Ačkoli zbytek světa zná troly především jako figury z fantasy či malé roztomilé skřítky s velkými bříšky a naježenými vlasy, v Norsku jsou postavami národního folkloru, vystupujícími v báchorkách, které čtou rodiče dětem před spaním. Mají vlastní propracovanou mytologii a existují v různých podobách, od dobrotivých bytůstek po gigantická krvežíznivá monstra. Jenže co když trolové opravdu žijí a norská vláda jejich existenci tají? Tříčlenný tým studentů se vydává po stopách bizarních medvědích útoků v horách a lesích Norska a setká se s podivínem, jehož pomlácený džíp se smradlavým karavanem je vždy poblíž podobného incidentu. Muž, jehož mají v okolí za pytláka, o sobě tvrdí, že je lovec trolů, a dovolí štábu, aby ho doprovázel. Důmyslně vystavěný mystifikační pseudodokument se vedle samotných trolů zaměřuje také na otázku, jak by dnes žili bájní rekové bojující s monstry. (oficiální text distributora)

KOZEL84

Konečně vím jak na Trola.Oskar má recht,že to byla komedie a podle mě nijak skrytá.Hunter byl totální bůh;D.Takovéhle překvápka fakt jo! ()

Theoretic

Musím se přiznat, že trochu tápu, kam tento film zařadit. Celou dobu jsem si říkal jakým směrem se asi autor chtěl ubírat. U mě tedy jednoznačně převažovaly úsměvné momenty, což si nejsem jist jestli byli záměrem. Ono, možná kdyby ti tvorové Trollové nevypadali jako přerostlý Alf, neprděli, a nebyli vysazení na křesťany, (přičemž muslimky už jim tolik nevadí) tak by to mohlo být i zajímavé. Na druhou stranu se mi líbila implementace prostředí do filmu (elektrické dráty jsou ve skutečnosti ohradou na Trolly,…) a norština je zajímavý jazyk, který nemá daleko do trollštiny. ()

Gastovski

Norové bodují (aspoň u mě). Pro takto koncipované snímky mám prostě slabost. Navíc velmi mě zaujal děj - trolové, jejich rozdělení, biologie a vůbec všechna ta mytologie. Na plný počet to není, ale i tak se mi dostalo skromnější norské modifikace Cloverfieldu. ()

Grizzly

Dobrej nápad, dobře promyšlený a supr udělaný. Bohužel ale nuda k posrání. Musel jsem na to koukat natřikrát páč sem dvakrát usnul. Obvious, Troll is obvious. :) ()

Danny88

Konecne tu mame naservirovany horor zo "Severskej kuchyne" ktory nadchne specialnymi efektami porovnatelne s tymi Hoolywodskymi. Film nadchne konecne novymi obludami typu ludozravych trollov, a nielen tym ale aj krasnou Norskou prirodou. ()

fisus

Poslední dobou opravdu přibývá filmů,vydávající se za ztracené pásky a šokující odhalení.Tenhle je ale opravdu dobrý a zručně natočený.Bydlet v Norsku,asi bych si noční výpravu do lesa rozmyslel. ()

TaanStari

Není to horor. Není to ani komedie, jak tu někdo píše. Je to smrtelně vážně se tvářící "dokument", ale je vidět absolutní nadsázka a radost ze samotného natáčení, kterou režisér dokáže mistrovsky předávat divákovi. Samotný film je originální námětem, průměrný scénářem a slabší na digitální efekty, což ovšem vůbec nevadí, protože je (jak už jsem psal) prostě skvěle zpracovaný a mám z něj velice pozitivní dojem. 4.5* ()

L.Hellhor

Severská mytologie rozhodně patří k mým oblíbeným, na druhou stranu ji mám raději v podobě legend. Přesto mě tento film mile překvapil a nebyl vůbec nudný. V necelých dvou hodinách jsem užil i trochu napětí a pohled na vyvedené trolly. Onen podivín, lovec trollů, je strašný sympaťák a křesťani by se opravdu měli začít klepat při pohledu na rudo-modro-bílou vlajku. Dobrodružné fantasy jsem si užil, i když se na něj asi už znovu nepodívám. ()

Meteorista

Už žádné trapné vyvražďovačky a visící soply z nosů. Nyní frčí trolové. Volně se začali pohybovat mimo svá vytyčená teritoria a proto je potřeba někoho, kdo se jim postaví. A nyní už beze srandy. Lovec trolů je film, který sice nerazí nový směr, ale je velice poutavý a konečně není absurdní. Konečně jsem si nemusel říkat proč postava jedná tak, jak jedná. Fakt, že nejsem křesťan, mi jen u tohoto filmu nahrával a já si říkal, že bych se i mohl do Norska podívat, a to celkem bez obav. Koukalo se na to velice dobře a uteklo to rychle. Možná, že jedním z hlavních taháků byla příroda a fakt, že se tam nemluvilo anglicky a nebyl tam přítomen..jak to říct.. snad americký styl myšlení? Bylo to prostě jiné a bylo to vidět. Příjemně jiné. ()

rusty09

Moc sem od toho nečekal, ale docala to v rámci možností bavilo, ale zase byste chtěli od názvu Lovec trolů. Vařit ani stavět se tu nebude, ale určitě zajímavej počin. ()

