Liga mimořádných tanečníků: Povstání začíná

Jon M. Chu

Alice Brooks

Nathan Lanier

Dan Liu

Čo je pre akčný a gangsterský film KILL BILL, to je pre tanečné filmy LXD. Úžasné priehrštie nápadov. Ukážka obrovského talentu ako rozprávať príbeh obrazom. Ak je aj niektorá choreografia slabšia, vynahrazuje to perfektná kamera a dravosť... Bol som skrátka unesený. Jediná nevýhoda filmu je, že ide len o prvú časť. Myslým, že dvojka už takúto kvalitu neudrží...(14.3.2014)

• PauloZ

81 minut dlouhá reklama na boty Puma?? Tohle je nevídaně špatný film a zároveň nejhůře zvládnutý film o tanci! Naprosto nelogicky vystavěné jednotlivé části, nepochopitelně zbytečný vypravěč a celé to totálně nedává žádný smysl! Navíc, a to je opravdu smutné, hudba se k většině tanečních kreací naprosto nehodí. Jon Chu chtěl možná natočit taneční artovku, ale takhle? Děkuji nechci! Jednu hvězdu bych byl ochotný dát za 1. , 8. a 9. část. Ti lidi umí tančit, ale nedám ani tu bídnou jednu hvězdu, protože dovolit si tenhle nehorázný skandál ukončit slovy TO BE CONTINUE, to je opravdu na deku!(19.11.2012)

Pribeh ma teda fakt neoslovil. Bol tragicky. Film je vsak o tanci a na tom sa zapracovalo poriadne. Efektne vystupenia boli zaujimave, no neodpustim si tvrdenie, ze niektore boli uplne "odveci". Tvorcovia sa nas snazia vtiahnut do deja pokusom naladit temnu atmosferu filmu, no zial ostalo len pri pokuse. Na zaver mozem povedat, ze namet bol zaujimavy, ale urcite by sa dalo popracovat na scenari.(26.8.2012)

Odpad!??? To tak možná vaše taneční, ne? Příběh je trochu zavádějící, ale zase jak jinak poslepovat jednotlivá taneční čísla do nějakého celku. Jakmile ovšem dojde na tanec, tak prostě nelze neobdivovat skvělé výkony a úžasnou choreografii. Za mě byli nejlepší Harry Shum Jr. (Elliot Hoo), Chadd Smith (Sp3cimen) a Christopher Scott (Copeland).(4.6.2012)

Fúha...to bolo něco. Ale pozor!....Ikeď LXD má príbeh a nie ledajaký, nie je to o ňom....je to o tanci....tanec je prostriedok ktorým sa príbeh tvorí. Tanec je stredobodom celého diania. Všetko je vyjadrované tancom!!! ( Čím sa z LXD stáva úplne výnimočný film, vymykajúci sa bežnému). Chcete Let dance??? ( či iné podobné filmy?)...tak potom toto nie je nič pre Vás....toto je LXD...povstanie tanečníkov, niečo čo tu ešte nebolo....niečo čo dokáže vyraziť dych ( ale nie každému). LXD je vlastne film o tanečných trikoch ( efektných i efektívnych).(28.5.2012)