Hodnocení uživatelů, kteří na imdb přidali k filmu i svůj komentář, se docela rozcházejí, ale já se ztotožňuji s těmi, které zfilmovaný Steinbeck naprosto dostal. Film je od začátku prosycen mexickými rytmy, pohodou nicnedělání a vůní červeného vína. Vzdáleně, ale velmi vzdáleně může prostředí a vůbec výprava připomínat Dařbujána a Pandrholu. Jako komedie výborné, dramatické prvky jsou hodně na pozadí.(8.5.2009)

Hodně zvláštní film a jeden z prvních, který jsem s Hedy viděla po Extasi. Nemohla jsem si zvolit dramatičtěji, protože jen tady a ve White Cargu je Lamarr tolik živočišná a na hony vzdálená od své evropské podoby.(12.2.2009)

Ne úplně běžný film na tu dobu, řekněme. První polovina je spíše komediální, kde se postupně seznamujeme s místními floutky a jejich každodenními starostmi, hlavně tedy o to kde sehnat peníze na trochu vína. V druhé už potom děj ubíhá trochu jiným směřem a situace se trošku dramatizuje. Závěr je docela očekávaný, místy se snad až příliš hraje na city, ale není to až tak přehnané. Nakonec vcelku dobrý film. 75%.(2.2.2012)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Herec VR - Frank Morgan(7.6.2004)