poster

Čtyřikrát

 • italský

  Le quattro volte

 • německý

  Vier Leben

 • slovenský

  Štyrikrát

 • anglický

  Four Times

Drama

Itálie / Německo / Švýcarsko, 2010, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sumperacek
  **

  Spojení čtyřech obrazů vysvětloval režisér Michelangelo Frammartino na besedě 45. MFFKV jako přeměnu nebo převtělení člověka do zvířete, zvíře v rostlinu a ta pak v minerál. Dřevěné uhlí opravdu není minerál a že koza zůstane ležet u stromu mi nenavodí dojem že se převtělila do stromu. Toto téměř sci-fi jak ho označil autor mě opravdu nezaujalo. Na stejné vlně opravdu nejsme, vnímám tento film spíš jen jako zobrazení života v chudé italské vesnici.(7.7.2010)

 • Arcadan
  ****

  Rozhodně to své místo na světě má. Podivný, meditativní film, na který musí mít divák náladu. Chvíli mi to trvalo, než jsem se do té specifické atmosféry ponořil, ale s příchodem prostřední části, tzv. kozí odysei, už jsem nechával myšlenky volně plynout na vlnách nádherných obrazů přírody a kalábrijské arichitektury. Znova bych to asi nedal, ale jako jednorázová zkušenost zajímavé a povznášející. Mlhavé vzpomínky na některé záběry mi zůstanou v hlavě ještě dlouho.(23.3.2018)

 • Othello
  ***

  Do puntíku splněná pejorativní definice "festivalový film", na druhou stranu poučná zkušenost pro diváky, na které filmy se na KVFF pouze dostanou, nemají-li kartičku se jménem kdejakého obskurního filmového blogu a nechce se jim stát třičtvrtěkilometrová fronta na novýho Kim-Ki-Duka. Významově jasné, formálně to střídmější být nemůže, kozy moc nečuměj do kamery a jen jednou prolomí čtvrtou stěnu. Mravenci taky lezou správným směrem a vítr fouká akurátní intenzitou. Vidět to znova, sežeru si ruku, nicméně uznávám, že to na světě má své místo a jsem rád, že jsem na to popatřil.(22.1.2015)

 • Everyone
  ****

  Když nějaký podnět zůstává pozadu, tak se rozvijí fantazie a představivost, startuje myšlení, snění, nastává až hypnotický stav. Můžeme to pozorovat u knihy, která mlčí, u hudby, která nevidí, u filmu, jenž provází prioritně obrazem. Možná nás tento fenomén vytrhává z každodennosti a lze tak posunout vědomí, vidět i za obzor. Člověku, zastav se a poznej se!(21.5.2017)

 • Malarkey
  ****

  Počítejte s dost zvláštním, ale obrazově úchvatným filmem, který je třeba ze začátku překousnout. Nicméně jakmile se dokopete ke druhému příběhu o kozičce, tak se roztečete blahem a bude Vám hej. V tu ránu veškeré pomalé střihy a záběry do dáli budete vnímat s takovou lehkostí, že kácení památné jedle (poslední příběh) budete sledovat s absolutní pokorou a budete si představovat, jaké to asi je v Kalábrii žít.(11.8.2017)

 • - Natáčení probíhalo v italské Calabrii v lokalitách Alessandria del Carretto a Caulonia. (Terva)

 • - Film pozostáva z dlhých záberov. Jeden z nich trvá až 8 minút. (jedenzdvoch)