Seznamte se, Monica Velour

Meet Monica Velour

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 93 min

• Icefist

Bohužel, ani se mi nechce moc komentovat. Očekával jsem, že to bude třeba zajímavě ujetý, jenže chyba lávky. Všude samá šeď, ať už bych měl hodnotit cokoliv a tak jsem vlastně vděčný alespoň za těch pár vtipných momentů, u kterých jsem se mohl zasmát. Protože jinak bych snad usnul. 30 % Oblíbená část- rozhovor na lavičce v parku(8.10.2011)

Další z mnoha komediálních dramat, kterých jsou v poslední době mraky. Bylo ale docela zajímavý sledovat konfrontaci názorů dvou lidí, z nichž jeden má to nejlepší teprve před sebou a ten druhý již za sebou. Bylo tu i pár povedených scének, nejlepší asi porno alá Star Wars na začátku, takže jsem se aspoň párkrát zasmál. Nějaký nápad to tedy mělo, jenomže i tak to nedokázalo vystoupit z filmového průměru a zaujmout natolik, aby si to člověk znovu pustil. Dávám tři slabší hvězdy.(2.10.2011)

Šajze, ti američtí škaredí lůzři se opravdu mají. Nejdřív brousí zralé pornohvězdy a pak baculaté asiatky. Tobemu jsem fakt záviděl, celej film. Je možné Monicu Kim Cattrall přirovnat k Wrestlerovi Mickeyho Rourka? Snad v jistém smyslu ano. Velmi příjemný, místy i zábavný film. Nic překvapujícího, ale slušná práce na kterou se kdykoliv opět rád znovu podívám.(27.1.2012)

• IngKING

Príbeh odohrávajúci sa v prostredí tej nižšej vrstvy v Amerike. Nesympatickosť hlavných hrdinov trošku viac ubíja celé vyznenie filmu. Na druhej strane je sympatické, že je to proste príbeh zo života a človek aspoň vie, že niektorí američania žijú ako krysy :D Film, ktorý ničím neurazí, ale ani neprekvapí so šťastným koncom dávajúci nádej v šťastný život aj najväčším outsiderom...(24.10.2011)

Příběh o "typickém" středoškolském podivínovi, který je zamilovaný do nyní již postarší pornohvězdy v podání jisté Kim Cattrall. Jj, jde o tu Kim Cattrall ze Sexu ve městě. I zde ji role vyhaslé pornohvězdy docela jde, a poměrně zajímavě jí sekunduje mladý Dustin Ingram. Zajímavě, protože tvůrci se vyvarovali fekálností, typických pro podobný styl teenagerovských filmů, a pokusili se spíše o jemné drama s jemnými satirickými podtóny. Ale skutečně vše jen jemně. Soft, řekl by pornoznalec. Mladík se časem rozhodne nezůstat jen u platonického obdivu. Prodá svůj prodejní karavan s párky a z naspořených peněz se pokusí vetřít pornohvězdě do přízně a přijít s ní o panictví. Což se mu obojí povede, ale tento zvláštní vztah nakonec oba ovlivní. Ačkoliv téma zní rozhodně hodně lacině, je podáno v zajímavém duchu. Pamatujete první Wilsonovky? Grázlové, Samotáři v New Yorku, posléze Mládí v trapu, Příběh Wendella Bakera nebo Zázraky se nedějí? Taková ta mírně nostalgická atmosféra, posmutnělá, kde je rovným dílem rozděleno ironické pousmání i melancholický povzdech? Podobným stylem je laděn tento snímek. S občasnými drobnými výkyvy jde zlatou střední cestou, uvěřitelnou, kdy postavy žijí svým životem, dialogy nejsou hloupé a říkají mnohdy něco i v podkresu, snad jen to morální ponaučení nemuselo tak bít do očí. Na pozadí tohoto příběhu však jsou ještě drobné špílce - třeba proslov ředitele školy k absolventům ("Než se tak stane, budete ještě dvacet let vydělávat na nás, na staré.") - k současné a aktuální ekonomické i politické situaci v USA, ale i mezi lidmi obecně. Příjemným je pro fandy akčních filmů 80. let Briana Dennehyho, který jako děda v trenkách u televize působí stejně uvěřitelně jako třeba můj táta v trenkách u televize.(28.12.2011)

• - Fiktivní svět pornofilmů Monicy Velour je založený na xxx variantách profláklých skutečných filmů nebo seriálů. Takže celý humor je postavený na sytému Saturday Night Fever (1977) / Saturday Night Beaver, Welcome Back, Kotter (1975) / Welcome Back Harder atd. (NinadeL)