Life Cycles

Dokumentární / Sportovní
Kanada, 2010, 47 min

sskrblik

V Life Cycles vidím obrovskou úctu k tak volnému (free) sportu jakým bikingu je. Dechberoucí záběry, ze kterých je každou chvíli znát smysl pro detail, doplňují umělecké dílo stejně tak jako hudební doprovod. Tenhle film je natáčen zkrátka takovým stylem, jaký jsem u podobného "sportovně dokumentárních" typů filmu ještě neviděl. Je to film o životě kola, o čemž hovoří i samotný název. Od zrodu v továrně po reznoucí dráty a sedřené pláště je pořád na co koukat. Různá zpomalení, makro záběry a celková hra na efekt je ve špičkovém podání. Dovolil bych si některým hodnotícím oponovat, co na tom že je tu komentář? Tím víc má upoutat k danému tématu a vdechnout "život" už tak dost živému sportu. Svou stylizací možná připomene reklamu, ale ty se nedělají 50 minut dlouhé, a nezanechají v divákovi, tak velké emoce jako dokáže právě Life Cycles. ()

Eoin

TOP medzi moutainbikovými filmami, obrazovo dychberúci a obsahovo naplnený, čo môžu iné bikové filmy závidieť. Life Cycles skvelo píše príbeh o tom najlepšom vynáleze v historií. Videné už nespočetný krát. 95% ()

sellsakul

Absolútne geniálny dokument. Úžasné zábery bikerov, krásna príroda, sem tam nejaká tá inteligentná poznámka + HD kvalita a neni o čom. Maximálne som sa dokázal vžiť do "kože" bikerových maníkov a tú neskutočnú jazdu som si s nimi vychutnával až do konca. ()

shabazza

Spíš než dokument to byla taková krásně vyrobená reklama na Shimano ... ale to nic nemění na tom, že se na to moc hezky koukalo :-D ()

Nemik96

Právě jsem dorazil z dokumentárního festivalu, kde jsem převážně jel h kvůli Life Cycles. Zážitek to byl parádní naprosto vyšperkované kamery kdy se záběry upínaly na ty nejmenší detaily. Změny prostředí kdy se střídaly roční období byly dechberoucí a hýřily barvami až mi z toho slzely oči :) Poslední věcí kterou nesmím opomenout byl soundtrack který zrovna poslouchám při psaní tohoto komentu a nemůžu se ho nabažit. 5 hvězdiček nedám jen proto že jak již se tady pár lidí zmínilo, koment filmu byl tak trochu zbytečný stačila by hudba. Za mě 4****. ()

MTHRFCKR

Největší zklamání Expediční kamery 2012. Přes 40 minut z počátku líbivých obrázků, které po několika minutách už začnou lézt na nervy. Celý dokument mi přišel spíše jako krátký vlastivědný film plný krásných přechodů a proměn přírody v průběhu kalendářního roku doplněný sem tam nějakým tím trikem na kole. ()

showxman

Tak tady si někdo nemálo vyhrál ve studiu. Střih, efekty, filtry a v první řadě orgastická kamera, u které to všechno v tomto případě začíná, jsou základy tohoto vizuálně velmi povedeného filmu. Vzhledem ke zmíněnému doporučuju sledovat v nejvyšší dostupné kvalitě. ()

ThomasCrown

Jeden z najúžasnejších dokumentov aké som kedy videl. Nestáva sa často, že by som mal pri sledovaní otvorené ústa s výrazom wow, no tu sa odohralo viac krát. Prvotriedny vizuál RED kamier dotvorený impozantnou a skvele ladiacou hudbou a dokonca príbehovosť..nič menej než plný počet. ()

Milodar

Sice si myslím, že kolo není zvíře, ale jinak tento „bike film“ předčí leckterý oslavný velkofilm o krásách planety Země. Tvůrci evidentně mířili hodně vysoko a art laťku si zvedli až ke stropu. I věci tak obyčejné, jako je jízda ve staré dodávce s bikem za 150000,- Kč na korbě, jsou v tomto filmu nesmírně zajímavě ztvárněny. Zpomalovačky na dřevorubce i bikery taktéž artózní. Kamera létá jako sokol, hudba hýčká náš sluch. A největší parádička – střídání ročních období. To jím. Dědečku!, pamatuješ, jak mi moje první kolo přejel vlak, co vezl přehazovačky Shimano? ()

iampatrik

90% Líbí se mi adrenalinové-sportovní-dokumentární filmy + když je to k tomu připojena dobrá myšlenka - zde ekologie (zrovna tímto se mi trefili do vkusu) tak je o zábavu postaráno. Úžasný obraz, kamera, to stejné platí o hudbě a to je u takových to snímků důležité a zde funguje na jedničku. Co se týká komentáře během filmu, pro někoho jen prázdné věty bez významu, pro mě však již dobře zkombinovaná propagace ekologické myšlenky a zamyšlení se prostřednictvím mountain biku. ()

tarponko

Pekný dokument s fakt prenádhernými zábermi a scenériami. Čo mi však trochu vadilo boli v niektorých prípadoch spomalené zábery a miestami som sa aj nudil. No nič to neuberie na nádhere a na filmovom zážitku či už pre niekoho kto ide na bicykli občas do obchodu alebo pre niekoho kto sa v oblasti bikov pohybuje dlhšiu dobu. Príjemná, dych berúca oddychovka :) ()

22matelko

Skvelé. obcas si zajazdím na biku ale s takéhoto pohladu som to nikdy nebral. Skvelé zábery doplnené zaujímavým pohľadom na svet bicyklov. Len škoda že to bolo také krátke. ()

Furmi

Konečne niekto stvoril i niečo umelecké na úkor komerčnosti (i keď v tomto prípade je zachované asi oboje). Prekrásne zábery ktoré som miloval okorenené uchu lahodiacou hudbičkou. Nieje čo vytknúť, nechýba ani skrytá pointa (bicykle niesú všetko o čo v tomto dokumente ide). Hviezdu odoberám za pokrytectvo ktoré tu bolo vyobrazené v podobe kritizovania ničenia prírody človekom a pritom je kopisko lesov a podobných prírodných plôch zničených práve dráhami pre downhill. 80% ()