poster

Kosmopolis (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2005, 384x25 min

Scénář:

Jiří Skála
 • mr.filo
  ***

  zajímavé osoby amatérskou kamerou...(11.4.2012)

 • Aelita
  ***

  Díl - Změna paradigmatu Evropy (video - http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095908415-kosmopolis/211562210300024/ ) ___ Zajímavým jevem je, že jednotliví jednotlivci jednotlivě skoro vizionářsky vidí a chápou, kam se celek ubírá, ale celku tyto vize-vhledy jsou putna. Zdánlivě. Funguje tu však docela obyčejná zpětná vazba mezi předjímáním a děním: vnímaví jednotlivci sice vidí jen to, co se již stalo, to jest v každý okamžik jsou pozadu za celkem, ale tím, že předjímavě poskládají obraz budoucnosti na základě toho, co viděli jsouc pozadu, vsugerovávají celku možné směry vývoje a cest. A kam se ten celek nakonec dostane v následující etapě, záleží často jen na mávnutí motýlích křídel. Špičkoví manažeři, strategičtí konzultanti a Václav Bělohradský tedy vidí a tvrdí, že Evropou obchází strašidlo - strašidlo bifurkace. K tomu bych přidala svoji otázku: Jak dlouho vydrží běžet Červená královna předbíhajíc předbíhající a je vůbec nutné běžet tam, kam běží předbíhající, když běží za tím, kdo je v čele, nebo je lepší častěji udávat nové směry, aby se dařilo zůstávat na vedoucí pozici? A jako bonus navíc pár citátů: "Radikální změna hodnotové orientace nebo vznik nového náboženského proudu mohou být jistě velmi významné, jiná věc ovšem je, jakou mají případně reálnou váhu (s ohledem na celkový průběh záležitostí) - tj. v konkurenci s jinými faktory, často mnohem hmatatelnějšími" a "Myslím, že je obecně lepší vkládat více nadějí a hlavně úsilí do snah rozvíjet alternativní mechanismy řešení praktických problémů než do rozvíjení úvah o celkové duchovní proměně globalizovaného lidstva" (zdroj: http://blisty.cz/art/58049.html )(11.7.2011)

 • Angelopul
  ****

  Kosmopolis je jeden z mála současných pořadů veřejnoprávní televize, který má své opodstatnění a odpovídá jejímu poslání. Optikou jeho mladých tvůrců se nám již několik let snaží přinášet neskreslený obraz o životě národnostních a kultůrních menšin na našem území. Bojuje tak proti předsudkům a xenofobii a prolamuje bariéry v naší společnosti. Vzhledem k jejímu současnému stavu a stavu našich médií včetně ČT je tento pořad jedním z posledních ostrůvků naděje a jako takový je k nezaplacení.(28.1.2011)

 • sator
  ****

  Vybírám si a to co sem si vybral je dobré...(28.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace