Dvojí přežití (TV pořad)

Dual Survival

Dobrodružný / Reality-TV

USA, 2010, 45 min

Didier Rachou

Tolik pomatenců, kteří komentují své "survivalové" zkušenosti z dovolené v Chorvatsku, ze sledování Beara a z houbaření za městem, tu už napsalo celkem slušnou řádku vtipných komentářů... :D Mě DS vyhovuje - dva rozdílní lidé s rozdílným názorem na věc - Cody je člověk tvořivý, přizpůsobivý a naproti němu, jako přesný opak Dave - rovně vpřed,ulovit a zabít - proč dělat věci složitýma, když to jde jednoduše. DS je příjemná zábava a pustím si ho radši než cokoliv, co tyto dny běhá v každodenní televizní "hitparádě". Gaučový kult Beara Gryllse se tu nezapře :)))(7.8.2011)

Dual Survival je seriálem o přežití, který si jde svou vlastní cestou a rozhodně není "Trapnou kopií Beara Gryllse". Dvě hlavy toho dají dohromady víc než jedna a o tom i tento seriál je. Cody, který je odborníkem na primitivní dovednosti přežití v divočině(převážně v poušti), chodí bos a jeho jedinou věcí do divočiny je pár desetiletí starý nůž a Dave, který je vysloužilý voják a lovec, který vyrůstal v lesích, nás společně provedou připravenými scénáři, které by se mohly na různých místech přihodit každému, kdo rád chodí či jezdí za krásami matky přírody. Zatím mi každý díl přinesl něco nového co jsem ještě z žádného jiného seriálu o přežití neznal. |*|*|*|*|*| Tento seriál je o přežití, což znamená zbytečně neriskovat, skákání po skalách, lezení po liánách či jiné bláznivé kousky, které stojí mnoho energie a užitek je téměř nulový zde nenajdete, to co ukazuje Bear Grylls (když to všichny srovnávají) je v mnoha případech nelogické chování v přírodě, kde se zbytečně plýtvá energii a hazarduje, jen aby to vypadalo cool a měl seriál velkou sledovanost. Bear Grylls ukazuje tu nejextrémější formu přežití a proto aby se u prvního sousta každý nepozvracel, museli tvůrci okořenit seriál i o pár minut šílené akce, jako je lezení po pilířích mostu nebo naskakování na jedoucí vlak či kamion. |*|*|*|*|*| Další seriály o přežití Ray Mears v divočině (BUSHCRAFT), Nutné k přežití (MAN VS. WILD) a SURVIVORMAN.(20.7.2011)

• Hapretor

Viděl jsem díl "Peru". Zabilo mi to 45 minut času, což jsem tak chtěl. Ale nestačil jsem kroutit hlavou. Neříkám, že ti pánové nevědí, co dělají a v přírodě dokáží přežít, vytěžit s minima maximum. Taky jsem v jednom filmu, (kde hraje Lance Henriksen experta na přežití), slyšel, že přežití v divočině není otázka vybavení, ale srdce a pevné vůle - což může být pravda, ale nemít kvalitní boty, zvláště v terénu plném kamenů a trní a hadů a bůhví čeho všeho ještě je podle mě total demence. Nejen že Vás to strašně zpomaluje, a tak vlastně šanci na přežití snižuje - ve výsledku si tedy ten copatý pán odporuje. Nevím, o co mu jde, ale nejspíš chce evokovat image indiána a zkušeného, větrem a utrpením z nehostinné pustiny ošlehaného domorodce, který ovšem bohužel vůbec tak nevypadá, protože je tak vypasený, že by vydal za tři domorodce, kteří např. v Austrálii opravdu žijí z toho, co se dá. V tomto díle, který je pro mě posledním puštěným, tvrdil, že žije v horské poušti v Arizoně. To tam asi nachází potravy nabaděj. Co se týče mě, tak je to pro mě fake. Bear Grylls mě po pár dílech taky přestal bavit. Kecal pak už samý kraviny a jeho rady byly bezpředmětné, protože měl s sebou věci, který by člověk u sebe v extrémní situaci neměl. Když chcete dobrodružství, vydejte se někam daleko, do pustiny, a pokud nejste úplně vymatlaní, zjistíte si něco předem a podle toho si tam vezmete vybavení a hlavně dáte vědět spolehlivým osobám, kam jedete a kde budete. Ne jako Aron Ralston, který na to doplatil samoamputací paže, přičemž to byla hlavně jeho chyba z arogance a přehnaného sebevědomí ve vlastní schopnosti. Já vím, kde na to stačím a kde ne. V lokacích, které ukazují v podobných pořadech bych se nechtěl ocitnout ani nahodou ani za velký prachy, protože s velkou pravděpodobností bych si ty prachy ani pak neužil. Takže, kdo na to opravdu má, tomu čest, kdo ne, ať jako já sedí v klidu a bezpečí doma na prdeli nebo jede maximálně tak na Lipno, kde se maximálně utopí - ale hlavně ať nezkouší natočit pořad "jak přežít v divočině" a chodit bos a mít copánky jak Marfuša. Howgh !(16.2.2015)

• Odpocivadlo

Toto je čo? Veď to čo nam ukazújú tí dvaja "špecialist" dokáže každý amatérsky zalesák. 2* jedine za toho bývalého snipera ktorý to trocha okorenil, ale ten indian veď to je úplný amatér. To sa nedalo pozerať v porovnaní s Man vs. Wild je toto nič, úplne bežné veci ktoré môžete zažiť ak idete na huby.(10.1.2013)

Videl som takmer všetky časti Beara Gryllsa pri jeho potulkách lesom. Len náhodou som na Discovery narazil na podobný "seriál". Umenie prežiť od Lundina a Canterburyho je podstatne odlišné. Oni zohrávajú úlohu páru, kde približujú reálne možné následky nepodareného výletu. Ich charaktery sú veľmi dobre zložené v jeden kompaktný celok a dosť husto sa občas na tom bavím. Canterbury je lovec. Nedá sa o tom pochybovať. Potrebuje mäso ako tyranosarus rex a práve jeho také primitívne metódy sú výsledkom toho, prečo ma to tak baví. Lundin mi príde ako bývalí veľký milovník ganje, ktorý ctí prírodu a robí veľa, aby si ľudia uvedomili, že tu MI sme pre planétu a nie planéta pre nás...(10.4.2014)