poster

Dvojí přežití (TV pořad)

 • Česko

  Umění přežít

 • USA

  Dual Survival

Dobrodružný / Reality-TV

USA, 2010, 45 min

Hudba:

Didier Rachou

Producenti:

Rachel Maguire
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • windows
  *****

  Uživatelé jenž hodnotí Odpadem jsou prekérní slabomyslní jedinci, ohrazující se stylem, že je to pouze slabý odvar Beara. Nezapomínejte, že celých 90% filmů jsou pouze kopíráky a jde o to, jak upoutají naší pozornost, propojení dokumentárního cyklu s hudbou. Samozřejmě, že Bear je klasa, ale tady u těch dvou týpků se nasměju a náramně si to užívám...(24.9.2013)

 • longercz
  *****

  Sledovat Beara Gryllse je úžasný zážitek, když se nad tím ale zamyslíte, většinu věcí, které nám ve svém pořadu ukazuje by normální člověk jednoduše nezvládl. Mimo jiné taky proto se asi tenhle pořad trochu více blíží realitě. Samozřejmě ale i Bear Grylls svým pořadem kopíruje Les Strouda a jeho podle mě nedostižného Survivormana. Tak jako tak ale pokud máte rádi pořady tohoto typu, bude se vám to líbit (pořad si drží kvalitu po celé 4 sezony).(7.2.2013)

 • PanPes
  ****

  Tolik pomatenců, kteří komentují své "survivalové" zkušenosti z dovolené v Chorvatsku, ze sledování Beara a z houbaření za městem, tu už napsalo celkem slušnou řádku vtipných komentářů... :D Mě DS vyhovuje - dva rozdílní lidé s rozdílným názorem na věc - Cody je člověk tvořivý, přizpůsobivý a naproti němu, jako přesný opak Dave - rovně vpřed,ulovit a zabít - proč dělat věci složitýma, když to jde jednoduše. DS je příjemná zábava a pustím si ho radši než cokoliv, co tyto dny běhá v každodenní televizní "hitparádě". Gaučový kult Beara Gryllse se tu nezapře :)))(7.8.2011)

 • vander19
  ****

  Videl som takmer všetky časti Beara Gryllsa pri jeho potulkách lesom. Len náhodou som na Discovery narazil na podobný "seriál". Umenie prežiť od Lundina a Canterburyho je podstatne odlišné. Oni zohrávajú úlohu páru, kde približujú reálne možné následky nepodareného výletu. Ich charaktery sú veľmi dobre zložené v jeden kompaktný celok a dosť husto sa občas na tom bavím. Canterbury je lovec. Nedá sa o tom pochybovať. Potrebuje mäso ako tyranosarus rex a práve jeho také primitívne metódy sú výsledkom toho, prečo ma to tak baví. Lundin mi príde ako bývalí veľký milovník ganje, ktorý ctí prírodu a robí veľa, aby si ľudia uvedomili, že tu MI sme pre planétu a nie planéta pre nás...(10.4.2014)

 • blitzer
  *****

  "Dave je prostě Dave. Tak jak on snáší moje bosé nohy, já snesu tohle (Dave se chystá ukrást divokým včelám med). Když přijde o život, dal mi povolení sníst ho, a to je přátelské gesto." Zajímavý, zábavný a přínosný seriál o přežití v divoké přírodě. Každý díl, které se odehrávají v různém prostředí, vychází z reálné situace, která se může stát turistům, jež se ocitnou uprostřed divočiny a snaží se dostat zpět do civilizace. Co je na tomhle survivalu nejzajímavější je právě to, že ústřední dvojice se skvěle doplňuje. Co jednomu příjde jako skvělý nápad, druhý zkritizuje a poskytuje tak důležitou zpětnou vazbu a alternativní způsoby řešení. Proto si nemyslím, že by Dual Survival byl kopií Man vs. Wild, a že by měl být kvůli tomu apriori odsouzen. Určitě to stojí za zkouknutí.(1.4.2012)