Tento amatérský film je záznamem svatebního obřadu z roku 2000, během kterého si řekli své "ano" Jiří Kára a Blanka Divišová. Autentický náhled do světa "dolních deseti tisíc" si získal početné publikum především na serveru YouTube.com, a díky prezentaci naprosté nonkonformity zúčastněných před, během i po obřadu má dnes až kultovní status. Vzhledem k osudům svatebčanů lze tento záznam vnímat také jako tragikomickou výpověď o životě pražských alkoholiků a drogově závislých spoluobčanů. (L_O_U_S)

Troniq

Hlavně, že je tak jednoduchý se spodním 10 tisícům smát...kéž by byla většina lidí alespoň z poloviny tak autentická, nesvázaná pod bičem současnýho neoliberálního démona... A vůbec...kde je ten vyprcanej Stránskej?! ()

Slavic.guy

Exkluzivní komediální záležitost. O žádném jiném podobném videu nemůžu říct že jsem si ho pustil tolikrát, jako tenhle mistrovský kousek (+-50 přehrání kompletního videa). Není větší sranda než s přáteli vykřikovat v podnapilém stavu klasické hlášky z tohoto skvostu. ()

Gelaos

K tomuto bizarnímu klenotu jsem se dostal až nyní. Úplně Jirku slyším: "Děléééj! Už jsi tady měl bejt dávno, ty magore!" Svatba Jiřího Káry je úžasně autentická a tragikomická sonda do života té skupiny lidí, kterou býváme strašeni v protidrogových brožurkách. Tahle svatba, v doprovodu zcela bezkonkurenčních hlášek, supervtipně boří snad všechny myslitelné související společenské konvence (např. pasáž s oddávajícím je naprosto luxusní). Po zásluze kult! ()

oskiii

“Děleeeej, už jste tady měli bejt čtyři minuty, ty magore!!!”. Svatba velitele divize tankových granátníků SS Wallonien. Jeden z nejbizarnějších výtvorů na YT. Zamilováný, pivem nasáklý pár Jirka s Blankou a k tomu parta notorických svědků. Jako svatební song jede Rico se svým Attack me. Je to sice bizár…ale nemůžu jinak 😂 ()

redsparrow

Že to není "opravdový film" a že to tu nemá co dělat? Hm, tak to snad abych dal 5 hvězdiček vy kundy vydlážděný. Jinak dodneška nemůžu uvěřit, že někde v záběru nepostřehnu Čtvrtníčka, ale i kdyby, tak tohle dílko nemá chybu ani tak :) ()

3k7

Kdo viděl Two girls, one cup, musel vidět i Svatbu Jiřího Káry...Teda, ne že by to bylo něco tak stejně odpornýho, ale ve své době to bylo jako podstoupit zkoušku z dospělosti. Už jsi viděl Svatbu Jiřího Káry? "Jo", byla správná odpověď, abyste nebyli za "outsidery". A teď si pojďme projít důvody, proč je tento film vhodný pro srovnávání jakýchkoliv filmů na CSFD: 1. Rozpočet (pár stokorun, kdo ví, jestli kameramanovi za to vůbec zaplatili, když se ta svatba dostala na veřejnost) 2. Autentičnost (nic není autentičnějšího, než svatba Jiřího Káry, ve všem naprosto přirození, jako přirození samo) 3. Herecké výkony (zcela autentické, dokonalý pohled do nejchudší vrstvy obyvatelstva v Praze kolem roku 2000) 4. Jak moc se to zakládá na realističnosti (všechny nás zajímá, co se stalo se všemi účastníky potom, než zjistíme, jak tragicky všichni dopadli) 5. Zábavnost (hlášky, kombinatorika sprostých slov, používání sprostých slov netradičními způsoby, komičnost situace, ve které se tato "chátra" nalézá v okamžiku, kdy všichni očekávají největší možnou korektnost, bizarnost celého díla) 6. Touha to shlédnout znovu. (Když video vyšlo na youtube remasterované ve FULL HD, musel jsem vidět znovu a byl to ještě zajímavější zážitek, než původní 480p verze) 7. Zlidovělé hlášky (spousta hlášek, neotřelá kombinace vulgarit) A teď to porovnejte s většinou té šedi nevýrazných filmů, které vidíte na CSFD a dojde vám, že právě Svatba Jiřího Káry je ten film, se kterým byste měli srovnávat ostatní filmy, které budete hodnotit na CSFD. Proč? Svatbu Jiřího Káry jen tak nezapomenete, po 20 letech vám někdo řekne název videa a vy si naprosto jasně film spojíte. Co se dělo ve Shrekovi trojce, nebo policejní akademii 6? Taky vám to tak splývá? Jaké nejlepší hlášky si pamatujete z Policejní akademie? Jaké hlášky ze Shreka? Tohle všechno vám dojde, když film uvidíte znovu, ale ve Full HD rozlišení, remasterovaný. Je to regionální bizár, ten film je dle úplně všech měřítek naprosto strašný, ale všichni, kdo ho viděli, si ho pamatují a pamatují si občas aspoň jednu hlášku z něho. Z úvodních pár vteřin telefonování Jiřího Káry, se stal MEME. Filmem se zabývaly, ačkoliv okrajově, i zprávy TV Nova, vyšel o něm článek na idnesu. V poměru cena/výkon film v hodnotě pár krabiček cigaret. Všichni z filmu jsou mrtví, ale skutečně mrtví, čímž jsou reálnější, než záhada v Blair Witch, spousta z vás se musela přistihnout, jak po shlédnutí svatby hledá na internetu dál, co se stalo s hlavními postavami a touží zjistit víc informací. Jednou pro vždy si přiznejme, že ten film je legenda a přísahám, že jdu hledat víc informací o kameramanovi, který to celé natáčel, třeba se dozvíme více informací od něj. Shlédnutí filmu např. s přítelkyní, si jí dost otestujete. Ale riskujete naprosté nepochopení. :) Vůbec nevím, komu dalšímu film doporučit. Je to prostě ten typ videa, který se k vám "nějak" dostane a vy se na to podíváte. Váš život bude obohacen, sebraný čas už vám nikdo nevrátí, ale film vás dovede možná k hlubšímu zamyšlení, než některé vážné filmy dneska, kde si režisér spletl barvu pleti s komunistickým manifestem. Tady se na nic nehraje a přesto je to autentické. () (méně) (více)

