Hasiči (TV film)

Česko / Slovensko, 2010, 52 min

• Tosim

Požárníci pomalu postupují hudebním klubem ke dvěřím od kumbálu, minuty ubíhají, jako podkres je zvolena dynamická hudba. Větší nudu aby pohledal. Zbytek vyplňují klišé o kvótách a holčičkách, zamčených v noci v bytě, zatímco jejich tatínci mají ve vaně infarkt. Dobře, že seriál nevznikl, i ten úvodní díl seriálu ven pouštět nemuseli.(17.1.2012)

• Radiq

Amatéřina nejhrubšího zrna. Je to skoro takovej průser, jak kdybyste byli pedofilové a právě znásilnili sousedovic dvojčata. Režisérskej lempl vzal několik herců ze všech těch ordinací, ulic, míst v životě, cest domů a podobnejch TV sraček a vymyslel jim stupidní děj, u něhož se ta stupidnost dá navíc docela lehce předvídat. Dvě spolu absolutně nesouvisející dějovy linie (požár v klubu, malá kravka na telefonu) maj asi vyvolat nějakou napínavou atmosféru nebo co, ale vyvolaly mi tak maximálně chcaní. Samotnej hořící klub je tak strašny místo, že není žádná škoda, že to tam shořelo - jak kdyby to natáčel člověk, co v životě nebyl na nějaké akci, protože tohle přece nemůže být zábava (a jestli to takhle někde vypadá, tak to teda sebevražda). A většina záběrů s ohněm je tak odfláklá, že to spíš vypadá, jak kdyby šli hasit táborák. Jasny, že každej požár nemusí být Skleněné peklo, ale asi se nám to snažilo namluvit opak. Film nám nic neřekne, film je o ničem a nejen že to je totálně ztracenej čas, ale taky totální nuda. Ještě že to bylo tak krátky.(16.12.2014)

Celkem překvapivě dobrý film, který nepostrádá určitou akčnost, která drží napětí téměř až do konce. Film obohatí i celkem solidní herecké výkony. Vzhledem ke stopáži se divák ani nestačí nudit:) Prostě a jasně tři a dost:)(23.10.2011)

Nečekal jsem nic a dostal docela koukatelnou věc.. Občas to bylo i napínavé. A koukat na tak krátký film na nově je na prd, když 5 minut před koncem tam daj reklamu.(23.10.2011)

• Hennes

Průměrný snímek o jedné ambiciózní dívce, která má touhu stát se hasičem. Podaří se jí zachránit kamarádku z hořící diskotéky a její čin je odměněn přijmutím do hasičského sboru. Příběh běží v časové linii s druhým, kde se malá holčička spojí s dispečinkem hasičů a ti musejí lokalizovat její polohu pro záchranu její i jejího otce. Celkově je to takový šedý snímek s nevýraznými hereckými výkony. Jako pilotní film seriálu ano, jako samostatný snímek ne.(25.10.2011)

• - Film byl natočen jak pro Českou republiku, tak pro Slovensko. Děj je naprosto stejný, v obou snímcích hrají stejní herci, ale hasiči na stanici mají v české verzi české uniformy, ve slovenské zase slovenské. Při zásahu jsou vidět policejní auta, která se také liší podle státu. (Stupet)

• - Ve filmu se objeví několik slovenských herců, jediná Anna Šišková však ovládala češtinu. Proto Martina Nahálku, který ztvárnil Kábula, a Luciu Molnárovů, která ztvárnila mladou operátorku na lince 150, při postsynchronech nadabovali Petr Gelnar a Lucie Pernetová. Občasnému herci Dominiku Turzovi pak propůjčil hlas Marek Holý. (funhouse)