Tak se ptám

Od sedmi do čtyř (E09)

(epizoda)

Ovdovělá čtyřicetiletá Marie (I. Janžurová) si našla novou lásku a chtěla by se vdát. Jenže její šestnáctiletá dcera Eva (M. Chytilová), jež až chorobně vyžaduje matčinu pozornost, na jejího nového muže Martina Kalába (A. Švehlík) od prvního okamžiku žárlí. Pak ale Eva i Kaláb dostanou žloutenku a matka na doléčení ubytuje muže u sebe doma. Oba jsou najednou uvázáni na lůžko ve společném bytě a mají tak dost času k sobě nalézt cestu. Jsou spolu každý den od sedmi do čtyř a Kaláb má šanci přesvědčit Evu, že její matku má opravdově rád. Podaří se mu to? (Česká televize)

Johgas

Výborné psychologické drama o komplikovaných vztazích mezi dospělými a sobeckou puberťačkou ( i když, v jejím věku bych asi byla stejná...). Čekala jsem jiný konec, ale pan scénárista Zelenka ťal do živého...jo, a ty karafiáty - prostě tehdy jiné květiny nebyly :-) ()

aquarkko

Čím to je, že ani kvalitním příběhům z této doby se nedaří zanechat ve mně hlubší dojem...? Opravdu ze srdce nenávidím styl tehdejší kamery, asi to kvůli technice jinak nešlo, ale ty děsně blýskavý odlesky příborů mě vždycky iritovaly, jako by schválně pro to nakoupili nový...tudíž za tři, jinak herecký výkony jsou na jedničku. ()

Medinka

Když máte co sdělit, vystačíte si i s naprostým minimem a přesto uspějete. Důkaz, že láska s podmínkou (ať už mezi partnery nebo mezi dítětem a rodičem) není láska, ale sobectví a strach. Miriam Chytilová sobeckou dceru zahrála skvěle.. ()

milos.bradik

Švehlíka nemám rád a tak jsem původně chtěl dát jen tři hvězdičky, ale dokázal jsem se oprostit od osobní averze a nakonec jsem jednu přidal, protože všichni tři tady hrají fakt dobře a i ten námět je zajímavý, ale připadá mi to takové nedokončené i když možná je to lepší takto. Neseděla mi tam pouze ta žloutenka, nejsem odborník na choroby, ale aby se takto rychle přenesla nákaza z jedné osoby na druhou, když dívka měla žloutenku asi již před jeho příchodem, ale aby on měl zvýšenou teplotu prakticky zároveň s ní a přitom se setkali až při té večeři, prostě podivné a Janžurka asi měla nějakou imunitu. ()