Pekelní andělé jsou snímek, který produkoval a režíroval miliardář Howard Hughes. Ve své době byl nejdražším filmem historie. Hughes chtěl bez ohledu na výši nákladů zachytit vzrušující souboje britských a německých bojových letadel a angažoval proto celkem 137 pilotů. Ve filmu také zazářila ve své první hlavní roli Jean Harlow. Snímek se odehrává za 1. světové války a soustředí se na přátelství tří kamarádů z Oxfordu: dvou bratrů, Monteho a Roye Rutledgeových (Ben Lyon a James Hall) a Němce Karla Armstedta (John Darrow). Ti tři jsou nuceni bojovat na opačných stranách a pere se v nich loajalita k rodné zemi s věrností vůči vlastnímu svědomí. Jean Harlow ztělesňuje ženu, která v tomto dobovém dobrodružství zasáhne do životů všech tří hlavních hrdinů. (oficiální text distributora)

Curunír

Zajímavá koláž barevného a černobílého filmu,působivé letecké scény,které musely být ve své době kulervoucí,naivní příběh, chtěný i nechtěný vtip a ten chtěný hlavně na úkor Němců, kteří jsou zde vylíčeni... to se musí vidět, jen prozradím, že se kino (viděl jsem to v rámci Festivalu leteckých filmů) neuvěřitelně bavilo a zárověn nevěřícně kroutilo hlavou. A Jean Harlow? Pozdější Platinová blondýnka si moc nezahrála, ale na druhou stranu si tvrzením, že život je krátký a měli bychom si ho užít, stihne nevědomky předpovědět svůj osud... ()

Gastovski

Z hlediska technikálií jde skutečně o unikátní počin Howarda Hughese, který se jistě navždy zapsal do análů světové kinematografie. Před vším, co se odehrává ve vzduchu opravdu klobouk dolů. Nicméně to, co se odehrává na zemi je doslova babovřeskoidní utrpení. Ať v komediální či dramatické podobě působí doslova všechny postavy velmi otravně a trapně. A jelikož tyto výjevy obsahují 2/3 filmu, nemůžu celkově hodnotit výše. Vřele doporučuji shlédnout jen letecké scény, zbytek je doslova ztráta času. A pokud chcete vidět komplexní válečný film ze stejného roku, doporučuji Na západní frontě klid, kde je obdivuhodná jak technická stránka, tak i herecká a příběhová. ()

MickeyStuma

Je až neuvěřitelné, jaký skvost se už v roce 1930 na poli válečných snímků podařilo natočit. Za celým projektem stojí do letectví zapálený miliardář. Je tedy zcela patrné, že když jsou peníze, jde všechno. Válečná klasika a zasloužený klenot byl pro současnou projekci vizuálně upraven. Některé kapitoly děje byli dodatečně obarveny nějakým barevným filtrem. Jedna ze společenského večírku je dokonce barevná celá. Dnes už je děj značně kostrbatý a mírně sekaný, ale co se týče válečných scén, už tehdejší diváci museli na plátno civět z otevřenou pusou. Takové letecké souboje dvojplošníků v hrané filmové tvorbě do této doby nikdy nebylo možné spatřit. Vyznačují se svojí naprostou reálností. Totéž platí pro bombardování. Po technické stránce naprosto dokonalé. Snímek by rozhodně neměl chybět v žádné videotéce mezi válečnými počiny. Zaslouží si to. ()

Kragujevac

Hell's Angels film od milionáře Howarda Hughese a je to na něm hodně poznat. Parádní dech beroucí souboje. Hořící Zepelin, při kterém nestačíte valit oči nebo scéna bombardování, která rozhodně musela na svou dobu být pekelně drahá. Když si člověk vezme, že neexistovali žádné počítačové triky, tak musí samou chválou smeknout. Příběh nevybočuje z těch prvních Hollywoodských snímků, kdy se hraje na city ve filmu, rozjíždí se romantika, ale i bojové scény. A mě tenhle způsob vyprávění vyhovuje. ()

mrclTV

K tomuto filmu som sa dostal cez Scorseseho Letca a jednoducho som si ho chcel pozrieť, i keď ide z môjho pohľadu o veľkú neznámu. Po zhliadnutí ma napadla iba jedna vec - takto vyzerali poriadne staré filmy? ...Ťažko vôbec hodnotiť, kedže je to tak odlišné od toho, čo v dnešnej dobe vidíte. Mal som pocit, že som sa ocitol v múzeu, ale nie ani tak letectva (to je samozrejmé), ako skôr kinematografie. Priznám sa, že som sa tešil na veľkolepé letecké scény, no ale ako ich opísať. Ešte dnes zaujme počet lietadiel vo vzduchu, jednoducho žiadne triky - desiatky skutočných lietajúcich hadrplánov. Ale vyzeralo to ako dlhý a spomalený film. Pozerať viac ako 20 minút trvajúce defacto nič nedianie sa nebolo žiadne terno - čo je pri akčnej sekvencii skutočná trúfalosť povedať. Prvá akčná scéna so vzducholoďou ma ťahala viac. Na druhej strane, aby som len nehanil, úchvatné "onboard" zábery s vynikajúcou atmosférou - tie nezažijete pri žiadnom modernom veľkofilme. Dnes sa na tento film pozerá úplne inak, ale viem si predstaviť, ako to pred takmer 100 rokmi, relatívne tesne po prvej svetovej vojne musel byť neskutočný trhák. Preto dám, dúfam, že nič nekaziace prostredné hodnotenie. ()

