Hasiči (TV film)

Česko / Slovensko, 2010, 52 min

Dost som sa v tomto filme dozvedel o nelahkej praci hasicov, o ich narocnom a velmi riskantnom povolani. Chvilu to sice trvalo, kym sa dej rozbehol, ale nakoniec to celkom dobre odsypalo. Urcite je tam par zaberov, pre ktore sa oplati film vidiet. Samozrejme take tie otrepane frazy sto krat videne, sa najdu aj tu...(19.2.2012)

Nenápádný a (čo sa percent týka) dosť podceňovaný televízny film, ktorý vďaka svojej krátkej stopáži a epizódnemu poňatiu vyzerá skôr ako nejaký dlhší seriálový diel. Kvôli stopáži nie je čas sa nejaké veľké čarovanie s dejom, o nejakej psychologizácii sa tiež nedá hovoriť, výhrady mám aj ku komparzu a čiastočne aj akčným scénam, ale v konečnom dôsledku to je veľmi príjemný snímok, ktorý na televížne pomery ešte naberá na kvalite.(24.10.2011)

NOVA HD - Akční film v českém provedení - no jak to asi může dopadnout. Češi na to prostě nemaj, předčít Amíky v autentičnosti akčních scén (i když Kajínek byl povedený). Sice ty výbuchy a požár na discotéce nebyly tak zlé, nicméně bych další akční filmy netočil. Nevyčítám to českým filmařům, zase máme výborné komedie. Každý je dobrý na něco. Jinak film nenudil příliš dlouho - 70 minut se dalo v pohodě zkousnout. 55%(24.10.2011)

• Gemini

Hanu Vagnerovou řadím mezi naše esteticky nejzajímavější a překvapivě schopné herečky (je-li vhodně obsazena, což jen tak BTW v Expozituře nebyla;)), ale tenhle zřejmě každou okurkovou sezónu opakovaný pilot (už to bylo dvakrát, a v téhle zemi stačí i na ústavní zvyklost, aby se něco stalo pouze jednou) se "zaručeným" obsazením, si za rámeček asi nedá. Snad si chudáci kluci a holky z IZS přijdou konečně na své novou řadou Sanitky - tenhle novácký rádobyspektákl by jim radost určitě nedělal. Ledaže by byl úplně jiný než pilot... což se stává naprosto běžně, že ano:P Zhola zbytečných 40%.(6.1.2013)

dabing mi az tak nevadi (povedzme si otvorene, ked sa to bude vysielat v čechách dabované to bude na beton), celkom slusne spracovane na slovenske pomery. efekty mozu byt. žiadny zázrak, ale určite neurazilo. videl som trápnejšie americké Bečkove filmy s určite niekoľkonásobným rozpočtom. kvôli podpore SK projektov 3*(20.2.2011)

• - Film byl natočen jak pro Českou republiku, tak pro Slovensko. Děj je naprosto stejný, v obou snímcích hrají stejní herci, ale hasiči na stanici mají v české verzi české uniformy, ve slovenské zase slovenské. Při zásahu jsou vidět policejní auta, která se také liší podle státu. (Stupet)

• - Ve filmu se objeví několik slovenských herců, jediná Anna Šišková však ovládala češtinu. Proto Martina Nahálku, který ztvárnil Kábula, a Luciu Molnárovů, která ztvárnila mladou operátorku na lince 150, při postsynchronech nadabovali Petr Gelnar a Lucie Pernetová. Občasnému herci Dominiku Turzovi pak propůjčil hlas Marek Holý. (funhouse)