Duše (festivalový název)

Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Fantasy

USA / Španělsko, 2009, 5 min

Rodrigo Blaas

Rodrigo Blaas

Hnusný panenky, však já vím, proč je nemám rád a tady máme konečně důkaz, že rozhodně nejsou na hraní a nemá se na ně šmatat. Nedoporučuji pouštět jako večerníček, pokud máte doma malou holčičku, co si ráda hraje s panenkama - už na ně totiž do smrti nehmátne a Vás bude stát balík kupování nových hraček.(29.9.2015)

Príjemne jednoduchá bábkarská jednohubka s lahodnou animáciou, perfektnou hudbou a dômyselnou atmosférou, ale priznajme si, takých už bolo. Možno byť to trochu originálnejšie alebo strašidelnejšie, šiel by som vyššie. 70% Video tu.(27.5.2014)

alma..... Milej a malej horůrek o tom, jak by mohla vypadat noční můra každýho sprejera. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nechápu, co všichni na těch krátkejch filmech mají. 2.) Rád čmárám na zdi. PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(28.8.2010)

Ale aj tak je najstrašidelnejšia bábiková rozprávka Koralína. A punktum.... PS: Pravdupovediac sa mi tento krátky film zdá byť až príliš "inšpirovaný". Ale sú rovnaký ročník, takže nemôžem povedať nič ;-). Ale keď vezmem do úvahy, ako dlho sa točí celovečerák. No... Zdvihnutý prst!(13.9.2012)

• TomasKotlant

Po vizuální stránce to vypadá hodně neosobně, nezaujalo mě to. Příběh má sice na krátkém prostoru docela obstojnou pointu, ale moc jsem se u toho nepobavil ani nevyděsil. Jediná věc, která mi přišla hodně dobrá, byla panenka na tříkolce. *** Ve zkratce: Jak malá holka k panence přišla.(22.5.2010)

• - Na zdi vedle tajemného obchodu je možné zahlédnout plakát v češtině, který poukazuje na nutnost dávat na děti pozor. (JoranProvenzano)

• - Alma znamená ve španělštině "duše". (Saku)