Spartakus a jeho příběh. Po pár měsících od první vzpoury měl bojeschopnější muže než římské impérium. Spartakus se narodil jako otrok a již jako malý chlapec byl prodán na práci v kamenolomu, kde zažil jen dřinu, hlad, nelidské zacházení a smrt. Vykoupí ho Lentulus Batiatus, majitel gladiátorské školy. Spartaka čekají boje na život a na smrt pro pobavení svobodných občanů. Otroci se však pod jeho vedením osvobodí. Založí tábor, osvobozují další a učí je bojovat. Spartakus se ve škole zamiloval do krásné otrokyně Variny, která cestou k novému pánovi rovněž uprchla. Nyní se znovu setkávají jako svobodní lidé. V Římě chtějí otroky zkrotit, ale nejsou tak jednotní. Marcus Publius Glabrus, velitel římského městského vojska, je vyslán vzpouru potlačit. Jeho vojáci jsou však pobiti a Glabrus poslán zpět do Říma se vzkazem, že vzbouřenci od Říma chtějí jen svobodu a možnost dostat se ze země.
Římské impérium vysílá další vojska, ale ta jsou také rozprášena. Spartakus pokračuje k přístavu a po cestě osvobozuje další otroky. Již za ním stojí tisíce. Po pár měsících od první vzpoury má bojeschopnější muže než římské impérium. Spartakus osloví fénického vládce. Chce po něm lodě, aby se svobodní otroci mohli dostat z Itálie. Když však dorazí na pobřeží, zjistí, že Féničané utekli. Crasus je podplatil. Začne vymýšlet nový plán. Dojde mu, že Crasus chce, aby táhl na Řím. Porážka armády otroků je pro něj otázkou osobní cti. Spartakovi i jeho mužům jde o svobodu. (Česká televize)

bangee

Tak tady se BBC docela sekla, slabá výprava, špatný výběr herců (hlavně Spartaka) a historicky neúplné, no prostě celé nemastné neslané. ()

drankeryth

Hrany dokumentarny film o osude Spartacusa bol spracovany na obstojny sposob, len tie boje neboli to, co by som ocakaval viac. Ale podla mna .jeho priebeh zivota urobili na slusnej urovni a to nepatrna cast bola zainteresovana v gladiatorskej arene, neskor utek a par nepatrnych bojov, z ktorych bol ten posledny asi najlepsi, aj ked zas tak moc netrval dlho, ako by som si zelal. Dobijanie provizornych hradieb z prutia sa dali skuknut a nasledny utok na obrovsku presilu tiez nebol na zahodenie. Film mi prebleskol medzi ocami rychlo, co len naznacuje, ze to bolo dobre. ()

Hashirama

Tak filmově zpracovat dokument se moc nepovedlo, zvlášť proto, že každá scéna skáče sem a tam, nikdo neví, kde kdo zrovna je a co dělá. Prostě z toho smrdí filmařsky amatérský přístup. Ale jak to u mě poslední dobou bývá, z konce jsem se trochu udělal, ani ne z poloviny tak, jako ve Válce zatracených, ale udělal. Tudíž dávám všem doporučení, ať se kouknou na Krev a písek, Bohy arény, Pomstu a Válku zatracených, protože je akčnější, věrnější, zajímavější, nebojí se vulgarismů, má lepší obsazení a scénář, píchá se tam, postavy jsou zajímavější a mají bžilionkrát lepší dabing etc. etc. ()

Giacomo

První zklamání ze série BBC, doufám, že taky poslední. Podívaná to byla průměrná a z naučného pohledu to ani nestojí za komentář. Zasvěcení musí být zklamaní nad celkovým zjednodušením. A co se týče uvedení nějakých taktických či bojových fines, to by patrně tento dokument zbytečně zkomplikovalo. V neposlední řadě Sartakus zaznamenal určitě více vítězství než bylo uvedeno. ()

Edit13

Spíše slabší díl série, nejprve mě překvapila postava Spartaka, rozhodně jsem si ho představovala jinak, tomuto herci chybělo charisma, které nepochybně Spartakus musel mít. Celému dokumentu scházel hlubší pohled na věc. ()

morris22

Při tvorbě tohoto hraného dokumentu se vycházelo z dochovaných dokumentů, archeologický a antropologických nálezů. Spartacus zkrátka a dobře nebyl žádný dvoumetrový zabiják, ale celkem obyčejný šlachovitý chlapík s obrovskou vůlí. Točit podobné filmy rozhodně má význam - 75%. ()

Kazisvet III.

Jednoznačně nejslabší díl jinak docela povedené série. Od BBC jednoznačně šlápnutí vedle. V porovnání s ostatními díly toto museli točit po velmi divokém mejdanu. Jinak nechápu, proč se v sérii neobjevil Alexandr Makedonský a Čingischán. Jelikož především Alexandr je dle mého soudu největší válečník, který kdy kráčel po zemském povrchu. ()

Goldenligue odpad!

Strašné, strašné a ještě jednou strašné... Opravdu se na to nedalo dívat a hrozná nuda. Ten kdo viděl seriál Spartakus tak si nad tímto filmo-dokumentem pouze odplivne. Jediný souboj v aréně proti týpkovi, kterej nebojoval. Dále herec co hrál Spartaka = tragédie a herec co hrál Krixa = ještě větší tragédie. ()