Digging Up the Marrow

Cory Neal

Josh Ethier

Scénografie:

Travis Zariwny

JDěte se bodnout. Tohle je jeden z nejlepších mockumentary dokumentů co jsem k viděl a pro mě jasných 5*. Adam Green mile překvapil a tenhle chlápek umí. Navíc ukazuje že umí dobře hrát a je to sympaťák. Film je hodně pomalej a nikam nespěchá, aby nás na konci rozsekal monstrama. Ty monstra jsou naprosto luxusní a když se objevý dokáže to člověku navodit infarkt. Masky jsou parádní a scénář luxusní. Nicméně mě zklamaly dvě věci a to že Wise a jeho "dítě" nebylo více vysvětleno, byl v tom trochu zmatek. A konec který mi nezapadal díky tomu že film je pomalej a na konci se zrychlí že člověk nestíhá říct co se děje. Moc dobré a překvapení.(10.3.2016)

• Corpsegrinder

Nezajímavej fake dokument od fanoušků pro fanoušky. Bohužel ta dětskost a naivita protíná každou scénu filmu, navíc Adam Green neni zrovna dobrej herec. Co je na filmu nejhorší je to že se zároveň hrozně snaží aby vypadal real, ale někdy udělá naprosto ujetej vtípek a z filmu je rázem totální parodie. V cameo roličkách Kane Hodder bez make-upu nebo Tom Holland s Mickem Garrisem. Hvězdu dávám za jednu z posledních scén kdy se monstra naserou a konečně se ukážou.(28.9.2015)

Na snímku „Digging Up the Marrow“ se mi líbila jedna zásadní skutečnost – netlačí se zde zbytečně na pilu a film nechce být za každou cenu hororový, pokud by to kazilo dojem z toho, že by se v první řadě mělo jednat o pseudodokument. Tahle skutečnost vyhrála a je to dobře, nakonec to vede k tomu, že je snímek jako mockumentary uvěřitelný. Za mě prostě jeden z nejlepších filmů v tomto podivném subžánru.(25.8.2017)

• maddy

Očakávať od Digging Up the Marrow ktovieaký hororový zázrak je zbytočné, toto si Adam Green evidentne natočil vo voľnom čase len pre zábavu a preto lebo má rád príšery. Ja ho síce ako hororového režiséra veľmi neuznávam, keďže doteraz ma nezaujal ani jeden jeho kúsok, ale v Digging Up the Marrow si celkom efektne uťahuje sám zo seba („I would never do the same gag twice! Have you seen Hatchet 2?) a pomerne zaujímavo rozvíja celé to mystérium týkajúce sa vstupu do podzemia, v ktorom žijú monštrá. Kreslené náčrty ich výzoru, rozprávanie o celom ich svete by vystačilo na novú hororovú sériu. Problém je však ten, že Digging Up the Marrow sa len veľmi málo dostane od slov k činom. V podstate sa tu pol hodinu rozpráva o tom čo sa bude točiť, ďalšiu o tom čo sa natočilo a či je to skutočné a ďalšiu či majú ísť opäť točiť. Strašidelné scény sú tak všehovšudy dve a aj keď fungujú na výbornú a obsahujú dve priam infarktové ľakačky, tak to ani na tých skromných 90 minút nestačí, keďže zvyšok času je to iba pokus o budovanie akéhosi mystéria s monštrami ktoré mohlo fungovať, keby sa film bral vážnejšie a nebál predviesť niečo viac. Námet je fajn, scény v lese funkčné a záverečná desať minútovka s útokom monštier celý film síce adrenalínová zakončí, ale to je málo, veľmi málo, keď väčšinu času tu Adam Green (navyše dosť priemerný herec) iba vedie rozhovory s postavami. Škoda, toho strašenia v lese by som chcel vidieť viac. CELKOVO: 2* (4/10)(26.2.2015)

Film pro lidi, co chtějí věřit na monstra. A to je všechno, co byste o Digging Up the Marrow měli vědět, než si ho pustíte. Vážně, jinak si ho na sto procent neužijete, takže přestaňte číst a běžte koukat. | Už jsou všichni pryč? Fajn, takže tahle věc je co do formy fakt divná, protože není úplně dokument, ani úplně found footage a už vůbec klasický film, ale přitom má prvky všeho. Jsou tu herci a režiséři hrající sami sebe a je tu Ray Wise hrající fiktivní postavu. A celé je to o hledání monster, která žijí v podzemních metropolích, do nichž vedou průchody ze hřbitovů jako v Night Breedu. Akorát ty metropole neuvidíte. A monster moc taky ne, ale sakra, ta co jo rozhodně stojí za to! Chápu, že kdyby jich tam bylo víc a byla tam déle a bylo by je lépe vidět, nenaplnilo by to umělecký záběr, ale takhle nevyužít všechny ty skvělé designy je skoro hřích. Přesto jde ale o ohromně zajímavý snímek. Atmosférický a napínavý a i před pointou dost děsivý, nemluvě po. Takže i ty lekačky, které bych zrovna od Greena nečekal, mu odpustím.(12.3.2017)

• - V jednom rozhovore režisér Adam Green dostal otázku, či zvažuje pokračovanie k tomuto hororu. Režisér sa s rozhorčením vyjadril, že nanešťastie na pokračovaní neplánuje pracovať. Dôvodom je to, že prvý film si nezakúpilo mnoho divákov a namiesto nákupu si film stiahli nelegálne. Tvorcovia preto utrpeli straty a prišli o rozpočet pre prípadné pokračovanie. (Marceloo)

• - Výroba celého filmu trvala 5 rokov. (Marceloo)

• - Rileah Vanderbilt hrá vo filme ženu Adama Greena, ktorou aj v čase natáčania v skutočnosti bola. Avšak predtým, než bol film dokončený, sa pár rozviedol. (Marceloo)