Sintel: Příběh draka

Režie:

Colin Levy

Scénář:

Esther Wouda

Osamělá dívka jednoho dne při hledání jídla objeví zraněné dračí mládě. Začne se o něj starat a společně přežívají. Jednoho dne ale během hry dráčka napadne dospělý drak a odnese ho neznámo kam. Dívka se proto vydá na dlouhou a nebezpečnou pouť, aby svého draka zachránila... (tomeek)

kinghome

Naprosto úžasná ukázka grafického zpracování a úžasného nápadu na příběh. Tohle je silně emotivní snímek, u jehož konce nezůstane jedno oko suchý. Je to vážně krásný příběh se smutným a drsným koncem. ()

BoncheR

Absolútne najdokonalejší krátkometrážny film, ktorý možno vidieť. Silné emócie a krásna hudba. (( 100% )) ()

lennyd

Tato čtvrt hodinky trvající reklama na Blender dopadla na výbornou, protože se autorům podařilo filmu dát i zajímavý nápad a myšlenky s překvapujícím rozuzlením (ano přiznávám, fakt jsem takovýto závěr vůbec nečekal). Plusem je vynikající hudba - je vidět, že si pánové nechali na celkovým konceptu filmečku pěkně záležet. Celovečerní film by byl určitě plus, jen se obávám, zda by nebylo to důležité (co jsme viděli v kraťasu) doplněno až příliš velkou "vatou"... ()

Hollohlaway

Na nezávislou záležitost je to fakt dobrý, děj je celkem zajímavej a má to fantasy drajv. Na tak malý ploše to potěší. Konec mě trochu zklamal, ale jinak to má dobrou úroveň. ()

giovanni3

Za 14 minut vcelku silný příběh s kvalitní grafickou stránkou a navíc volně šiřitelný film? Milé překvapení. Hudba podrtrhla zajímavou atmosféru, ale i tak jsem zde nalezl místa která byla dle mne zbytečná a to například postava jakéhosi starce v chýši, který tam byl víceméně k ničemu. Ale za 14 minut solidní podívaná. 4z5 ()

Šakalík

Tyhle krátkometrážní animáky se mi strašně líbí, už jenom proto, že připomínají intra k mým oblíbených RPG hrám. V tomto případě je to i nádherně graficky zpracované, příběh dobře vypointovaný, takže proč ne. Jen houšť a větší kapky! ()

Cejny

Krátký, ale zato velmi pěkný a dojemný příběh o dívce, která hledá svého jediného přítele - draka. ()

Arkanoid

Nápad zaujímavý, animácia väčšinou pekná, aj keď priestor na zlepšenie by bol, záver trochu na taký kraťas nečakaný. K postavám a ich motiváciám sa bohužiaľ nedá za taký krátky čas vybudovať adekvátny vzťah, aby na nich záležalo a boli originálne. Niečo podobné zvláda oveľa lepšie Genndy Tartakovsky v jeho Primal. ()

yoshua87

Krásná ukázka co všechno jde udělat s free prográmky pro tvorbu grafiky... tu partičku co si s tím vyhrála by měli zaměstnat na plný úvazek... 5* ()

ElizabethBay

Nezávislý 3D animovaný film? Mně to přišlo jako pěkné intro k počítačové hře. Příběh byl celkem slušný, hrdinka nemastná neslaná a podobně škaredé draky jsem asi ještě neviděla. Ani triky nebyly nic moc, prostě podprůměrný snímeček. Abych byla přesnější dala bych tak 2,6 hvězdy. ()

Standito

Ujde, i keď mňa tieto dojáky a lá Pixar nikdy nezaujali. No na malej ploche celkom pekne rozohrané. Animačne nevyrovnané, ale keďže to robilo malé štúdio... 70% ()

iampatrik

90% JAK SE Z REKLAMY NA FREEWAROVÝ PROGRAM - KTERÝ SLOUŽÍ K TVORBĚ 3D GRAFIKY - MŮŽE VYKLUBAT GRAFICKY PĚKNÝ, NÁPÍNAVÝ A DOJEMNÝ FANTASY PŘÍBĚH, KDE HRAJE PRIM VZTAH MEZI ČLOVĚKEM A DRAKEM... PS: SINTEL: PŘÍBĚH DRAKA MÁ V SOBĚ POTENCIÁL NA CELOVEČERNÍ FILM. ()

Abiosis

*DRÁČIKY A DRACI* Úžasná porcia fantázie majúca veľmi blízko k dokonalosti. Nádherná hudba, pôvabná animácia, veľký zmysel pre detail a krásne zábery, robia z tohto krátkometrážneho filmu nevídaný skvost, a preto mu je možné odpustiť aj mierne prostoduchú zápletku. Celovečerným animovaným filmom How to Train Your Dragon som bol nadšený, avšak ten bol primárne určený pre detské publikum. A niečo podobné, niečo serióznejšieho charakteru a na spôsob napríklad Sintelu, by som veľmi rád uvítal na plátnach kín. Verdikt v 1 vete: Film o netypickom priateľstve, jednom veľkom omyle a smutnom konci, dávajúcom nádej vnímať ho za určitých podmienok aj opačne. 23.11.2010 ()

unagi

Vynikajúci príbeh s drakmi. Pomsta, ktorá si zaslúži potrestať zlo sa zmenila v pravý opak. Troška prehnaná akcia čo ma veľmi mrzelo spolu so záverom, ktorý dodal nádej a ospravedlnenie. Takto to v bežnom živote nefunguje a nemyslím, že príbeh mal mať rozprávkový podklad. Keby si zachoval realitu so smútkom, určite by to dopadalo na naše vcítenie sa do hlavnej hrdinky a hodnotenie by sa dalo inak vyjadriť. ()