• španělský

• Post Tenebras Lux

• slovenský

Drama / Poetický

Mexiko / Francie / Nizozemsko / Německo, 2012, 115 min

(Ve chvíli, kdy se v domě objevil neonový ďábel, jsem věděl, že tenhle film budu milovat.)(19.3.2014)

U těch rozmazaných záběrů jsem si připadal, jako bych hleděl očima Anděla... Pak jsem se dočetl, že prý to byl Satan.(6.3.2013)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(28.5.2012)

Nejdřív jsem myslela, že mi srdce hoří, potom jsem si všimla, že nedělá vůbec nic, potom se na chvíli zastavilo. Musím říct, že tomu fyzickému na tomto snímku nerozumím. A že v těch částech, kde mé srdce nedělalo nic, se mi (prakticky proti vlastní vůli) několikrát připletlo na mysl slovo manýrismus. To mě zajímá snad ze všeho nejvíc, protože by to mohlo znamenat, že jsem konečně přerostla rčení "because we can". Každopádně doufám, že režisér chtěl, aby film měl nějakou morálku.(20.9.2014)

Luďom jebe a viac už asi ani nemôže!(29.8.2013)

• - Režisér Carlos Reygadas prohlásil, že byl inspirován impresionistickými malíři a jejich malbami ve stylu "pohledu skrze zašpiněné okno". (Terva)

• - Název filmu z původního latinského názvu v překladu znamená "Po tmě světlo". (Aelita)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)