Simonova kočka

• Velká Británie Simon's Cat
Velká Británie, (2008–2023), 4 h 43 min (Minutáž: 1–10 min)

Epizody(125)

Seriál "Simonova kočka" vykresluje a zveličuje legrační vztah mezi mužem a jeho kočkou. Každodenní eskapády tohoto rozkošného domácího mazlíčka, který se neustále domáhá dalšího jídla, a jeho podrážděného, ale zbožňujícího majitele, ožívají v okouzlujícím a velice vtipném animovaném seriálu z dílny Simona Tofielda. (HBO Europe)

pe3czech

Společně s Shaun the Sheep nejdokonalejší animovaný seriál současnosti. Škoda jen, že jednotlivé epizody vycházejí ve velkých rozestupech vzhledem k náročnosti výrobního procesu. Určitě stojí za shlédnutí, pro majitele koček by sledování mělo být povinné ze zákona. ()

boombang

Paráda. Nejlepší je zatím díl Double Trouble. A nedá mi to, musím zde uvést dva anonymní citáty, které jsem si před časem opsal z jinak nepříliš zajímavé knihy, jejíž název jsem zapomněl: 1) "Kočka je vždycky na špatné straně dveří," 2) "Psi mají majitele. Kočky mají služebnictvo." V kontextu tohoto seriálu to sedí absolutně dokonale. ()

kaktusacek13

Každý kdo má doma kočku ví, že život s ní není úplně jednoduchý. Na druhou stranu nám dávají svou lásku. Psát o nich, že jsou svině je dost ubohý. Mám doma čtyři kočičky a u každé je vidět úplně jiná povaha. Jedna spí a je společenská, druhá plachá a neposedná... Kočky jsou silné osobnosti a my je musíme respektovat. Simon's Cat je vtipný a milý seriálek, který musí nás kočkaře určitě oslovit. A být páníčkem, který je netečný k nezbednostem své kočky se nevyplácí :) ()

Olafson odpad!

Skutečně nesnáším Šimona i jeho kočku. Kdyby ty kraviny flákač Šimon alespoň vybarvil, tak bych mu i jednu hvězdu dal za snahu. ()

Eonex

Není na světě úžasnějších zvířat, než jsou kočky :-) A tenhle seriál je vážně dokonale vystihuje. ()

CZ_Milka

Tak úžasně jednoduché, vtipně přehnané, ale ty kočičí vlastnosti tam prostě jsou. A proto miluji kočky, pro jejich paličatost, umanutost i vlastní názor, který umí projevit. Psí oddanost je mi cizí. Tofield to prostě vystihl dokonale - a stačila mu k tomu tak jednoduchá grafika a pár zvuků... ()

Emperor1

Kdo nemá rád kočky a doma mu alespoň jedna nemňouká, tento seriál nedocení. My máme kocoura a některý jeho kousky jako by ta Simonova odkoukala. Moje dcera se při sledování některých dílů smíchy počůrala. Dvakrát. ... Perfektní vystižení kočičí individuality jednoduchou animací. Nemůžu dát méně než 5 bodů. ()

Hvězdář

Tomuhle se nedá nic vyčíst. Mít doma kočku je prostě super! Kdo ji má doma, tohle jistě pochopí více a bude z toho mít ještě více srandy! ()

ariari

jop. ja mám 3, z toho kocúra špeciál - čierneho 15 kg obra z plemena maine coon, . Raz sa uvelebil na prístrojovej doske auta a na truc ma zastavili policajti....dosť prudili, , že panter,či čo to mám za dravca, patrí do zoo a mám mať na neho špeciálne papiere pri sebe:-) samozrejme Finďo sa tváril dravo nonšalantne, iba občas hlasno kvíkol a labou sa snažil zvesiť voňavý stromček... mačky sú naozaj geniálne potvory, ale aj najláskavejší priatelia. ()

Igy007

Pro mě drsný kulťák. Dravá šelma-krutý pán versus člověk-týraný sluha. Jsem moc ráda, že Simon našel před lety odvahu toto téma otevřít. Všude totiž vidíme různé organizace na ochranu koček, ale nás - nedoceněných oddaných otvíráků, čističů, česačů, hladičů a vyhřívaných pohovek se nezastane nikdo. V Simon's cat je utrpení kočičího sluhy vykresleno skvěle, jako ze života. Kdybych budu bývala plánovala se sem ještě vrátit, bývala bych budu chtěla v dalším životě být v jedna z mých koček. Nebo Simonových. Musím končit, přicházejí moji páni. ()

Jizi

Historky ze života s vtipnou animací. Někdo tu váhal, jestli je to spíš groteska nebo dokument - odvažuji si tvrdit, že Simonova kočka je groteskní dokument, jehož opravdové kouzlo ocení nejspíš jen ti, kdo doma jednoho (dva, tři, atd.) kočičáky mají. ()

Paan

Asi nikdo nesvede podat skutečné utrpení tak sarkasticky, vtipně i roztomile zároveň, jak to zvládají právě Britové. ()