Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá sympatická Veronika Jirásková je rázná, ambiciózní a touží jít v otcových stopách a pomáhat lidem. Je odhodlaná stát se hasičkou, a přestože ve výcviku patřila k nejlepším a zkouškami prošla s nejvyšším počtem bodů, naráží na odmítavé reakce. Žádný velitel nevěří, že by žena byla pro jednotku přínos a zvládla totéž co muži. Navíc se obávají, že by ženský element v čistě mužském kolektivu ohrozil stabilitu jednotky. Ani Veroničina matka s jejím rozhodnutím nesouhlasí. Přišla o manžela a nechce přijít ještě o dceru. Sama je na vozíčku a potýká se s řadou psychických problémů, které přidělávají starosti nejen Veronice. Zatímco se vypraví s kamarádkou Hedvikou na diskotéku, na blízkou hasičskou stanici volá vystrašená Klárka. Hovor přebírá dispečerka Alena, spojení je však záhy přerušeno. Večer plný tance se nečekaně mění v drama, když porucha zábavní pyrotechniky způsobí rozsáhlý požár. Zatímco návštěvníci prchají a Veronika pomůže popálenému majiteli klubu, vyjíždí hasiči k zásahu a na dispečink opět volá Klárka. Tatínek je zamčený v koupelně, neodpovídá a pod dveřmi se valí voda. Alena s kolegy se snaží zjistit, odkud dívenka volá. Požár se mění v drama, když vyjde najevo, že v jednom ze skladů jsou uloženy propanbutanové láhve. Veronika zjišťuje, že Hedvika uvízla ve skrytém pokoji v zákulisí a majitel zřejmě nechce, aby hasiči místnost našli. A tak Veronika musí do plamenů sama. Podaří se jí kamarádku zachránit? A jak to dopadne s Klárkou? (TV Nova)

(více)

Recenze (78)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Tv film... Áno, presne tak to vyzerá, presne tak sa odvíja dej . Je to pozerateľné, ale v podstate je to film , ktorý vám okrem toho, že vás ukráti o 80 minút, nič nedá. Aspoň mne. Z chýb sa treba poučiť . Ak už z ničoho , tak určite nepredabovávať českých hercov. Strašne mi to vadilo a pôsobilo to dosť rušivo. Keď slovenčinu zvládol M. Táborský, tak by mohli aj ostatní, hoc aj za cenu nedokonalosti. Výsledok dosť nepresvedčivý. 40% ()

sud 

všechny recenze uživatele

Koukatelné snad jen díky zdařilé akční scéně hořící diskotéky. Jiří Chlumský nedokáže pořádně vystavit příběh (zbytečně dlouhá hluchá místa, zkratkovitá dějová linka), o postavách se nedozvíme nic a Miroslav Etzler sice skutečně působí jako velitel hasičů, ale, stejně jako všichni ostatní, nemá co hrát. 40%. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Požárníci pomalu postupují hudebním klubem ke dvěřím od kumbálu, minuty ubíhají, jako podkres je zvolena dynamická hudba. Větší nudu aby pohledal. Zbytek vyplňují klišé o kvótách a holčičkách, zamčených v noci v bytě, zatímco jejich tatínci mají ve vaně infarkt. Dobře, že seriál nevznikl, i ten úvodní díl seriálu ven pouštět nemuseli. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Hanu Vagnerovou řadím mezi naše esteticky nejzajímavější a překvapivě schopné herečky (je-li vhodně obsazena, což jen tak BTW v Expozituře nebyla;)), ale tenhle zřejmě každou okurkovou sezónu opakovaný pilot (už to bylo dvakrát, a v téhle zemi stačí i na ústavní zvyklost, aby se něco stalo pouze jednou) se "zaručeným" obsazením, si za rámeček asi nedá. Snad si chudáci kluci a holky z IZS přijdou konečně na své novou řadou Sanitky - tenhle novácký rádobyspektákl by jim radost určitě nedělal. Ledaže by byl úplně jiný než pilot... což se stává naprosto běžně, že ano:P Zhola zbytečných 40%. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +Hana Vagnerová, Sandra Nováková, napětí, akce -krátká délka filmu, naopak zbytečně dlouhý popis k filmu/// Hasiči jsou bohužel jen taková jednohubka, který ke všemu uběhne velice rychle. Pořád se totiž něco děje a navíc samotné dějiště požáru je hodně napínavé a dramatické. Hana Vagnerová hraje podobně jako v Expozituře, asi bude chvilku trvat než změní způsob hraní a nebo si je třeba jen na to zvyknut, protože nehraje špatně, jen hraje jinak. Velká škoda že to není úvodní film k seriálu. Je jasné že by měl z čeho čerpat a navíc česká seriálová tvorba by trochu akce potřebovala./// Celkem 72%/// ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Film byl natočen jak pro Českou republiku, tak pro Slovensko. Děj je naprosto stejný, v obou snímcích hrají stejní herci, ale hasiči na stanici mají v české verzi české uniformy, ve slovenské zase slovenské. Při zásahu jsou vidět policejní auta, která se také liší podle státu. (Stupet)

Reklama

Reklama