Life Cycles

Dokumentární / Sportovní
Kanada, 2010, 47 min

Belbas

Konečně nějaký skvělý bikový film, který není jen sestřih skoků a pádů. Užasně natočené a podtržené skvělou hudbou. Myslím, že tenhle dokument si užijí jak zarytí cyklisti tak i naprostí nesportovci. Na něco podobného jsem čekal dlouho. Pět hvězdiček je málo. ()

arbeit

Toto by mal vidieť každý bez ohladu na to či má doma sobi 20 alebo nejakú downhillovú mašinu. A muzika na pozadí všetko len umocnila. ()

Adámo

Nádhera... audiovizuálně jako žádné jiné video o mtb... A ten soundtrack... Oceňuji snahu spojení celého videa příběhem, ale ten je místy až trochu moc jednoduchý/kýčovitý. Dokázal bych si představit méně komentáře nebo více komentáře, který by popisoval co zrovna se děje. Okomentovat např. to úplné rozebrání kola v duchu, v jakém je divák filmem provázen, by nemuselo být špatné... Stejně to na 5* je =) | 09/2012 ()

nerez

Ó, to je krása, skvělé skvělé záběry atd. vážně to mám hrozně rád, ALE! to, co tam povídá ten chlápek je absolutní nechutná (a tady si s vaším velkým prominutím dovolím být poprvé (a doufám, že i naposled) za své "působení" na ČSFD sprostý) sračka! Fakt mi to těma pseudofilosofickejma blbostma hrozně kazí. Bylo by mnohem lepší, kdyby tam nic neřikal. Jinak fakt paráda... ()

konysua

Cyklistice se dlouhodobě oddávám a proto se divím, že mi něco takové proklouzlo mezi prsty. Industriální úvod si nedokážu představit lepší. Hudba vždy perfektně sedí a kamera má neuvěřitelný umělecký cit. Filozofické fráze jsem pro mnohé tlachání do větru, ale kdo jezdí, ví svoje. 9/10 ()

vojta123

Oproti ostatním bikovým filmům je to spíš efektová záležitost a to je kámen úrazu. Tyto filmy by měli být více zážítkové ale abych nebyl jen u negativ nápad s ročním obdobím je pecka. ()

Pavkos

Tenhle snímek o MTB se snad ani nedá s těmi dalšími, které byli dosud natočené, srovnávat. Jedná se o naprosto jiné pojetí kola jako takového, což film posouvá do úplně jiné dimenze a dodává mu tak zvláštní atmosféru. Můžete se těšit na neuvěřitelně krásné záběry akce s nádhernou krajinou v pozadí. To vše umocněné luxusní hudbou a jednoduchým, ale přesto zajímavým příběhem. ()

fructic

Sice to nebyla žádná exhibice nejlepších bikerů, kteří by ukázali své "the best of...", a nešlo vlastně ani tak o to ježdění na kole, jak jsem čekal, ale za to mě tento film překvapil neuvěřitelnými záběry. Filmařský tým moc dobře věděl, jak a čím zaujmout diváka a to nejen diváka "bikera", ale i obyčejné lidi, kteří zůstanou s úžasem hledět na ty parádní snímky zkombinované s efekty. Těm, kteří byli zklamáni tím, že si neužili schopností pravých bikerů, doporučuji shlédnout sérii New World Disorder a ROAM. Já jsem si osobně podívanou moc užil. ()

DanielP.

Jako dálkový cyklista nejsem zcela fanda Mountain Bike ( MTB )- Down Hill ( DH ) cyklistiky, stejně tak nejsem fanda přestylizovaných záběrů jako jsou v tomto dokumentu. Ale přesto všechno je to dokonale sladěné a společně s výbornou hudbou a velmi dobrým komentářem toto všechno tvoří velmi kvalitní snímek, který na mě působil velmi odpočinkově. ()

Odpocivadlo

Strhujúce zábery, je vidieť že k perfektným dinamickým záberom netreba oheň a motorky. Stačí pekná príroda a bicykel. Film ma zaujal a nemohol som sa od obrazovky odtrhnúť. 95% ()

krt7236826

nominujem na oskara za kameru ... to čo dokázalie niekde v lese sa nepodarilo ani spielbergovi v štúdiu. Je úplne jedno o čom to bolo ... aj keby to bolo o tom ako sa vyrábajú činky tak je to proste nádhera a s tým soundtrackom nieje o čom :) ()

kyron

Výborný dokument o tom, prečo je dôležité zakázať vstup cyklistom do lesa (viď zákon o lesoch na SK a podobne CZ)... :D ()

smirdik

"That isn´t a bike movie, that is movie about a bike". Velkolepá podívaná s vynikající kamerou. Jak tu bylo řečeno, co záběr, to petenciální wallpaper. K tomu ještě soundtrack který to vše umocňuje. Komentář beru pouze jako k doplnění myšlenky, že to není MTB video, ale něco hlubšího. Film jsem nejdříve viděl doma v BR kvalitě. Pak se naskytla příležitost to shlédnout znovu na Expediční kameře v Žamberku. Zážitek z kina mnohem lepší, ale jak se potvrdilo, většina lidí tento film tolik nepochopila a brala to jako klasické video bikerů. Podívaná jak má být ()

Courrier

Hudba by se dala zlepšit, komentář, ten by dal zlepšit na sto procent, ale na těch záběrech by se určitě nic zlepšit nedalo :-) Nádherný scény, příroda, technika a a ty detaily to byla prostě paráda. Pět hvězd z objektivní hlediska nezasloužených ze subjektivního ale naprosto ospravedlnitelných. ()

Eradin

Geniální! Parádní! Úžasné! To byly moje první pocity při sledování tohoto dílka. Dychtivě jsem hltal další a další dechberoucí záběr, tu geniální symfonii pohybů a měnících se barev. Po dvaceti skvělých minutách se však celý ten krásný stroj zasekl. Najednou to byla jedna velká otrava. Samotné záběry už nedokázaly nabídnout mnoho nového, hudba připomínala zaseknutý magnetofonový pásek a otravný filozofický komentář dílo zkázy dokonal. Pokud by měl film poloviční stopáž, hodnotím pěti hvězdičkami. Po 47 minutách proto hodnotím tak jak hodnotím. ()