Homeless čúgakusei

• Japonsko ホームレス中学生 (více)

hunty

Tři mladí sourozenci přijdou domů a před bytem mají vyskládané věci a klíč do zámku nepasuje, čekají na otce a ten jim poví, že se musí postavit na vlastní nohy, protože nemá na nájem. Nejstarší se o ostatní hodlá postarat, ale Hiroshi mu nechce zatěžovat život, tak jde radši bydlet do parku. Je to podané zpočátku spíše zábavně a pak nastupuje převážně drama, ke konci to už ztrácelo tempo, ale jinak velice obstojný film. ()

Tsuki

Jak napsal hunty, zpočátku je to spíše komediálně pojaté, pak už to spadá do dramatu, což se přesně kryje s pocity Hirošiho, kdy mu zpočátku přijde hrozně zábavné a zajímavé jít bydlet do parku, ale pak postupně zjišťuje, že žít takový svobodný život vůbec není jednoduché a že s tím vyvstává řada problémů... a nakonec se to propadne do naprostého dramatu o důležitosti rodiny. Nutno říct, že druhá polovina mi přišla lepší. Začátek se mi zdál trochu divný a snaha o zábavný prvek taktéž, protože samotná situace mi vtipná nepřišla a navíc bylo jaksi nesmyslné, jak se Hiroši zpočátku vrhl do svého "houmlesáckého života" s takovým nadšením. Tohle ale pořád není to, co mi bylo trnem v oku nejvíce. Co mi totiž přišlo v první polovině skutečně neúnosné, bylo sledovat mého "oblíbence" Koikeho Teppeie v tak ponižující roli. Jasně, je to jenom role, každý herec má různé role... ale přece jen - vidět Koikeho, jak je odporně špinavý, jak s*re za křovím (dokonce několikrát) a jak požírá umazaný namoklý karton... zkrátka, nemohla jsem se ubránit znechucení a v hlavě mi pořád jen běželo "fuj, fuj, fuj..." Nevzpomínám si, že by mi někdy tak moc vadila role, v jaké nějaký z mých oblíbených herců hrál. Být celý film takový od začátku do konce, mé hodnocení by tím značně utrpělo. Konec si to ale vylepšil, a tak zpětně vidím Hômuresu chûgakusei jako příjemný film se zajímavou atmosférou. ~(3,8)~ ()