Mladá sympatická Veronika Jirásková je rázná, ambiciózní a touží jít v otcových stopách a pomáhat lidem. Je odhodlaná stát se hasičkou, a přestože ve výcviku patřila k nejlepším a zkouškami prošla s nejvyšším počtem bodů, naráží na odmítavé reakce. Žádný velitel nevěří, že by žena byla pro jednotku přínos a zvládla totéž co muži. Navíc se obávají, že by ženský element v čistě mužském kolektivu ohrozil stabilitu jednotky. Ani Veroničina matka s jejím rozhodnutím nesouhlasí. Přišla o manžela a nechce přijít ještě o dceru. Sama je na vozíčku a potýká se s řadou psychických problémů, které přidělávají starosti nejen Veronice. Zatímco se vypraví s kamarádkou Hedvikou na diskotéku, na blízkou hasičskou stanici volá vystrašená Klárka. Hovor přebírá dispečerka Alena, spojení je však záhy přerušeno. Večer plný tance se nečekaně mění v drama, když porucha zábavní pyrotechniky způsobí rozsáhlý požár. Zatímco návštěvníci prchají a Veronika pomůže popálenému majiteli klubu, vyjíždí hasiči k zásahu a na dispečink opět volá Klárka. Tatínek je zamčený v koupelně, neodpovídá a pod dveřmi se valí voda. Alena s kolegy se snaží zjistit, odkud dívenka volá. Požár se mění v drama, když vyjde najevo, že v jednom ze skladů jsou uloženy propanbutanové láhve. Veronika zjišťuje, že Hedvika uvízla ve skrytém pokoji v zákulisí a majitel zřejmě nechce, aby hasiči místnost našli. A tak Veronika musí do plamenů sama. Podaří se jí kamarádku zachránit? A jak to dopadne s Klárkou? (TV Nova)

sten32

Natočené velmi slušne ale prečo sú pre kristove nohy český herci dabovaný do slovenčiny?To je úplne zlééé... Efekty sú vzhladom na rozpočet spracované nadpriemerne a ani herci nehrajú zle. Len ten dabing... ()

svist10

Není to dokonalé. Občas je scéna o jeden záběr kratší, nebo nedodá dostatek informací. Herci nedostanou příliš prostoru k hraní, protože většinu stopáže zabírá akce (OMG, jak rád tohle píšu u tuzemského počinu). Příliš z toho kouká, že je to jen pilot ke předem zrušeného seriálu (Neodpustím si vzteklé odplivnutí ke skvostům jako je Ordinace nebo ulice, které dostávají ne další a další sezony, ale rovnou celé stovky úplně zbytečných dílů, přičemž koncept je stokrát provařený, a takovéto nadějné počiny potom nedostanou šanci). Hasiči pro mně poněkud překvapivě nezklamávají v akční části. Režisér má nakoukáno a s přehledem seká jeden povinný trademarkový záběr za druhým (sjíždění po tyči, blikající majáček na cestě k zásahu...), Zásah je živelný a dravý, přesto až moc chtěný výbuch nebyl dostatečně vysvětlen (proč najednou začala stoupat teplota, vznikl nový oheň?). Také by nebylo od věci přestat se tolik bát o kamery a postavit aspoň jednu do cesty explozi, stěna plamenů valící se k vám je přece jen divácky přitažlivější. Také mi osobně vadil slovenský dabing, někdy opravdu tahal za uši. Nicméně to tak špatné nebylo. A z Hanky Vagnerové se pomalu klube první česká akční herečka (Dokonce si myslím, že jí role sedla víc než v Expozituře). Aplaus. ()

Tominko12

Na naše pomery veľmi vydarený TV film, ktorý má celkom zaujímavú tému, na nič sa nehrá, je tu klasicky vykreslený 1 deň zo života hasičov - samozrejme nechýba filmová zápletka. Potešila dĺžka filmu, takže keď to zoberiem, tak dávam až také slabšie 4*. ()

kasol

Zajímavý film, který nastiňuje práci hasičů. Samozřejmě mohl být o hodně lepší, ale hodnotil jsem hlavně to, že film se už konečně vymyká vzoru z úspěšného filmu „Hoří má panenko“. Prakticky většina filmů i seriálu s hasičskou tématikou natočených u nás je jen navazující pokračování ve zlehčování, nebo přímo v zesměšňování této práce. Což se u jiných potřebných složek jako je policie, či zdravotnictví neděje a točí se celkově dobré věci. ()

