Komando postradatelných

• Rusko Soldiers of Fortune (více)

Craig McCenzie (Christian Slater) je vynikající voják, který právě plní misi na Blízkém východě. Do malé vesničky, kde mají základnu teroristé, se snaží v převleku za ženu dostat jeho přítel a též voják kapitán Reed. Reed je ale odhalen a chycen teroristy. V místě se také objeví kontraktor CIA Caster Mason, který je ale zkorumpovaný a pracuje pro teroristy. Mason chce z Reeda vytáhnout informace o operaci, ale ten mlčí. Craig se ho rozhodne vysvobodit, postřílí pár teroristů a pak omráčí Masona. Poté vysvobodí Reeda a uteče s ním do bezpečí. Craig ale porušil rozkaz tím, že šel pro Reeda, a tak je vyhozen z armády. Po několika letech má Reed rodinu a problémy s penězi, a ani Craig na tom není nejlépe. Craig je pak se svým kamarádem a dalšími lidmi na pokeru. Tam ho přepadne několik lidí, Craig je vyřídí, ale zjistí, že to byla jenom zkouška. Poté k němu přijde Cecelie a Ernesto a řeknou mu, že žijí na jednom ostrově, který násilně zabral generál Lupo, jenž tam těží nějakou surovinu. Cecelie a Ernesto chtějí udělat převrat a chtějí Craigovu pomoc. Mají i plán, jak získat peníze na převrat. Udělali hru pro milionáře, kteří se mohou přihlásit do jejich programu, kde se budou účastnit vojenské operace spolu se svým bodyguardem. Milionáři tedy financují převrat a sami se ho budou účastnit. Craig nejdříve nesouhlasí, ale poté se ho znovu snaží Cecelie přesvědčit, a Craig souhlasí i proto, že pro Lupa pracuje Caster Mason. Následně jede Craig do výcvikového tábora společně s Reedem. Tam přilétají milionáři. Jsou to bankéř Charles Vanderbeer, magnát přes metalurgii Roman St. John, průkopník mobilních telefonů Sam Haussmann, překupník zbraní Grimaud Tourneur, tvůrce videoher Tommy Sin. Všichni dostanou od Reeda a Craiga vojenský výcvik. Milionáři se učí střílet, plazit atd. Po několikatýdenním výcviku jedou do akce na ostrov, kde je generál Lupo... (TV Prima)

Ajfist

Jo jako béčko to ušlo a komu se to nelíbí,ať se na to nekouká.Někteří "odborníci" zde zřejmě neznají hlavní rysy béčka a to je nenáročný scénář mnohdy levnější obsazení krom hlavního hrdiny,jednodušší dialogy no prostě oddychovka za menší peníze nad kterou se nemusí přemýšlet. ()

arnysimilar

Svižná akcia bez nejakej hlbšej myšlienky v hviezdnom obsadení s optimálnou stopážou, na ktorú si síce zajtra už nespomeniem, ale nevadí. Nič menej, nič viac od toho netreba očakávať a tých 90 min. sa trochu baviť. Áno bolo tam aj pár vtipných momentov. Neviem ako film súvisí zo slávnou hernou sériou na PC z konca 90. rokov, asi si len požičal názov. ()

RISOvonVODKA

Nečakal som od toho nič, aj keď trailer ma trochu navnadil. Pred tým ako som film zhliadol, rýchlo som ho preklikal a popravde, myslel som si, že alebo umriem nudou, alebo zaspím. Našťastie som sa mýlil, skvelá akcia, ktorá tu bola už tisíc krát, ale nikdy neomrzí. Žoldnieri na neznámom ostrove, ktorému vládne samo-vyhlásený diktátor v rozkošnej uniformičke. Videli sme. Avšak to neustále bum-tresk mi zdvihlo po dlhej dobre náladu. Ak by sa niekto pomýlil, film nemá rovnaký názov ako staršia PC hra. Je len podobný. Možno reklamný ťah? :) ()

