• Pohrobek

Autor dobrodružných románů se během plavby na Portoriko seznámí s atraktivní tanečnicí. Ta si myslí, že převáží pro vládu jakýsi nový druh magnetické miny, ve skutečnosti je však jen obětí podivných intrik, zcela jako v dobrodružných filmech jejího obdivovatele... Parodie na populární špionážní filmy (Přiznávám se, že jsem příliš vyzvědačských filmů let třicátých a čtyřicátých neviděl.), na které kromě několika gagů zaujmou i slušná pěvecká a tanenční čísla.(23.4.2005)

• dopitak

Ke slovům pánů kolegů monologa a Pohrobka se ještě sluší dodat, že Ship ahoy znamenala společně s o rok starším Las Vegas Nights první filmové krůčky jedné budoucí obrovské hvězdy - Franka Sinatry. Ten si v obou výše uvedených filmech "zahrál" zpěváka orchestru Tommy Dorsey's Band. V tomto filmu Frank zazpíval několik písniček, z nichž ve dvou byl přímo v záběru. Z hlediska nesinatrovského je film docela nudný.(16.10.2009)