Life Cycles

Dokumentární / Sportovní
Kanada, 2010, 47 min

phaloc

Absolutny vrchol medzi bike movies. Co tato partia dokaze s kamerou je neuveritelne. Praca s perspektivou, hlbkou ostrosti, posun kamery pocas zaberu, a nasledujuce prechody do spomalovakov alebo normalneho tempa a v neposlednom rade hlavne s kompoziciou!!! Ta je uplne fatalna, profesionalny fotografy sa mozu ucit. Totalne poeticke a zaroven akcne a v kombinacii s vybornym soundtrackom je to cista pastva nie len pre bikerove bulvy. Masaker! ()

Bukk

Prostě mě to dostalo. Dojmutí bylo na místě. Už jsem se s pár podobnými filmy setkala, ale vážně tohle bylo něco. Úroveň zpracování, OST, ale hlavně dokument jako celek byl...k zamyšlení? Asi jak pro koho. Já jen vím, že jsem se bavila a člověk nemusí být biker, aby byl unešen. Ach ta příroda. ()

majec4

Vizualne dokonale, ale o com to vlastne bolo? Taketo typy filmov nemam rad, lebo su natocene len pre jedno a to pre zisk. Znie to ako klise, viem ze vsetky filmy sa natacaju pre zisk, no tu autorom zjavne o nic ine neslo. A moze si hovorit kto chce, co chce, ale toto je uplne zbytocny film. Ked natacam dokument tak chcem aby to divakovi nieco dalo, nasytit ho faktami, aby po filme sadol k netu a hladal o danej teme dalsie informacie. V Life Cycles sme sa dockali len prazdnych reci o tom co vsetci davno vedia. Bez komentara by to bolo urcite lepsie. ()

KayTee

Expediční kamera - Příbram Dokonalá kamera, dokonalá hudba....celé by to bylo dokonalé, kdyby to mělo 15-20 minut a ne 47. Půlka kina u toho usnula. ()

Velemír

Překrásně nasnímaný kýč, opájející se velkohubě sám sebou!!! To by mi v tomhle žánru ani tolik nevadilo, ale nevěřil bych, že to bude taková nuda bez života... ()

rekkky

Life Cycles offers mind blowing scenarious, which are supposed to creat perfect composition for bicycle. Audio and video are together creating astonishing view of the fact, what is possible to experience on two wheels even if it is of cource technically very complicated machine with special components. Obviously makers of this documentary really knew what they are doing and in the end they made proper good job with a delicious result of this perfect document. ()

Anterun

Člověk by řek, že se na podobný téma dá udělat možná tak 5 min dlouhej klip, ale tenhle film dokazuje opak. Nádherný přírodní scenérie, skvěle nastříhaný a prokládaný záběry s výbornou hudbou a na do toho ještě zajímavá úvaha o životě a jeho smyslu. Osobně se mi MTB hodně líbí, ale tenhle film bych doporučil i lidem, který s tímhle sportem nemaj s nim nic společnýho a nic moc o něm neví. Já jsem se nenudil ani minutu... ()

Torgal

V prvom rade - inak ako vo Full HD nemá zmysel tento polodokument pozerať. Vizuálne je to totiž neuveriteľné žrádlo, ktoré by som púšťal v obchodoch s televízormi ako prezentáciu HD obrazu. Každý záber je perla a hudba všetky tie neskutočne precízne zrežírované a natočené scény geniálne podfarbuje. Komentár dojem neustálou glorifikáciou bicykla ako najlepšieho vynálezu všetkých čias trochu zhadzuje, no takto opojený audiovizuálnou stránkou som ešte nebol a tak musím ísť s hodnotením na plný počet. A to nie som nijaký fanúšik bicyklovania. 9/10 ()

mi-ib

"Nehledě na to, jak dobře stavíme věci. Nehledě na to, jak moc je milujeme. Jako všechno ostatní z jakéhokoli důvodu. Jsou síly, které to všechno chtějí odnést pryč." Z části filosofický, z části motivační, z části ekologický a z části o MTB. Snímek byl pro mne, jako rekreačního cyklistu, jen průměrně zábavný. I těch nejhezčích záběrů přírody když je moc, tak trochu omrzí. Ale některé myšlenky vyřčené ve filmu se mi líbili a celkem sedli. Taková pěkná kolová jednohubka. ()

Oonika

Výborná grafická stránka, pěkné poslání, ale bohužel zbytečně dlouhé. Chyběly mi nějaké komplexní záběry, kamera se spíš soustředila na efektní detaily, ale celek tam chyběl. ()

Manhatten

Vymazlený záběry a hra na efekt, geniální bikový klípek, technická dokonalost a skvělý soundtrack, jen ten komentář, ten komentář... ()

0L0V0

6 rokov trvalo natočiť vizuálne zaujímavé dielo tak, že človek je v nemom úžase. Odporúčam ľudom ktorí si myslia, že už všetko videli a nemá ich čo prekvapiť. Deje sa tam neustále skoro to isté, ale je to tak skvele nasnímané a zostrihané, že si vychutnávate každučký záber bez pocitu, že už ste to videli. Precítený film autora ktorý si počkal na tie zábery aby to vyzeralo čo najlepšie. Podarilo sa. ()

Neuge

Technicky brilantní kousek. Nejedná se sice o klasické bikerské video, ale na druhou stranu se tím stává přístupnějším pro širší publikum. Pakliže si chce někdo pochutnat na fantastických obrazových orgiích, například při předvádění novéhu fullHD televizoru přátelům...ideální volba. Obsahově trochu prázdné...ale já jsem biker, tady jde objektivita stranou! ;-) ()

godspeed

Totální nářez!!!! Děkuji, děkuji, děkuji. Absolutní perla bikerských movies a nejen jich. Jasný důkaz, že když dva dělají totéž, není to totéž. Takhle vkusně a s lehkostí udělaný dokument o "kole", to mi teda spadla čelist až na zem. Audiovizuální orgie!!! ()

Adrai

Už jsem si letos dokumentárně zasportoval u Art of Flight a That's It, That's All, takže to chtělo něco do třetice - nejlíp z jiného odvětví. A pak jsem narazil na tento kousek, ze kterého jsem dostal to co v obou zmiňovaných snímcích - úžasná místa (člověk neví jestli to náhodou není přírodopisný dokument), skvělou hudbu, dech beroucí záběry ... jedním slovem krása. ()

sima275

Tak pro mě absolutně nepochopitelný film. Nejenom že film postrádal smysl, ale neměl žádné adrenalinové prvky a celkově to byla doopravdy bohužel nuda. 40% ()