Pro History Channel trochu netypická reality show. Starožitnictví Gold & Silver Pawn Shop v Las Vegas je rodinný byznys založený Richardem “The Old Man” Harrisonem v roce 1988. Spoluzakladem (a nynějším bossem) je jeho syn Rick Harrison. Dalé učinkují Rickův syn (a pravděbodobně budoucí boss) Corey “Big Hoss” Harrison a Coreyho kamarád Austin “Chumlee” Russell. Seriál zobrazuje vyjednávání s prodejci, popis a historii nejrůznějších předmětů od kapesních hodinek přes auta a motorky, které se lidé snaží prodat nebo dát do zástavy. Diváka překvapí velké množství netypických věcí ze všech možných kategorií. Na pozadí do seriálu zasahují shody, neshody a konflikty mezi Richardem, Rickem, Coreym a Austinem. (Mikule)

Big Bear

Tohle je věc od History HD, na kterou když narazím tak od ní neodejdu. Pod pojmem reality show si představuji trochu něco jiného ale to neva. Díky kamerám můžeme nahlédnout do zastavárny, kterou vlastní rodinka pěkně vypasených Amíků. Lidé k nim chodí s tím co našli doma na půdě, v garáži či když nějakou tu zajímavou věcičku chtějí zpeněžit. Ono se povětšinou jedná o starožitnosti. Amíci to mají supr v tom, že pro ně je věc stará 100 let pořádná starožitnost. To s čím by se naši starožitníci asi nezabývali se tady kupuje a zastavuje. Hoši jsou při nákupu drsní. Z odhadované ceny předmětu vždy nabídnou prodejci maximálně polovinu. Přesto je mnoho těch co prodají hodně pod cenou což nechápu. Nevím jetli je to jen kalkul pro TV (třeba je to jinak) ale líbí se mi, že Rick Harrison do krámu nebere nic na čem jsou nacistické symboly a hákové kříže. Už jsem si toho všiml několikrát v několika dílech a to se zrovna nemusí jednad o odznaky a vyznamenání ale jen pouhé album fotek z olympiády v Berlíně z roku 1936... Ale jak říkám, možná je to jen takové pozlátko pro čestného amerického diváka. Možná že po vypnutí kamery Rick rychle volá odmítnuté zpět a handlujou se o cenu. Ono o prachy jde až na prvním místě a v bazáčí obzvlášť (sám jsem tam chvilku dělal) a bohužel pravé nacistické věci jsou stále v kurzu. --- Dobrej nápad o dění v zastavárně natočit reality TV. A člověk se o leckerém předmětu i něco dozví a poučí se tak. * * * * ()

Jara.Cimrman.jr

"2.000 dolarů je mnohem míň, než jsem chtěl, ale je to lepší než nic, takže jsem spokojený." Opravdu? Poslouchají se ti lidi vůbec? A neexistuje ve městě ještě jiná zastavárna, kde by třeba dostali víc? Asi neexistuje. Já bych tedy pánům zastavárníkům neprodal ani úředně ověřený podpis Járy Cimrmana, ale občas se při souboji s večeří mrknu na to, jak se zkoumá původ věci a jak se lidi nechávají nadšeně okrádat. Alespoň je to poučné. ()

lamps

Až mě jednou přestane bavit manželka, odnesu ji Chumleemu a budu historicky první, kdo naopak zaplatí, aby se své věci zbavil.. Jo, je to všechno dopředu připravené a inscenované (je to reality show, ne realita) a ano, zákazníci jsou veřejně krásně oškubávání (je to ale zastavárna, ne chcete být milionářem), ale je tak zábavné to sledovat, že kdybych si mohl vybrat, co chci v životě dělat, na prvním místě by byla spolupráce s touhle vypečenou partičkou a až na druhém degustace nových výrobků českých pivovarů. Princip je sice pořád stejný, ale každý díl nabízí vtipnou a v závěru vypointovanou epizodku kolem nákupu nebo rodinného konfliktu, divák se dozví hodně zajímavého převážně z americké historie a všechny čtyři hlavní postavy tak nějak přirostou k srdci. Když nemám na dvacet minut co dělat, už nepouštím Simpsonovi, ale Pawn Stars. Chumleeho dabing je pak genialita sama o sobě.. ()

ClintEastwood

Tak na tenhle pořad jsem se dříve díval docela pravidelně. Člověk někdy až žasne, jaké klenoty mají lidé doma a nejvíc mě na Mistrech zastavárny baví, že se pokaždé dozvím něco nového. Spousta informací např. o zbraních autech či třeba automatech na žvýkačky. Rick a Stařík mají obrovský přehled a Chumlee je zde vyloženě pro pobavení. Zábavný formát. ()

kulyk

Jsme naprosto slušní lidé a typičtí podnikatelé, proto můžeme na kameru ukázat, jak od senilního starce nad hrobem vykoupíme něco, o čem mu nablijeme, že se jedná o totální shit. To jsme lidumilní, čumíš Ameriko, co? A pak to bouchnem za stonásobek, protože kšeft se musí točit, jinak se zadrhnou kapitalistická kolečka. ()

• Dne 9. března 2016, vpadla do Chumleeho domova policie kvůli vyšetřování obvinění ze sexuálního napadení. Během prohlídky policie našla drogy, marihuanu a jednu zbraň. Při detailnější prohlídce policie našla jedenáct střelných zbraní, od pistolí po brokovnici, MP5 a pušku ráže 0,223. Pouze čtyři byly registrovány. Nevada nicméně nemá žádné zákony, které by vyžadovaly registraci střelných zbraní. Většina střelných zbraní byla nalezena v ložnici v trezoru spolu s Xanaxem a sedmi kapslemi, které obsahovali malé množství metamfetaminu. Policie také našla důkazy o možném užívání kokainu na pozemku. Následně byl Chumlee zatčen. Z vazby byl propuštěn následující den. Chumlee byl obviněn z několika těžkých zločinů. Russellův právník David Chesnoff potvrdil, že se populární televizní hvězda přiznala k nezákonnému držení střelných zbraní a drog, čímž dosáhla dohody se zkušební dobou 3 roky. (J.Cobra)
  • Předtím, než začal pracovat Austin "Chumlee" Russell v zastavárně, pracoval jako prodavač v obchodě se sendviči. (didas)
  • Majitel "Rick's Restorations" Rick Dale, který se často v pořadu objevuje coby opravář a restaurátor, se později objevil ve vlastní show Americké restaurování (od r. 2010), kde se "hvězdy zastavárny" tu a tam také objeví. K podobnému prolnutí s další show stanice History Channel pak dochází se starožitníky pořadu Hledači pokladů (od r. 2010) a automobilovými nadšenci z o generaci mladšího pořadu Dannyho auťáky (od r. 2013). (oje)