Dvojí přežití

(TV pořad)
Dobrodružný / Reality-TV
USA, 2010, 45 min

Jak přežít i v tom nejextrémnějším prostředí? Odborník na přežití Cody Lundin a bývalý armádní odstřelovač Dave Canterbury představují techniky, pomocí kterých si lze zachránit život i v těch nejhorších přírodních podmínkách. (oficiální text distributora)

Lhurgoyf

Musím uviesť veci na pravú mieru a trochu znegovať tie kreténske komenty ostatných užívateľov, ktorí seriálu naparili odpad a ich jediným argumentom je to, že Dual Survival napodobuje Gryllsov Man vs. Wild (to je originálny názov, žiadny Ultimate Survival!). Touto logikou by sa potom dal Grylls označiť za plagiátora Lesa Strouda a jeho Survivormana, ktorý tento žáner prakticky rozbehol. Dual Survival je jedinečným projektom v tom, že do divočiny umiestňuje dvoch ľudí, ktorých charakter a metódy na prežitie snáď nemohli byť rôznorodejšie. Na jednej strane spektra stojí bývalý sniper a inštruktor špeciálnych jednotiek Dave Canterbury, na strane druhej prerastený hippiesák Cody Lundin, ktorý už niekoľko rokov z vlastného presvedčenia chodí všade v šortkách a kompletne bosý (a to i v zasnežených horách na Novom Zélande, či medzi jedovatými hadmi v laoskej džungli). Práve z tohoto stretu dvoch odlišných prístupov a názorov k veci vyplývajú mnohé bizarné, vtipné, a hlavne extrémne zábavné situácie (hlavne vďaka hláškám Codyho Lundina, ktorý je tak trochu magor). Chcete realitu? Zvoľte Survivormana. Chcete sa baviť? Man vs. Wild, Dual Survival, alebo Man, Woman, Wild sú spoľahlivé voľby. ()

Dragoni

Dual Survival je seriálem o přežití, který si jde svou vlastní cestou a rozhodně není "Trapnou kopií Beara Gryllse". Dvě hlavy toho dají dohromady víc než jedna a o tom i tento seriál je. Cody, který je odborníkem na primitivní dovednosti přežití v divočině(převážně v poušti), chodí bos a jeho jedinou věcí do divočiny je pár desetiletí starý nůž a Dave, který je vysloužilý voják a lovec, který vyrůstal v lesích, nás společně provedou připravenými scénáři, které by se mohly na různých místech přihodit každému, kdo rád chodí či jezdí za krásami matky přírody. Zatím mi každý díl přinesl něco nového co jsem ještě z žádného jiného seriálu o přežití neznal. |*|*|*|*|*| Tento seriál je o přežití, což znamená zbytečně neriskovat, skákání po skalách, lezení po liánách či jiné bláznivé kousky, které stojí mnoho energie a užitek je téměř nulový zde nenajdete, to co ukazuje Bear Grylls (když to všichny srovnávají) je v mnoha případech nelogické chování v přírodě, kde se zbytečně plýtvá energii a hazarduje, jen aby to vypadalo cool a měl seriál velkou sledovanost. Bear Grylls ukazuje tu nejextrémější formu přežití a proto aby se u prvního sousta každý nepozvracel, museli tvůrci okořenit seriál i o pár minut šílené akce, jako je lezení po pilířích mostu nebo naskakování na jedoucí vlak či kamion. |*|*|*|*|*| Další seriály o přežití Ray Mears v divočině (BUSHCRAFT), Nutné k přežití (MAN VS. WILD) a SURVIVORMAN. ()

Tom_Lachtan

Ultimátní Bob a Bobek, aneb dva na sněhu/ v bažinách/ na daňovém úřadě/ na pouštích a jiných místech, kde ukazují kterak přežít na místech nebezpečných s nedostatkem civilizace a často těží z rozdílnosti, kdy hippesácký bosochodec, sběrač larev a nejspíš uživatel lehkých drog spolupracuje s masožravým armádníkem s touhou zabít co nejvíc chlupatých tvorů. Jasně, předpokládám, že většina scén je nahraných a že oba využívají štábu co to jen jde, ale i tak je to zábavné, byť mnohdy se jde až zbytečně do hloubky, jako například při zbytečném zabití aligátora (který byl dost možná koupen od mexických překupníků a zdrogován dávkou cizrny s rýží). PS: odpady na téma kopie Beara Gryllse je tu fakt hodně mimo, to je jako označit každého pisatele fantasy za plagiátora J.R.R. Tolkiena a házet odpady všem fantasy filmům. ()

MM_Ramone

Ale áno, áno, Bear Grylls je borec. O tom neni čo diskutovať. Navyše je to priekopník tohto typu relácie. Lenže Cody a Dave sú prinajmenšom rovnako zdatní týpkovia. Urastený, kľudný Cody Lundin má dlhé vlasy a chodí za každých podmienok bosí. Dave Canterbury je malý, mrštný, výbušný chlapík z Texasu. Býval profesionálnym členom americkej armády. Každý je úplné iný, ale keď sa spolu ocitnú v extrémnych situáciach obdivuhodne prirodzene dokážu spojiť svoje schopnosti, skúsenosti a vedomosti. Ovládajú techniky ako prežiť v divočine. Vždy sa vedia o seba postarať a nájsť cestu do bezpečia. *** ()

Zeck

Jsem fanoušek Beara, ale zároveň nejsem tak naivní idiot (jako několik zdejších chytráků), abych si myslel, že právě on je nějakým průkopníkem podobných pořadů o přežívání. Tento pořad je o dvou chlápcích po krizi středního věku, kteří unaveně pochodují krajinou, trousí u toho stařecké vtípky a ukazují/radí lidem jak přežít. Pochopitelně to na "Man vs. Wild" nemá co do akčnosti, tak ani zábavnosti. Neznamená to ovšem, že tento pořad je špatný. Bear baví diváky předem připravenými kaskadérskými kousky, které prezentuje jako autentické, aby udržel mainstreamového diváka u jinak nepřitažlivé dokumentární látky. Tento pořad nic podobného nedělá, už jenom proto, že oběma představitelům táhne na důchodový věk. I proto předvádí pro diváky-laiky možnosti přežití, které odpovídají jejich možnostem a NEzkušenostem. A vzhledem k tomu, že absolutně každý takový divák nemá za sebou vojenský a parašutistický výcvik, dovednosti industriálního parkouru nebo několik výstupů na nejvyšší hory světa jako Bear, pak jim tento pořad paradoxně může pomoci více, než ta zábavnější verze od Beara. Rady a návody jsou v tomto pořadu totiž naprosto stejné, jako vám po slaňování ze žulové skály nebo skoku z vodopádu řekne Bear Grylls. Rozdíl je v tom, že vy v případě ztracení z vodopádu skákat nebudete a slaňovat ze skal pomocí lián už vůbec ne. 70% ()