. Ale pokud se zaposlouchá a vžije do toho, co vše se těch pár minut děje, věnuje svou mysl úvahám o tom proč, jak, cože apod. a zároveň není tzv. square, pak si to náležitě užije. Hudbu dělal David Firth společně s Aphex Twinem, a sedí jak pozadí na hrnec. ()

fr3ak

Zajímalo by mě na čem asi Firth frčel když tohle narušený ehm....něco dělal, ale musí se nechat že je to svým způsobem docela geniální záležitost. Nicméně zatím ponechám bez hodnocení, protože nějak vlastně ani nevím podle čeho mám měřit kvalitu :D ()