poster

Bitva v Ardenách

 • USA

  Everyman's War

Válečný

USA, 2009, 100 min

Režie:

Thad Smith

Hudba:

Chad Rehmann

Komentáře uživatelů k filmu (30)

 • Driss
  *

  Ardeny, které jistě byly v době válečné kruté místo, díky špatné kameře, dialogům a efektům, které nemají koule, připomínají spíše podprůměrný díl z dokumentárního cyklu BBC.(23.9.2012)

 • mutace
  odpad!

  Jenen z nejhorších filmů na toto téma. Schlaf gut kamerad.(30.5.2010)

 • Tormentor665
  *

  Tak tohle je velký omyl. Typický příklad toho, jak nemá vypadat válečný film. Dobré momenty se dají napočítat na prstech jedné ruky, stačí stěží na tu jednu hvězdu...(31.1.2013)

 • mikhail
  **

  Prehnaný patriotizmus, pokus o drámu, psychologické táraniny, rozdrapené hlášky "starých mazákov". To všetko tento film degraduje. Pritom to mohol byť veľmi dobrý komorný snímok o živote malej jednotky v 2.svetovej vojne. Len keby sa režisér a scenárista nesnažili o čo najširší záber. Čím dobabrali aj to dobré čo vtom filme bolo. Jednoducho na to nemali profesionálne ani finančne. 2* len za ten záver a to, že som to dopozeral do konca.(5.9.2010)

 • xenopus
  **

  Váhám mezi 2* a 3*. Předloha není špatná, ale scénář spolu s režií to docela zabil. Začátek (seznámení se s předválečným životem jednotlivých postav) je dobrý, ale jak se dostaneme do akce, naplno vyniknou nedostaky v návaznosti i nezvládnutá pointa a gradace jednotlivých minipříběhů z války. Vizuál vypadá dost chabě, akce moc akční není, zato pokus o romantický film (láska trvající přes celou válku) velmi slušný, kamera velmi konvenční a nenápaditá, hudba nic moc.... Jen kvůli lehce dojemnému závěru silnější 2*.(4.12.2011)

 • rigby
  *

  Velmi slabý a nudný film. Bitvu v Ardenách nakonec uvidíme jen na pár minut. Ani snaha o psychologické vykreslení jednotlivých postav a jejich pohledu na nesmyslnost války se nevydařila. Zbytečný film.(30.5.2010)

 • maxnot
  ***

  Docela dobrej film co se týče děje, ale výprava? Aby Němci měli tanky M26 Pershing (nejsem si na 100% jistý, ale myslím, že ve filmu nahrazovali Pz VI - II König Tiger)? Jako malej špunt jsem to žral, ale po shlédnutí více propagačních filmů, kde filmaři nacpali co se jim zlíbilo (chápej v technice), a že Němci byli úplné lamy a umírali po celých rotách jen po výstřelu pušky amerického vojáka (chápej nedneseně)...?(14.3.2014)

 • mmiram
  *

  Snad nejhorsi valecnej film, absolutne nezajimave postavy, nuda, nuda a zase nuda(27.9.2017)

 • brasek
  ***

  Bohužiaľ nie príliš pútavý film... Začiatok je vcelku slušný, keď snímok predstavuje jednotlivé postavy... hoci už aj tam chýba plyn. Bojové scény sú také polovičné a nie je ich veľa, v Ardenách sa zastavíme snáď len na 20 minút... Koniec sa mi páči v tom, že snímok dokončí osudy postáv a divák sa dozvie čo sa s nimi stalo.(26.5.2010)

 • profeek05
  *

  "Bitva v Ardenách", kde se v Ardenách odehrává ani né snad čtvrtina filmu. "Pohled na akce 94. pěší divize", ze kterých ale moc nevidíte, stejně jako z oné divize. Hlavně že se divák dozví, že si hlavní postava zatím nebyla schopná najít ženskou, další "voják" je jen zlodějíček, který využije každé příležitosti, a jediný svědomitý v partě - budoucí otec od rodiny - chcípne při první sebeblbější příležitosti. A jestli vám tohle nestačí, můžete se těšit na "Německou 11. obrněnou divizi", složenou zde z jediného, digitálně vyumělkovaného tanku, ze kterého se vám zaručeně zvedne kufr. Navíc v některých scénách "v Ardenách" mohly klidně hrát jen stromy, herci se mezi nimi stejně jaksi ztratili.. Tenhle film prostě o Ardenách není a válku viděl jen z projíždějícího vlaku. Distributor pro ČR by zasloužil pořádnou ránu za použití názvu, který mi asociuje poněkud povedenější film s Henrym Fondou a Robertem Shawem.(11.5.2012)

1 2 následující >>