Hasiči (TV film)

Česko / Slovensko, 2010, 52 min

• Tosim

Požárníci pomalu postupují hudebním klubem ke dvěřím od kumbálu, minuty ubíhají, jako podkres je zvolena dynamická hudba. Větší nudu aby pohledal. Zbytek vyplňují klišé o kvótách a holčičkách, zamčených v noci v bytě, zatímco jejich tatínci mají ve vaně infarkt. Dobře, že seriál nevznikl, i ten úvodní díl seriálu ven pouštět nemuseli.(17.1.2012)

• nash.

Pilotní díl televizního seriálu, který byl stopnut hned v počátku, je přesně tím, čím měl být. Představí hlavní postavu, uvede ji do příběhu a současně předvede několik dalších a načrtne vývoj jejich vztahů. Nika, která strašně chce být hasičkou, jako postava zaujala, akce je na lacinou televizní produkci slušná i když s realitou nemá nic moc společného, a dokonce se podaří vytvořit i nějaké to napětí. Potíž je, že až na to představování a hašení je to dějově zcela bezradné a prázdné proto je třetina filmu zaplácnutá záběry z diskotéky během nichž se vůbec nic neděje.(29.6.2011)

Ci je dabing dobry , alebo nie , to by sa nemalo prenasat do hodnotenia . Kazdopadne na to , ze sa jedna o lacny tv film , ide o pohodovu oddychovku , ktora vobec nieje natocena amatersky . Plamene su uplne realisticke a neposobia vobec na oko predigitalizovane . Netvrdim , ze sa jedna o bezchybny film , no hodnotenie pod 50% si to nezasluzi .(20.2.2011)

• Sociopath

Predabovaní Česi nie sú ani zďaleka to najhoršie... Herecké obsadenie na čele s najodpornejším zasraným šimpanzím ksichtom Etzlerom, p*čou Bárbi z Odsúdených a Miezgom, ktorý už je v každej seriálovej riti + nulami ako je Gombík, spojené s trápnymi vtipmi dáva každému najavo o aké veľdielo pôjde. Ja som vydržal skoro 3/4 hodiny, boli to muky a dlhšie by som už nešiel. Dnes už môže točiť fakt hocikto a hocičo... Nečudujem sa, že to stopli.(5.7.2011)

Kdyby hasiči netrvali pouze hodinu, tak by možná mé hodnocení bylo trošku lepší.Ale i přesto že to trvalo hodinu, tak to zase tak tragické nebylo jak jsem původně čekal.Většina filmu se odehrávala při akci, takže jsem se alespoň nemusel zase tak nudit, ale tohle není film, ale něco co ani nemůžu nezvat.Většina českých filmů se sotva dají zkousnout a Tv Filmy, ani vlastně nevím co v tom je za rozdíl se už moc zkousnout nedá.39%(7.12.2012)

• - Film byl natočen jak pro Českou republiku, tak pro Slovensko. Děj je naprosto stejný, v obou snímcích hrají stejní herci, ale hasiči na stanici mají v české verzi české uniformy, ve slovenské zase slovenské. Při zásahu jsou vidět policejní auta, která se také liší podle státu. (Stupet)

• - Ve filmu se objeví několik slovenských herců, jediná Anna Šišková však ovládala češtinu. Proto Martina Nahálku, který ztvárnil Kábula, a Luciu Molnárovů, která ztvárnila mladou operátorku na lince 150, při postsynchronech nadabovali Petr Gelnar a Lucie Pernetová. Občasnému herci Dominiku Turzovi pak propůjčil hlas Marek Holý. (funhouse)