LdaVinci

Tak konečně. Po velmi dlouhém odhodlání, konečně jsem to zhlídl. Teď nevím, kdy jsem viděl film Letec, ale od té chvíle jsem věděl, že jednou to zhlídnu. Hodnotím to poměrně pozitivně, ale to hlavně kvůli řekl bych nadčasovému zpracování a za to, že se ten snímek povedl dat takhle do kupy. Jako musím říct, že Howard Hughes fakt frajer, kdo by tohle dokázal zangažovat. Jinak teda ten film je poměrně průměrnej, tempo nijak rychlý, ale má to spoustu příjemných scének, a finální letecká honička byla po chvíli trošku nudná.. ale zase jak říkám, ty záběry letadel z různých kamer, fakt paráda. Říkal jsem si, že jako filmovému fanouškovi tohle nemůže chybět. :) ()

worm14

Herecké obsazení bylo celkem ok. Filmu sice chyběla muzika, občas tam byly němé pasáže, ale zvuk motorů letadel to dokázal přesvědčivě vynahradit. Film je jistě technickým unikátem, zvlášt vzhledem k tomu, že je 78 let starý. Hromadné letecké souboje s dominancí akrobatických kousků dokážou spolehlivě zaujmout i po letech. Spousta nezapomenutelných scén. Vzhledem k tomu všemu 5* ()

fferdas

Když vemu v potaz staří filmu, tak je to brilantní podívaná. Také je zajímavé vidět film, který natáčel Howard Hughese alias Leonardo DiCaprio ve filmu Letec. :) ()

Hombre8

Jelikož nejsem paleoproponent ani infant, abych hleděl s otevřenou hubou na akční scény, tak tahle záležitost je pro mne zcela ztracený čas. Preferuji herectví, příběh. To tady nebylo ani na úrovni oblastního divadla. Ve své době se to možná někomu líbilo, jenže ta doba už je jaxik pryč. Ani nevím proč jsem dal tu hvězdu. ()

Jasmín

Strašně dlouho jsem tento film hledal, ale musím přiznat, že nebýt to o letadlech z 1 světový, bylo by hodnocení zralé na odpad. Vadilo mi šílené přehrávání herců nejen na zemi, ale dokonce i v kokpitu letadel. Každopádně obě hlavní letecké scény vše naprosto vynahrazují. Tenkrát to točili s letadly, která ve válce opravdu bojovala. O to je to cenější film a na svoji dobu vzniku musím opravdu uznat, že musel být technicky úplně někde jinde. Díky, díky H. Hughesovi za jeho nadšení a lásku k letadlům. Vznikl tak opravdový unikát. ()

P/\/EL

letecké bitvy jsou skutečně velmi podařené, exploze také, nakonec se to vyplatilo točit pěkně poctivě se skutečnými letadly, ikdyž zase nějaký ty modely, modýlky také použili, záběry jsou velmi moderní, oceňuji, kam všude kameru byly schopny umístit, je to velmi dynamické, problémy s natáčenim omlouvaj ten výsledný mišmaš....na takové to věci nadání rozhodně měl, ale práce s herci, se scénářem, to je o něčem trochu jiném, začal točit už v 21ti (zdědil velký jmění, tak na to měl), což by také mohlo, kde co omlouvat, nikdo předtím nic podobného nedělal a je přece jasný, že šlo hlavně o ty letadla....... ()

marhi

Důležité a postatné je se uvědomit kdy vlastně film vznikl. Prakticky neomezený rozpočet nabídl to co dnes zkouší James Cameron a Spielberg. Každou technickou novinku zakomponovat. Jestli by byl pro diváky té doby neuvěřitelný zvuk ( což se odrazilo na strašidelném přehrávání herců, kteří bez zvuku hráli pantomimu) tak barva musela být bomba. Ale natočit to celé v barvě by bylo už asi příliš. Co je naprosto dokonalé jsou letecké souboje. Žádný pixle ani kamufláž. Skutečné stroje. Příjemně to mrazilo. Jo a hlavní hrdinka mi nevadí. Taková správná sufražetka. ()

eaglestar

Psychouš, co miloval letadla, tak dlouho cizeloval některé záběry až posral celý film. Nehledě na okolnosti a dobu vzniku je to prostě nuda, nuda, nuda a ještě navrch trapné hraní ala 10. - 20. léta. V groteskách nebo i u Mélièsa ti herci hrají líp. Viděno celkem dvakrát. Poprvé dlouho před Letcem a poté napopud právě tohoto filmu ještě jednou, aniž bych si však pamatoval, že už jsem to viděl. Teď už si to ale pamatovat budu, abych si to náhodou nepustil po třetí. ()

kamic

Vlastní děj není moc zajímavý (ale to se často stává i dnešním filmům). Ovšem technické zpracování a dramatičnost leteckých scén je na kvalitní úrovni i ze současného pohledu. K filmu jsem se dostal asi jako většina až po shlédnutí Letce a dá se říci, že je to skoro povinnost pro každého, koho Hughesův životní příběh zaujal. Nejvíce na mne zapůsobila scéna s útokem na zeppelin. Na dobu vzniku - klobouk dolů. ()