Nic nového pod sluncem (studentský film)

Krátkometrážní

Česko, 2007, 5 min

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (6)

Veru nič nové pod Slnkom. Celý film sa zdalo, že to režíroval Pavel Koutský, no on sa zjavil až v titulkoch ako pedagogický dozor. Idea je jasná, nič sa evolúciou v správaní mužov nezmenilo, všetko je, ako aj bolo. Trochu pokročila technika. Podobnosť sa príliš sústredí na rituály okolo zobúdzania, ktoré sú u opocicavcov v zásade rovnaké. Pri porovnaní bežnej činnosti už porovnanie pokrivkáva. No využitie rozdelenia obrazovky a vtip o dinosaurovi/ dinoparku si hviezdičku navyše zaslúžia.(6.5.2014)

Pěkný, příjemný příběh, který ve své jednoduchosti neurazí a přitom je v něm až překvapivě dost vtipů, které naštěstí nikdo nezdůrazňuje. Prostě tam jsou a jsou funkční (hlavně co se týče využívání rozdvojení obrazovky, ať už je to přechod zvířete, dinosaur/fosílie, nebo závěr u skleničky).(1.3.2013)

Originalita, vtip, inteligence... Všechno tam je vidět.(1.5.2013)

Hmm, tak tohle je velmi slibný talent, natočit tak vyspělý kraťas v 21 letech, to je příslibem do budoucna. Hezká animace velmi vtipného filmu. A ten závěr je taky ze života.(1.3.2013)

Jak dlouho už žijeme své stereotypní životy? Jednoduché, vtipné a přiměřeně krátké.(22.6.2018)

Animace pěkná, pro ty sulcovité postavičky mám slabost, ale celková idea tak nějak pochybná, neboť postavení a chování muže a ženy k sobě navzájem se v průběhu věků dost měnilo. Pobavilo mě, jak se moderní muž změní učesáním na ferdu mravence a že předchůdcem psa byl jakýsi býložravý bobkující upír.(12.9.2013)