Mladá sympatická Veronika Jirásková je rázná, ambiciózní a touží jít v otcových stopách a pomáhat lidem. Je odhodlaná stát se hasičkou, a přestože ve výcviku patřila k nejlepším a zkouškami prošla s nejvyšším počtem bodů, naráží na odmítavé reakce. Žádný velitel nevěří, že by žena byla pro jednotku přínos a zvládla totéž co muži. Navíc se obávají, že by ženský element v čistě mužském kolektivu ohrozil stabilitu jednotky. Ani Veroničina matka s jejím rozhodnutím nesouhlasí. Přišla o manžela a nechce přijít ještě o dceru. Sama je na vozíčku a potýká se s řadou psychických problémů, které přidělávají starosti nejen Veronice. Zatímco se vypraví s kamarádkou Hedvikou na diskotéku, na blízkou hasičskou stanici volá vystrašená Klárka. Hovor přebírá dispečerka Alena, spojení je však záhy přerušeno. Večer plný tance se nečekaně mění v drama, když porucha zábavní pyrotechniky způsobí rozsáhlý požár. Zatímco návštěvníci prchají a Veronika pomůže popálenému majiteli klubu, vyjíždí hasiči k zásahu a na dispečink opět volá Klárka. Tatínek je zamčený v koupelně, neodpovídá a pod dveřmi se valí voda. Alena s kolegy se snaží zjistit, odkud dívenka volá. Požár se mění v drama, když vyjde najevo, že v jednom ze skladů jsou uloženy propanbutanové láhve. Veronika zjišťuje, že Hedvika uvízla ve skrytém pokoji v zákulisí a majitel zřejmě nechce, aby hasiči místnost našli. A tak Veronika musí do plamenů sama. Podaří se jí kamarádku zachránit? A jak to dopadne s Klárkou? (TV Nova)

Marsik

NOVA HD - Akční film v českém provedení - no jak to asi může dopadnout. Češi na to prostě nemaj, předčít Amíky v autentičnosti akčních scén (i když Kajínek byl povedený). Sice ty výbuchy a požár na discotéce nebyly tak zlé, nicméně bych další akční filmy netočil. Nevyčítám to českým filmařům, zase máme výborné komedie. Každý je dobrý na něco. Jinak film nenudil příliš dlouho - 70 minut se dalo v pohodě zkousnout. 55% ()

Radiq odpad!

Amatéřina nejhrubšího zrna. Je to skoro takovej průser, jak kdybyste byli pedofilové a právě znásilnili sousedovic dvojčata. Režisérskej lempl vzal několik herců ze všech těch ordinací, ulic, míst v životě, cest domů a podobnejch TV sraček a vymyslel jim stupidní děj, u něhož se ta stupidnost dá navíc docela lehce předvídat. Dvě spolu absolutně nesouvisející dějovy linie (požár v klubu, malá kravka na telefonu) maj asi vyvolat nějakou napínavou atmosféru nebo co, ale vyvolaly mi tak maximálně chcaní. Samotnej hořící klub je tak strašny místo, že není žádná škoda, že to tam shořelo - jak kdyby to natáčel člověk, co v životě nebyl na nějaké akci, protože tohle přece nemůže být zábava (a jestli to takhle někde vypadá, tak to teda sebevražda). A většina záběrů s ohněm je tak odfláklá, že to spíš vypadá, jak kdyby šli hasit táborák. Jasny, že každej požár nemusí být Skleněné peklo, ale asi se nám to snažilo namluvit opak. Film nám nic neřekne, film je o ničem a nejen že to je totálně ztracenej čas, ale taky totální nuda. Ještě že to bylo tak krátky. ()

gogo76

Tv film... Áno, presne tak to vyzerá, presne tak sa odvíja dej . Je to pozerateľné, ale v podstate je to film , ktorý vám okrem toho, že vás ukráti o 80 minút, nič nedá. Aspoň mne. Z chýb sa treba poučiť . Ak už z ničoho , tak určite nepredabovávať českých hercov. Strašne mi to vadilo a pôsobilo to dosť rušivo. Keď slovenčinu zvládol M. Táborský, tak by mohli aj ostatní, hoc aj za cenu nedokonalosti. Výsledok dosť nepresvedčivý. 40% ()

MaxForValue

Nenápádný a (čo sa percent týka) dosť podceňovaný televízny film, ktorý vďaka svojej krátkej stopáži a epizódnemu poňatiu vyzerá skôr ako nejaký dlhší seriálový diel. Kvôli stopáži nie je čas sa nejaké veľké čarovanie s dejom, o nejakej psychologizácii sa tiež nedá hovoriť, výhrady mám aj ku komparzu a čiastočne aj akčným scénam, ale v konečnom dôsledku to je veľmi príjemný snímok, ktorý na televížne pomery ešte naberá na kvalite. ()

Gemini

Hanu Vagnerovou řadím mezi naše esteticky nejzajímavější a překvapivě schopné herečky (je-li vhodně obsazena, což jen tak BTW v Expozituře nebyla;)), ale tenhle zřejmě každou okurkovou sezónu opakovaný pilot (už to bylo dvakrát, a v téhle zemi stačí i na ústavní zvyklost, aby se něco stalo pouze jednou) se "zaručeným" obsazením, si za rámeček asi nedá. Snad si chudáci kluci a holky z IZS přijdou konečně na své novou řadou Sanitky - tenhle novácký rádobyspektákl by jim radost určitě nedělal. Ledaže by byl úplně jiný než pilot... což se stává naprosto běžně, že ano:P Zhola zbytečných 40%. ()

• Film byl natočen jak pro Českou republiku, tak pro Slovensko. Děj je naprosto stejný, v obou snímcích hrají stejní herci, ale hasiči na stanici mají v české verzi české uniformy, ve slovenské zase slovenské. Při zásahu jsou vidět policejní auta, která se také liší podle státu. (Stupet)