HugoCiz

Vskutku bizarní podívaná na netradiční svatbu alkoholiků, drogově závislých a bezdomovců. Je to tak strašné, až je to skvělé. Dlouho jsem se nemohl některých scén zbavit v hlavě, a myslím si, že pokud by takový sociální vzorek měla k dispozici Helena Třeštíková, vzniklo by unikátní dílo ()

Falle

Kult. Spousta hlášek již zevšedněla, při prvním shlédnutí přichází lehký šok a pochyby, jestli to někdo opravdu myslí vážně, pak těžko potlačitelný smích. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že pro někoho je tato bizarní scénka každodenní realitou. ()

Jablkohruska odpad!

Ano, z obsahového hlediska je to docela hodnotné video, které o lecčems vypovídá. Je bizarní a šokující a umožňuje nám náhled do způsobu života (nebo spíše přežívání) lidských trosek, které občas potkáváme na ulici. To však nic nemění na tom, že je to stále jen video, prosím vás, není to film! To, že je tento "výtvor" hodnocen zde na ČSFD jako nejlepší amatérský film, je výsměchem nejen všem skutečným amatérským filmům, ale zároveň i těm filmařům, kteří se podobné tematice, jaká je v tomto videu zachycena, věnují profesionálně - například Heleně Třeštíkové. Pokud by měla být jediným kritériem hodnocení výpovědní hodnota, mohli bychom sem rovnou přidat jako amatérské filmy třeba záběry různých požárů, povodní a podobných katastrof, které natáčejí televizní diváci na své chytré telefony a televize je následně používají v sestřizích ve svých zprávách. A pokud bychom měli hodnotit dokonce pouze bizarnost, měly by právo se tu jako amatérské filmy objevit (a pět hvězd dostat) desetitisíce anonymních videí z YouTube, za všechny uvedu alespoň již legendární Foku me. Snad uznáte, že je to hloupost a že takovéto věci si zkrátka a jednoduše těžko označení "film" zaslouží a stejně tak těžko budou na filmovou databázi patřit. Takže - za výpovědní hodnotu pět hvězd (nebo možná čtyři, protože mluvenému slovu ne vždy bylo rozumět), za bizarnost taky plný počet, ale JAKO FILM si to nezaslouží nic jiného než odpad! - a snad ani ten ne, protože to tady vůbec nemá co dělat. ()

hchkrdtn

Lídé říkají, že tento film není žádné umění jen kvůli tomu, že je to pouhé velmi děsivé svatební video, ale ve skutečnosti tento film splňuje všechny základní podklady pro oscarový film. Hlavní postava je zfetovaný neonacista z nižších vrstev, který najde svojí spásu v podobě opilé ženy, která bohužel zanedlouho zemře. Myslím, že kdyby to američtí scénáristé přepracovali do tří hodinového dramatu s Tomem Hanksem, tak by to zaručeně nějakého toho oscara vyhrálo. Nač protidrogové reklamy, když máme tohle. ()