Alairik

Když jsem objevil tenhle film, říkal jsem si, že to má snad něco společného se hrou, pokud ano, tak nevím co. Herecké obsazení dávalo naději pro pořádnou akci, snad i umně natočenou. Nápad vzít partu lidí, která chce zažít akci, na ostrov aby si zastříleli se mi zdál fajn. Bohužel. Týdenní výcvik, seznámení s hrdiny to vše mě bavilo a dost. Všechno se zvrtlo ve chvíli, kdy raketomet země-země sestřelil jejich dvě lodě a čirou náhodou zůstali naživu pouze hlavní hrdina a ona parta zbohatlíků. Pár nedůležitých zvratů, nekvalitní dialogy s mizerným přízvukem a několik trapných hlášek. Bojové scény (a střílecí) nebyly dobré, neukázaly nic a ani jsem se na ně rád nedíval, byly nudné. Film natočen jen na pár místech z toho snad největší kus na již zmíněném tréninkovém kempu a druhá půlka v jeskyních pod horou. Nemůžu si pomoct, ale celý film se táhl v duchu Far Cry filmu. Z hodiny a půl dlouhého filmu bych to shrnul asi takto. Do půlky zajímavý nápad s potenciálem nabídnout zajímavou střílečku. V druhé půlce tento nápad velmi rychle zabili. Přechod mezi zajímavou a nezajímvou půlkou je hodně zřetelný. Co bylo fajn, že hlavní Slater pil pivo z Budějic. ()

Darken01

Tento film je uplne mimo všeho, hlavně realitu.Ono stačí první minuty a kouknout se na to jak dle filmařů pobíhá kapitán speciální jednotky s MP5 a střílí s ní od pasu.nevím na co si tento film hraje..možná práve na film...nenene nekoukejte na to nic tam nenía vše tomu chybí. škoda penez ()

dogzila odpad!

Obstarozna Cecilia chce oslobodit ostrov pri rumunsko-ukrajinskom pobrezi??? Pohnutky milionarov su tak jebxnute ze som sa uchechtal skoro k smrti, az kym som nezistil ze to je myslene vazne. Ajj cervena ciapocka je realnejsia. Vykreslenie postav pohnutok a vlastne vsetkeho uplne zhorelo. Preboha kto je pri tomto filme cielova skupina? Ludia postihnuty lobotomiou? Aj filmy Steva Segala su oproti tomuto labuzne jednohubky!!! Co? Nahanka susiek na skutroch a general v uniforme? Zlych filmov je mrte ale ako sa podarilo do tohoto nalakat tolko dobrych hercov je zahada. Este ze na konci bol ohnostroj a salutovanie O MOJ BOZE 😱😷😤😰😥😓😩 ()

HectorHagman

Za málo prachů málo muziky Ch.Slater už by měl to herectví vzdát nedá se na to koukat dvě hvězdy za Beana a Rhamese. Jo a hl.zaporákovi sem toho super agena taky nežral....... ()

Kresloun

od tohoto filmu jsem nečekal celkem nic a taky jsem nic nedostal, jedna hvězda za herecké obsazení, jinak úplně o ničem hraničící se ztrátou času ()

Pe4Ce22

Ouuuuuu my god. Námět stupidní, akce patetická jak u nízkonáhladovýho filmu. Herci přestárlý pohaslý hvězdy co se snaží někde uchytit a závěr jak žabí noha. .... pojďmě se každej rozběhnout za svym padouchem a podat si ho žejo .. o sebevražednym útoku skůtrem když mam u pasu devítku už ani nemluvim :) .. no prostě slátanec největší. 1 hvězda ()

GalaktikHero

Vtákovina jak sviňa!!! Uz od prvej sceny sme sa hadali, ci ide o parodiu. Krytie robil tipek s automatickou 5.56 s kratkou hlavnou .... hlavny Rambo s HKckou 9x19 a subsonikmi utoci na tabor plny utierok s Kalachmi.... tie maju dokonca aj 10 rocni parchanti... odide za asistencie obvyklej silvestrovskej pyrotechniky.... Na ostrove sa to hemzi samými vojnovými stratégmi - sak taku armadu debilov by porazili aj Cerni baroni!!! Na vacsinu strelcov by platilo: Ja ho zabiju! To hovado! Proc ste nerek u odvodu, ze ste slepy jako partona!!! Obchodnik so smrtou si vlaci gulomet v kufriku, ako sef diplomatickej misie.... Dedek sa proti strelivu 7,62x39 kryje plechom hrubym 2 mm.... Na konci hepyend.... Na tento film fakt jedna flasa vina nestaci!!!!! Treba vypit dve-tri, potom sa to bude dat pozerat. ()

005

Nejsilnější devizou tohoto filmu je herecké obsazení. To naláká spoustu lidiček. Kamera a režie je je taky v pohodě. Tak proč to nefunguje? 1 - pokud se začne bojovat, tak scény vypadají hodně nevěrohodně. Jako by všechny peníze byly vyčerpány na honoráře herců a na trikovou část už nevyšly peníze. 2 - scénář. Na to není slov. Škoda........... ()