Fakta nebo fikce

• Česko Fakta X (více)

V tomto fascinujícím seriálu z produkce SyFy, se bývalý agent FBI Ben Hansen a jeho tým tajemných detektivů pokoušejí vysvětlit nevysvětlitelné. Poté, co hodnotí online evidenci údajných paranormálních aktivit, vyberou si vyšetřovatelé ta nejnevysvětlitelnější hlášení o pozorování a vydají se je ověřit s cílem rozlišit fakta od podvodu. V prvních dílech seriálu pátrá Ben po údajné jezerní příšeře v Pennsylvanii. Poté se vydává do Anglie na lov Bestie z Dartmooru. Jinde se zase tým pokusí ověřit video zachycující nevysvětlitelná světla ve Phoenixu v Arizoně. (oficiální text distributora)

Tarako odpad!

Jediní mimozemšťani v tomhle pořadu jsou ti samozvaní experti z "týmu vyšetřovatelů". Když ale vydržíte dostatečně dlouho, možná se nad tou jejich blbostí začnete i bavit. Kdo ví. ()

Gulde odpad!

Něco tak příšerně ubohého jsem neviděl od komentátorských dob Václava Tittelbacha na TV Nova. Tým amatérů, který se evidentně vždy zabývá naprosto smyšlenými a zfalšovanými "nadpřirozenými jevy", kde celý "tým" téměř lapá po dechu, když jsou jim tyto prezentovány. Naprosto ubohé! ()

chrispe

Nápad dobrý, ale škoda toho celkového zpracování, které (po delším sledování - u mě osobně to byly tři díly), nudí. Mohlo to mít úplně jinou atmosféru, ale místo toho se člověk najednou přistihne, jak se ušklíbá, nebo zívá. ()

dandislav1991

Tak nějak nevím, zda si úplně dělaj srandu, nebo to myslej vážně,ale těch pár dílů co jsem viděl na mě fungovalo docela dobře. ()

AxelWers

V podstate to nie je zlý seriál, ale niečo k tomu chýba. Mám pocit, že ako keby sa niektoré prípady nesnažili poriadne vyšetriť, ako keby chceli, nech zostanú záhadou. Musím vidieť viac epizód. ()

PB2

"What the hack is going on?" ... "Camera is down ... There is something moving, oh my God, it's moving! ... Trapná kombinace Akt X a toho pořadu, kde jste sledovali soukromé detektivy při pátrání. Kdyby do toho aspoň nepřidávali tu tajuplnou muziku... ()

Chuppa

Rádoby mythbusters ve světě paranormálních jevů a UFO, je ale potěšující, že většinu případů se jim podařilo vyvrátit a označit jej za podvrh. ()

LukyValient odpad!

Možná jako youtube kanál budiž, ale tenhle tv formát je tak.. bulvární? .. naprosto zavádějící? .. pravda, asi nejvíc mě na tom urazilo to, jak si sebou jsou protagonisti "jistí". Záběr dvou světel v noci na silnici.. já tvrdim, že jsou to bludičky, jim se to podaří napodobit s dvěma lucernama.. a prostě jsou to na 100% lucerny.. ale třeba to taky mohlo bejt auto ne?.. prostě co by kdyby servírované jako akademická cool pravda :/ ()

Velislav

Dokuseriál, ktorému máte pre vytiahnutie starých známych paranormálnych javov chuť dať plných päť, rovnako ako za celkové koncipovanie jednotlivých častí, umelú typicky americkú melodramatickosť, idiotský strih a ten stereotypný výber "vyšetrovateľov" ho kopnúť do odpadu. Vždy je dopredu zrejmé, že "niečo" nájdu, hlavne to nočné vyšetrovanie je "epic", na druhej strane ako vedia nahnať reklamu takmer každému "strašidelnému" domu, hotelu, motelu, reštaurácii, tak sú presvedčení po svojich, resp. po rekonštrukciách (predpokladám) ich zákulisného tímu, strhnúť každé video o "unidentified flying object". Šéf party je údajne agent FBI, takže na konšpiráciu mám zarobené. Napriek všetkému stále pozerám a stále dúfam, ale neviem v čo... 4/10 ()

Caesius S.

Nejvíc mě štve, jak jsou ti amíci ze všeho vyjevení. Posvítí si baterkou do xichtu, pak to vyfotí a 10 minut básní, jak je to neuvěřitelné. Prakticky všechny vyšetřované případy jsou podvrhy nebo vysvětlitelné, "tajemno" dodává pouze přehrávání aktérů. ()

Mr.Sock

V podstate sa mi páči obsah aj prístup k tématike. No nemôžem si pomôcť, ale protagonisti sú mi neskutočne proti srtsi a nesympatickí až to bolí. Umelí údajní experti ktorí akože odvádzajú všetku prácu, aj ked je každému jasné, že prácu odvádza skôr tím skutočných expertov ktorých na kamere ale samozrejme nie je vidieť, asi totiž nevyzerajú ako z epizódy nejakého teenage-seriálu. Práve tá umelosť protagonistov mi tak neskutočne vadí, inak by to možno bola hviezdička naviac. ()

Toooorch

Samožřejmě to filtruji, ale jsem nadšenec a líbí se mi způsob kterým je to provedené. Neznám žádný podobný pořad, proto dávám 5*. ()

justaboy

Buď se případ vysvětlí, nebo jen řeknou, že se to nedá objasnit, ale nikdy to nedotáhnou do konce. Žádné důkazy, žádné paranormální jevy.....po pár dílech jsem poměrně zklamán. Stačí se kouknout na poradu na začátku, které případy budou vyšetřovat, pak do půlky a na konec na vyřešení obou případů. Nějak to na mě nezapůsobilo - radši Věřte Nevěřte, nebo Akta X. ()