poster

Duše (festivalový název)

 • USA

  Alma

 • anglický

  Soul

  (festivalový název)

Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Fantasy

USA / Španělsko, 2009, 5 min

Režie:

Rodrigo Blaas

Scénář:

Rodrigo Blaas
 • ABLABLABLA
  *****

  Tak tohle je vcelku dost strašidelné a vůbec to nekončí dobře, takže jsem moc nechápala tu veselou hudbu na konec. Ale jinak perfektní, každopádně tyhle panenky s mrkacíma očima mě vždycky děsily a teď ještě víc, aneb čmárání na zdi se nevyplácí. Možno vidět zde: http://www.youtube.com/watch?v=irbFBgI0jhM(9.9.2012)

 • togaf
  ****

  Pětiminutový kreslený horor o holčičce a panenkách, kdo by řekl, že to bude mít tak strašidelnou atmosféru? Chvílemi jsem se opravdu bála a držela Almě palce, ať se ty proklaté dveře neotevřou, pak ať jimi v žádném případě neprochází. Ok, prošla jimi, ale rozhodně by neměla na nic sahat....a zase mě neposlechla. Drsný závěr.(22.5.2012)

 • kulyk
  ****

  Bojim. A podruhé, když jsem si přečetl ten Adámkovo antipotratní rozbor. Hezké to bylo. Krátké. Hlavně tedy krátké. Za to hvězda navíc. Proč to samé vyprávět ve dvouhodinovém opusu, když pětiminutový formát postačí až až. A ještě nechá prostor kruté představivosti. Považte - nedávno jsem viděl obchod a v něm vystavená dilda všelikých rozměrů a barev.... ještě že jsem se na tu protilehlou zeď nepodškráb. Přesto, že se mi chtělo tolik, tolik chcát...(9.6.2016)

 • Madsbender
  ***

  Príjemne jednoduchá bábkarská jednohubka s lahodnou animáciou, perfektnou hudbou a dômyselnou atmosférou, ale priznajme si, takých už bolo. Možno byť to trochu originálnejšie alebo strašidelnejšie, šiel by som vyššie. 70% Video tu.(27.5.2014)

 • AlistairMir
  ****

  Hnusný panenky, však já vím, proč je nemám rád a tady máme konečně důkaz, že rozhodně nejsou na hraní a nemá se na ně šmatat. Nedoporučuji pouštět jako večerníček, pokud máte doma malou holčičku, co si ráda hraje s panenkama - už na ně totiž do smrti nehmátne a Vás bude stát balík kupování nových hraček.(29.9.2015)

 • - Alma znamená ve španělštině "duše". (Saku)

 • - Na zdi vedle tajemného obchodu je možné zahlédnout plakát v češtině, který poukazuje na nutnost dávat na děti pozor. (JoranProvenzano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace