Hvězdy zastavárny je jeden z mojich obľúbených seriálov na History Channel. Je to v podstate reality show so štyrmi hlavnými aktérmi. Bohužiaľ dnes sú už lem traja, starý pán v júni 2018 zomrel. Pozerám to hlavne preto, že sa v jednotlivých dieloch objavujú rôzne zaujímavé predmety. Od merača sklonu železničnej trate, cez nepálsky guľomet, samurajské meče, poľské bábiky, zbierku platní Beatles až po gigantické lego stavebnice. A vždy sa k danému predmetu niečo dozviem. Rick je hotová chodiaca encyklopédia no ani on nevie všetko a preto majú poruke kopec expertov, ktorých si volajú, keď potrebujú poradiť. Medzi mojich obľúbencov patria Johny, Jesee a Rebecca. Najradšej mám Rebeccu, má krásny úsmev a vie toho veľa o starých knihách a dokumentoch. Jesee je odborník na strunové hudobné nástroje, volajú ho najčastejšie kvôli gitarám. Johnny je expert na staré hračky, v jednej epizóde zložil zo stavebníc obrovský raketoplán a asi dvojmetrovú lietadlovú loď, len aby zistili, či predávajúci má v stavebniciach všetky diely. To skladanie stavebnice bolo samozrejme zostrihané, to by asi zaplnilo niekoľko dielov. Dobrý komentár: Rangifer(25.10.2019)

Hoci bez takého napätia a prekvapení, príde mi to o hodne zaujímavejšie než VOJNY SKLADOV, keďže hrdinami nie sú iba obyčajní ziskuchtiví zdochlinári, ale skutoční ziskuchtiví starožitníci/záložníci (čo ako typicky americkí, ľudí spojených s týmto slovom si predstavujem tak akosi odlišne...) a drvivá väčšina predmetov, ktoré k ním ľudia prinesú sú skutočne zaujímavé, či už z historického alebo iného hľadiska - nemyslím tým nutne, starožitnosti, ale doslova zaujímavé staré veci...(30.1.2014)

Jedno odpoledne se člověk zapojí do televizního dění a ve sledu tupého přepínání programů narazí na super pořad. Zastavárna je zajímavé místo ať je to třeba v Las Vegas nebo jinde. Staré cetky mají své kouzlo i cenu. A já se rád podívám na jejich oceňování, odhalování padělků a spoustu zajímavých blbin.(7.5.2017)

Naprostá paráda! Kdo neviděl, tak fakt o dost přišel. Uznávám, že nelze "sjet" vícero dílů po sobě, ALE když tohle objevíte, tak se toho nemůžete nabažit. Úžasné osazenstvo zastavárny ve Vegas - že by přeci jen moje první návštěva nemířila do casina ?:)... Jednotlivé "příběhy" ze zastavárny jsou úžasné, ač už je k nim povolán nějaký odborník, či to jen tak Rick sype z rukávu. Co pořad trošku sráží je "děj" uvnitř zastavárny, na druhou stranu je právě tohle někdy to co epizodu povznese zase výše. Nikdy nezapomenu na Krabičku na doutníky, co patřila JFK. Nejlepší pořad, co NOVA dovolila vysílat(?)!(15.3.2021)

• subic

4 vepřové hlavy, jejich hlavní stravou jsou hamburgery, s rozumem Homera Simpsona. Jednou se to vidět dát, ale... strašně to smrdí Amerikou, baseballovými kartami, cetky ze star wars, filmovými scénáři, plakáty s Lincolnem atd. atd. Nicméně ze všech válek skladů a hledačů pokladů je to asi to nejlepší, bohužel.(11.12.2018)

• - Ve 24. epizodě 13. série s názvem Killer Pawn vykoupili v zastavárně plakát, který namaloval Ben Shahn – „This is Nazi Brutality“, znázorňující hrůzy 2. světové války a obsahuje text, který popisuje masakr v Lidicích v tehdejším Československu. (Illuminare)

• - Rick Harrison získal svůj podíl v zastavárně, když mu bylo 23 let. (didas)

• - Nejstarším předmětem v zastavárně byl řecký drachm, který je datován do roku 325 př. n. l. (DexMASTER094)