Ostrov svaté Heleny

• USA St. Helen's Island
všechny plakáty

Příběh zpěváka Františka, člověka sobeckého i milujícího, který se živil jako hudebník na zaoceánských výletních lodích. Postupně se odcizil své rodině a zůstal sám. Na radu přátel se vydává hledat dceru do tisíc kilometrů vzdálené krajanské vesnice Svatá Helena v rumunském Banátu. Setkání s lidmi, kteří žijí v souladu s Bohem a přírodou a pátrání po dceři, která o sobě nedává vědět, nakonec smíří Františka s myšlenkou, které se s přibývajícím věkem tak bojí, že dožije život ve vyhnanství samoty. Věci však dostanou nečekaný spád... (oficiální text distributora)

Alden_Larson

Hrozně zvláštní film. Kdybych si ho pustil bez jakéhokoli kontextu, tak bych si myslel, že to je nějaký cestopisný dokument. Film má děj, ale jemu se věnuje asi jen polovina filmu, druhá polovina jsou jen scény, ve kterých protganista cestuje buď v Moravském krasu nebo v Rumunsku. Děj navíc není vůbec zajímavý, je hrozně nudný a kvůli spoustě scén, ve kterých se nic neděje, se hrozně vleče, ani postavy nejsou zajímavé. Herecké výkony byly všelijaké, Laďa Kerndl byl místy velmi špatný, ale ostatním hercům to jakžtakž šlo. Pezentace byla hrozně nevýrazná a hudba, ačkoli nebyla špatná, taky ničím nevynikala. 2/10 ()

dogrose

Zajímavý počin, ale myslím si, že méně znamená někdy více. Chtít udělat v jednom kuse dokument o Banátu, vyřešit rodinnné vztahy otce a dcery a oslavit pěvecké umění Ladi Kerndla, je moc. Výsledkem je nesourodost a roztříštěnost, což je škoda. Osobně by se mi líbilo natočit dokument o Banátu podbarvený písněmi Ladi Kerndla a řešení citových problémů bych nechala do jiné tv inscenace. Uvědomila jsem si tu i kontrast mezi hercem a nehercem, a to nemyslím ve zlém - Slavíková tu naprosto exceluje, a to v zásadě bez větší namahy. Pěkný dialog Kerndl - Polívka v nemocnici. ()