Mallyyy

Velmi slušný film. Ze svého rozpočtu opravdu vytřískal co se dalo. Originální námět. Amíci mají duchy a Noři trolly, co bude asi lepší? :) Krásná krajina. Do Norska se určitě mrknu. ()

Finarfin

Nelogičnosti děje postupně nabývají na četnosti až téměř k únosné mezi. Chování postav je asi úplně mimo realitu, ale atmosféra je perfektní stejně jako okolní příroda. ()

Matli

Filmy točené amatérskou kamerou sice nemusím, ale jakmile se v záběru objevil první trol, tak se má nejasná očekávání změnila v těšení co bude dál a ta kamera v kombinací s hodně dobře udělanejma trolama dává filmu ten správnej šmrnc. Trolů mohlo být sice víc, ale i tak. 71% ()

Israha

Jeden z nemnoha těch opravdu originálních, chytrých a nesamoúčelných found footage filmů, kde ruční kamera skutečně slouží samotnému vyprávění a je pro něj klíčová, a není použita jen jako zástěrka špatné trikové stránky a neschopnosti vymyslet dostatečně obsáhlý scénář s návazností jednotlivých pasáží. Ovredal téměř dokonale dokázal skloubit atmosférickou pochmurnost norské přírody s leckdy velmi ironickým náhledem na tradiční norskou mytologii a tematiku konspiračních teorií a výsledkem je uvědoměle přihlouplý, ale nikdy ne trapný a ve scénách s trolly patřičně mrazivý pseudo-dokument, ve kterém vám sice bude úplně jedno, co se stane s anonymními lidskými aktéry příběhu, ale jehož mysteriózní linka vás udrží ve zvědavosti až do konce. Byť, nutno podotknout, režisérův cit pro tempo a gradaci děje zde úplně prokázán nebyl. ()

Edhelharn

Musím tomu streliť 5 hviezdičiek už len za to že sa na to veľmi dobre pozeralo, presne ako nejaký napínavý dokument aj keď je to hlavne komédia, za nápad s trollmi, za nórsku prírodu a aj za tú návnadu na toho posledného trolla keď mu SPOILER....púštali kresťanskú pieseň aby ho rozzúrili KONIEC SPOILER-u :-) ()

Hapretor

Řikám si: Trolové v Norsku? A jako film o tom v kameře Blair Witch? To musí být pěkná píčovina. Nebyla. Triky jsou opravdu hezké, atmosféra je dobrá (hlavně jeskyně), snaží se to působit přirozeně a nenuceně a dost to tak funguje, přestože to vykrádá různé scény z předešle takto točených filmů. U mě dobrý. Uznáníhodný průměr a trochu více. Originalita se počítá. ()

CyriC

Ček repablik, y u no have trolls? Já se bavil celou dobu. Je to originální, neotřelé a prosycené vtipem, který si utahuje z hororů podobného typu. Když jsem byl dítě, tak jsem snil o tom, že uvidím draka - dnes sním o tom, že uvidím trolla. Tahle hororově/komediální dobrodružná pohádka mě dostala a nepustila. ()

vojo

Spočiatku som si vravel, že ide len o to čo už tu bolo(Záhada Blair Witch, Ropáci...). No potom som začal poodhaľovať jeho záškodnícky humor a musím dať tomuto veselému filmu absolutórium. ()

Wolvie

Velké norské překvapení,o to příjemnější oč divnější.Tyhle z velké části amatérské Monsterhorory rozhodně můžu. ()

Troll

Tak na tento snímek jsem se docela těšil, ale po shlédnutí jsem spíše zklamán. Což o to, kamera a prostředí jsou zaznamenány velmi dobře, ale k čemu to je, když Trollové tam vypadají jak z pár let staré PC hry a spíše člověku budí úsměv na tváři. Proto dávám tři hvězdičky, filmy který nenadchne ale ani neurazí. ()

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

Režisér Tomb Raidera chystá Trolla

26.08.2020

Režisér Roar Uthaug (Vlna, Tomb Raider) se upsal režii norské fantasy Troll pro streamovací službu Netflix. Snímek dorazí v roce 2022 a bude se odehrávat hluboko v norských horách, kde se probudilo… (více)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

Po lovu na trolly hon na pekelné démony

08.03.2012

Nor André Øvredal po víc jak dvou stovkách reklam a krátkometrážních filmů celovečerně debutoval zábavným „found footage“ fantasy hororem Lovec trolů. Udělal jím doslova díru do světa (velký úspěch,… (více)