wayne_79

Nechápem pseudointelektuálov, ktorí dali tomuto filmu ODPAD. Pretože herci dobrí, efekty dobré..oheň, výbuchy urobené fajn, príbehom je skrátka jedna epizódka zo dňa hasičov, na ktorej asi ani tvorcovia nemali snahu vytvárať dej...išlo len o zobrazenie práce hasičov, dialogy neboli vobec trapne....a čo sa týka toho dabingu....Vy ste to nepočuli ? pár českích hercov predsa hovorilo bez dabingu....a ich slovenčina bola hrozna,,,vyvedťe ma z omylu, ale pán Táborský nebol dabovany (unho to ale bolo slusne ), ale policajt, ktorý na konci vítal hlavnu hrdinku (Wagnerová) doma, mal takú strašiselnú slovenčinu, že sa pýtam, prečo nebol nadabovaný aj on. To isté hasiči, ktorí hladali byt, kde býva dievčatko, stačilo jediné slovo OTVORTEE....skoro mi uši odpadli. Skrátim to....dabing bol dobrý, mohol byt ale kompletný. Všeobecne považujem ten slovenský za kvalitnejší ako český. V českej verzii budú naši herci predabovaný všetci. ()

Lukiz

Existují dvě jazykové verze filmu. Na Nově běžela s česky natáčenými dialogy a přemluvením některých Slováků. Markíza dávala verzi se slovenskými dialogy a přemluvením některých českých herců. V příslušných scénách taktéž vyměnili státní znaky na košili. ()

Cizr

Osobně si myslím, že na české poměry velice dobrý potencionální seriál. Chtělo by to jednu sérii a uvidíme. Navíc v konkurenci se současně vysílaným ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT a na jedničce (velice málo sledovanými pořady) by tento filmový počin měl cenu. Když trávit večer u televize, volím si Hasiče. ()

Bblondie

Na to, že to byl český film, klobouk dolů...nicméně zámořským snímkům se rovnat nemůže, člověk ocení i tu krátkou stopáž ... takový průměr, v hlavní roli sympatická Hana Vagnerová, která si mě získává v Expozituře ()

k.rakonos

Ech, co to jako mělo bejt?? Nejen, že to byl slabý film, ale i realita hasičiny tam byla tak 5%. Nejen, že to je jiné (a mnohem zodpovědnější) na operačních střediscích, tak samozřejmě i u zásahu. Holka z ulice, která je odvážnější a lepší než 10 profi hasičů, která se běžně může pohybovat v zakouřeném prostředí bez masky a hasiči, kteří čerstvě a mírně ochlazenou propanbutanovou láhev hážou do řeky, kde by mohly být kameny. Nevím, jestli měl tento slabý režisér nějaké poradce, ale tohle byla spíš parodie na hasiče:-) ()

baby1978

Hasičku Veroniku Jiráskovou měla hrát silná zdatná žena, vzhledově mužatka, která má páru a je schopná vytáhnout stokilového člověka ze sutin, například. Hana Vagnerová se na tuto roli absolutně nehodila. Já jí neuvěřila ani trochu. Jinak sympaťanda, ale obsadit jí do role hasičky, to byl vážně úlet milá produkce a režisére. ()

Awesomer odpad!

Zlatá generace české filmografie je sice už nějaký ten pátek pryč, nicméně, vždy po staré generaci nastoupila generace nová a vždy přinesla něco inovativního a něco, co mělo kulturní hodnotu... No a teď máme rok 2010 a v televizi řádí tahle banda amatérů, ochotníků a komediantů. (NE)herečka Vágnerová, ožrala a sex symbol českých žen v pokročílém věku, Miroslav Etzler... Tomu říkám pokrok :) ()

JSYSMHJF

Přes míru ctižádostivá a trochu moc dobrá a se sebou spokojená Veronika (Hana Vagnerová), slušelo by jí méně urputnosti. Velitel (Miroslav Etzler) typicky odměřený, ale nakonec snad správný chlap, spoleh spíš na Etzlerovu vizáž bez snahy dalšího rozvinutí postavy, omezeno na konflikt s hlavní hrdinkou a střípky ze života: hasiči si hrají, hasiči večeří…Předvídatelná linie příběhu, která se zbytčně větví do spousty nakousnutých témat, patrně příprava půdy pro následně nenavazující seriál. Často přehnané napětí a akce, v místech, kde se to podařilo udržet na uzdě, celkem účinné. Zajímavěji nakonec vyznívá komorní pátrání a záchrana malé holčičky než bombastické hašení hudebního kluku. Herecké výkony spíš standardní než nadprůměrné. ()

Redyx1

Co se stane když naženete partu seriálových herců do prostředí ohně,nebezpečí a života tvrdých chlapů,jakými profesionální hasiči bez debaty jsou?Nudný film bez nábojea zdlouhavý příběh o jedné záchraně holky kdesi v kumbálu pro uklízečky a herce,kterým prostě ty role hasičů neuvěří ani opilý návštěvník z non stop baru....tak za tu snahu a i za skvělou hudbu Michala Pavlíčka dám dvě hvězdy. ()

PanIncognito

Nikterak oslnivé a příliš feministické. Vypadá to jako parodie na Chicago Fire... hlavně při akčních scénách. Dílu schází filmový výraz a promyšlenost. Osazenstvo diváka u obrazovky také neudrží (jedině snad Simona Stašová)... :-/ ()