Hasiči (TV film)

Česko / Slovensko, 2010, 52 min

• Gemini

Hanu Vagnerovou řadím mezi naše esteticky nejzajímavější a překvapivě schopné herečky (je-li vhodně obsazena, což jen tak BTW v Expozituře nebyla;)), ale tenhle zřejmě každou okurkovou sezónu opakovaný pilot (už to bylo dvakrát, a v téhle zemi stačí i na ústavní zvyklost, aby se něco stalo pouze jednou) se "zaručeným" obsazením, si za rámeček asi nedá. Snad si chudáci kluci a holky z IZS přijdou konečně na své novou řadou Sanitky - tenhle novácký rádobyspektákl by jim radost určitě nedělal. Ledaže by byl úplně jiný než pilot... což se stává naprosto běžně, že ano:P Zhola zbytečných 40%.(6.1.2013)

• Wargoo

Najhoršie na celom filme je (a podľa mňa to dosť ovplyvňuje celkový zážitok z filmu) to predabovanie českých hercov... Tuším aj otvárali ústa, akoby vyslovovali slovensky, ale celé to pôsobilo nasilu - ako keď nútite ľaváka pravákom byť. Herecké obsadenie super, mnoho známych tvárí, ale hold smola keď kamera a vlastne celkovo film pôsobil ešte lacnejšie, než ozaj bol. Ale aj snaha sa cení, a tak dávam 2a pol hviezdy... 50,212 %(21.2.2011)

Možná až moc krátké (70 minut fakt ne!), ale koukat se na to dalo. Příjemně mě překvapilo, že film nevypráví o snaze hlavní hrdinky začlenit se do mužského kolektivu, ale zajímavě popisuje dva případy hasičů (mně se více líbil příběh holčičky, které se tatínek zamknul v koupelně, byla jsem hodně napjatá). Jak jsem už ale napsala, film je příliš krátký a nedokázal všechno dotáhnout do konce.(23.10.2011)

Nenápádný a (čo sa percent týka) dosť podceňovaný televízny film, ktorý vďaka svojej krátkej stopáži a epizódnemu poňatiu vyzerá skôr ako nejaký dlhší seriálový diel. Kvôli stopáži nie je čas sa nejaké veľké čarovanie s dejom, o nejakej psychologizácii sa tiež nedá hovoriť, výhrady mám aj ku komparzu a čiastočne aj akčným scénam, ale v konečnom dôsledku to je veľmi príjemný snímok, ktorý na televížne pomery ešte naberá na kvalite.(24.10.2011)

• Hennes

Průměrný snímek o jedné ambiciózní dívce, která má touhu stát se hasičem. Podaří se jí zachránit kamarádku z hořící diskotéky a její čin je odměněn přijmutím do hasičského sboru. Příběh běží v časové linii s druhým, kde se malá holčička spojí s dispečinkem hasičů a ti musejí lokalizovat její polohu pro záchranu její i jejího otce. Celkově je to takový šedý snímek s nevýraznými hereckými výkony. Jako pilotní film seriálu ano, jako samostatný snímek ne.(25.10.2011)

• - Ve filmu se objeví několik slovenských herců, jediná Anna Šišková však ovládala češtinu. Proto Martina Nahálku, který ztvárnil Kábula, a Luciu Molnárovů, která ztvárnila mladou operátorku na lince 150, při postsynchronech nadabovali Petr Gelnar a Lucie Pernetová. Občasnému herci Dominiku Turzovi pak propůjčil hlas Marek Holý. (funhouse)

• - Film byl natočen jak pro Českou republiku, tak pro Slovensko. Děj je naprosto stejný, v obou snímcích hrají stejní herci, ale hasiči na stanici mají v české verzi české uniformy, ve slovenské zase slovenské. Při zásahu jsou vidět policejní auta, která se také liší podle státu. (Stupet)