Hasiči (TV film)

Česko / Slovensko, 2010, 52 min

• alambert

Možná docela škoda, že seriál nevznikl. Nebyla by to sice nějaká extra třída, ale možná lepší než většina současných českých seriálů. Měl jsem pocit, že hodně z těch herců docela dobře sedí do rolí, dokonce ani (můj "oblíbený") Etzler mě nestihl nijak otrávit. Trochu přidám i za nečekaně reálnou akční scénu.(4.9.2012)

Možná až moc krátké (70 minut fakt ne!), ale koukat se na to dalo. Příjemně mě překvapilo, že film nevypráví o snaze hlavní hrdinky začlenit se do mužského kolektivu, ale zajímavě popisuje dva případy hasičů (mně se více líbil příběh holčičky, které se tatínek zamknul v koupelně, byla jsem hodně napjatá). Jak jsem už ale napsala, film je příliš krátký a nedokázal všechno dotáhnout do konce.(23.10.2011)

dabing mi az tak nevadi (povedzme si otvorene, ked sa to bude vysielat v čechách dabované to bude na beton), celkom slusne spracovane na slovenske pomery. efekty mozu byt. žiadny zázrak, ale určite neurazilo. videl som trápnejšie americké Bečkove filmy s určite niekoľkonásobným rozpočtom. kvôli podpore SK projektov 3*(20.2.2011)

• Tosim

Požárníci pomalu postupují hudebním klubem ke dvěřím od kumbálu, minuty ubíhají, jako podkres je zvolena dynamická hudba. Větší nudu aby pohledal. Zbytek vyplňují klišé o kvótách a holčičkách, zamčených v noci v bytě, zatímco jejich tatínci mají ve vaně infarkt. Dobře, že seriál nevznikl, i ten úvodní díl seriálu ven pouštět nemuseli.(17.1.2012)

Ci je dabing dobry , alebo nie , to by sa nemalo prenasat do hodnotenia . Kazdopadne na to , ze sa jedna o lacny tv film , ide o pohodovu oddychovku , ktora vobec nieje natocena amatersky . Plamene su uplne realisticke a neposobia vobec na oko predigitalizovane . Netvrdim , ze sa jedna o bezchybny film , no hodnotenie pod 50% si to nezasluzi .(20.2.2011)

• - Ve filmu se objeví několik slovenských herců, jediná Anna Šišková však ovládala češtinu. Proto Martina Nahálku, který ztvárnil Kábula, a Luciu Molnárovů, která ztvárnila mladou operátorku na lince 150, při postsynchronech nadabovali Petr Gelnar a Lucie Pernetová. Občasnému herci Dominiku Turzovi pak propůjčil hlas Marek Holý. (funhouse)

• - Film byl natočen jak pro Českou republiku, tak pro Slovensko. Děj je naprosto stejný, v obou snímcích hrají stejní herci, ale hasiči na stanici mají v české verzi české uniformy, ve slovenské zase slovenské. Při zásahu jsou vidět policejní auta, která se také liší podle státu. (Stupet)