Digging Up the Marrow

Josh Ethier

Scénografie:

Travis Zariwny
  • dubinak

Adam Green má vážně štěstí, že celých 90 minut této nezařaditelné divnotvorby nebylo až tak nudných a strašidelné scény byly dostatečně napínavé a lekavé. Ale neříkám, že ty zrůdičky, co tam strašily byly nějak povedené. Je jasné, že moc peněz to Greena nestálo, s obsazením taky asi neměl problém a nejspíš mu to celé slouží jen pro zábavu. Škoda jen trochu laciného, nejasně podaného konce. Víc než dvě hvězdy tomu dát opravdu nemohu. Už jen kvůli tomu, že natočit Digging Up the Marrow opravdu nemohla být žádná námaha a v postatě byl slabý i výsledek tohoto výstřelku. Pro srandu dobrý, ale úroveň to má opravdu nízkou.(6.4.2015)

JDěte se bodnout. Tohle je jeden z nejlepších mockumentary dokumentů co jsem k viděl a pro mě jasných 5*. Adam Green mile překvapil a tenhle chlápek umí. Navíc ukazuje že umí dobře hrát a je to sympaťák. Film je hodně pomalej a nikam nespěchá, aby nás na konci rozsekal monstrama. Ty monstra jsou naprosto luxusní a když se objevý dokáže to člověku navodit infarkt. Masky jsou parádní a scénář luxusní. Nicméně mě zklamaly dvě věci a to že Wise a jeho "dítě" nebylo více vysvětleno, byl v tom trochu zmatek. A konec který mi nezapadal díky tomu že film je pomalej a na konci se zrychlí že člověk nestíhá říct co se děje. Moc dobré a překvapení.(10.3.2016)

Adam Green súhlasí s ponukou natočiť dokument o chlapovi, ktorý objavil sídlo monštier, ale všetci si myslia, že je blázon. V noci chodia točiť na toto miesto, ale okrem jedného záberu nič nenatočia. Začínajú si myslieť, že chlap si vymýšla, ale opäť natočia monštrum. Na horror feste zistia, že chlap otravuje režisérov Hollywoodu už dlho a tak sa uistia v tom, že je blázon. Idú na miesto vchodu, aby sa posledný raz presvedčili, že chlap klame. Tam sa presvedčia, že chlap hovorí naozaj pravdu. Parádny dokument od režiséra, ktorého fakt môžem. Celkový dojem trochu pokazil nedotiahnutý záver a to, že monštier je vo filme malé množstvo a je ich málo vidieť.(17.7.2015)

Vlastně to nebylo úplně špatný. Pro fanoušky Hatchet docela fanservice. Škoda málo potvor. Chtělo by to nějaký pořádný psycho. Tahle komická hra na existenci/neexistenci potvor je totiž stavěná na hercích. Ti jsou prostě béčkový. Kvůli potvorám ale stojí za to mrknout. Nic převratnýho ale fakt nečekejte.(18.4.2018)

Pokud by tu snad člověk hledal strašidelný mockumentary horor, tak je na velmi špatné adrese. Digging Up the Marrow je z větší části jen roztomilou, pseudo-dokumentární hříčkou o lidech, kteří točí filmy a mají rádi příšery. Tohle si evidentně natočili hlavně sami sobě pro zábavu a já se bavil s nimi. Mihne se tam spousta známých hororových tváří, Adam Green hraje sám sebe a často se špičkuje se svým kameramanem a ostatními spolupracovníky. - Přece bych nedělal ten samej fór dvakrát! - Ehm, viděls Hatchet II? Ke konci mě začalo docela zajímat i to mystérium týkající se vstupu do podzemní říše monster (kdyby se to mělo brát vážně, tak je to samozřejmě hrozně naivně podáno, ale vážně to stoprocentně nikdo nebral), dočkáme se pár lehce atmosférických sekvencí i několika lekaček a gumových pajduláků. Já tyhle meta filmy o procesu natáčení filmů mám rád, takže za mě spokojenost.(20.2.2015)

• - V jednom rozhovore režisér Adam Green dostal otázku, či zvažuje pokračovanie k tomuto hororu. Režisér sa s rozhorčením vyjadril, že nanešťastie na pokračovaní neplánuje pracovať. Dôvodom je to, že prvý film si nezakúpilo mnoho divákov a namiesto nákupu si film stiahli nelegálne. Tvorcovia preto utrpeli straty a prišli o rozpočet pre prípadné pokračovanie. (Marceloo)

• - Výroba celého filmu trvala 5 rokov. (Marceloo)

• - Nikto okrem troch hlavných postáv nevedel, o čom je daný film. Každý herec dostal scenár len pre svoje scény. (Marceloo)