Casa Carnivora

Josef Blažek

Scénář:

Josef Blažek

Tomáš Mann

Co skrývá vyhořelý dům v sousedství? Co číhá ve tmě za jeho zatlučenými dveřmi? Stačí okamžik a dětské dobrodružství se mění v noční můru. (choze)

drankeryth

Moc tam toho neukazali, vsetko sa to tocilo okolo jedneho zaberu na zahadne dvere. Dej tohoto kratasu bol zaujimavy a pachol mysterioznom, co sa za dverami ukryva a preco sa nikto nevracia spat. Skoda, ze to nebolo troska dlhsie a viacej rozpitvane okolo zahadnych a nevysvetlitelnych okolnosti vo vnutri domu. Velmi ma to zaujalo, co sa tyka toho domu. Prijemny kratas, ktory ma dobru atmosferu. ()

kocourMour

Originální kamera i celé pojetí příběhu, spolu se slučnými hereckými výkony, dává zapomenout na režisérovy rozpačité počiny z minulosti. Vyzrál filmařsky, scénáristicky, stejně jako v práci s hercem a nezbývá, než ho začít brát vážně. Dialogy nešustí papírem a projevil zde až Kingovské pochopení pro dětské běsy a strach z neznáma, které alespoń jednou zažil každý z nás. V předchozích počinech si dělal radost hlavně sám sobě, teď ho začíná dělat i divákům. Jen tak dál. Nebýt ne úplně jasného závěru, dal bych, v kontextu celé jeho tvorby, i plný počet*. ()

HappyDeath

Atmosféra byla dobrá, hudba mi lehce pripomínala staré dobré Carpenterovky takže perfektní. Akorát škoda toho konce. Jinak slušný to počin začínajích filmařů. Filmy s takou atmosférou našim filmařům skutečně chybí... ()

ShirleyS.

Výborný minimalistický horor sa nesie v duchu starých majstrov, ktorí ešte na vydesenie diváka nepotrebovali digitálne potvorky a vedeli, že práve to neukázané straší najviac. Schválne statická kamera, ktorá nám dovolí akoby nazerať len cez okno k príbehu vyslovene sadla. Chválim aj výber hercov, najmä u detí to nie je nič ľahké a obaja detskí predstavitelia zvládli svoju rolu veľmi dobre. Pre mňa veľké prekvapenie a pri prvej projekcii som sa v kľúčovom okamihu zľakla tak, ako sa mi to stalo posledne u REC :) ()

SiMMaS

Zajímavé, poutavé, líbí se mi fixní umístění kamery... Příště prosím bez těch hnusných vysokých tónů při prolínání scén. ()

-henry-

U amaťáků je pro mě důležité na kolik si tvůrce promyslí koncept, stejně tak originalnánost ztvárnění a samozřejmě jestli to ve výsledku celé funguje. Choze si vymyslel mysteriózní horor, zajímavě ho vypráví a opravdu funguje jako mysteriózní horor, což nebývá jisté ani u lidí, kteří se považují za profesionální filmaře. Nezvyklé zpracování podpořené velmi zdařilou hudbou nejvíce kazí nekonzistentní herecké výkony a nedoťuknutá pointa se statickým záběrem. Na kamarády přísnějším metrem! ()

Paesant

Ale jo, více hrátek tohodle typu! Za úvodní titulky a plakát si 3 hvězdy rozhodně zaslouží. Závěr zklamal asi jako každýho.. na druhou stranu je lidujedí vypálená chajda s vyzněním do ztracena lepší než snaha zachraňovat to záběrem třeba na zkrvavený náčiní nějakýho brutálního brněnskýho strejce, který jsem tak trochu čekal. ()

Kortexo

Tohle nemělo trvat 8 minut, ale 2 hodiny?Postupně by v těch 2 hodinách do toho baráku vlezli uplně všichni. Civilové, policajti, vojáci potom by tam vjel tank a nakonec vletěl gripen... Snad jednou takový barák objeví, aby do něj mohli nastrkat všechny kriminálníky a politiky... ()

Dragiii

Zajímavě natočený horor. Jednoduchá hudba dodává filmu tu správnou atmosféru a bez ní by to prostě a jednoduše nebylo ono. A ve kterém hororu také ano? Režisér spoléhá a hraje hlavně na divákovu fantazii, protože jediné, co vidí, je pohled z dveří ohořelého baráku. Fantazii musí divák zapojit i v závěru, který nechává Josef Blažek otevřený. Zprvu jsem tím byl zklamán, ale lépe to zřejmě ukončit nešlo. Být tam nějaký konkrétní konec, vyjasnění záhady opuštěného domu, mohlo by to totiž snímek dost znehodnotit. Potřeba byla zapojit i dostatečně kvalitní herce, protože na tom film stojí. A to se povedlo, jak v dětském tak dospělém provedení. Navíc ani dialogy nejsou vůbec špatné. ()

Deacon59

Tohle mělo dobrou atmosféru, chtělo by to alespoň náznak pointy. Po tomhle jsem zvědav co bude následovat, ale předchozí kraťasy nestály za nic. ()

bertrand

Příjemná ne-příliš originální jednohubka na jedno shlédnutí. Filmečku se daří udržet přijatelnou hladinu, kdy nesklouzne k vyloženému a nápadnému neumětelství, ale ani nezasáhne nějakým nezapomenutelným momentem. Strašidelné nebo napínavé se to panu Bertrandovi nezdálo, což ale může být velice individuální, takže, být Vámi, milý čtenáři, bych neváhal a podíval se sám.... ()