The Backwater Gospel

Dánsko, 2011, 10 min

Režie:

Bo Mathorne

Laura Post

Příchod hrobníka do města vždy předpovídal blížící se úmrtí. Proto jsou obyvatelé městečka Backwater poměrně vyděšeni, když jeden z nich dorazí i k nim. Kdo zemře tentokrát? (DaUr)

Stružák

1 hvězda za nápadité grafické zpracování, 1 za zajímavý příběh a 1 za kouzelnou atmosféru a hudební doprovod. Ale jak jsem za grafické zpracování hvězdu přidal, musím ji i ubrat, jelikož bylo místy vidět, jak je to celé tak nějak nepěkně vyrenderované. Filmu by možná neškodilo, kdyby byl o pět minut delší a ona apokalyptická fáze nebyla tak zhuštěná. Pak bylo výsledné hodnocení rovno 4 hvězdám. Jinak ale v rámci žánru (studentské animované western horory? :-D) zřejmě špička. ()

Abiosis

*AMEN* Hlavnými atribútmi tohto krátkeho filmu sú vynikajúca pochmúrna a temná atmosféra a najmä nezvyčajná animácia, ktorá je žiadaným osviežením v záplave stereotypných animácií veľkých filmových štúdií. Malé mestečko s fanatickým kňazom, hordou poslušných ľudí, jedným odpadlíkom a... smrťou, ktorá si vie trpezlivo počkať na svoj prídel. Neobsahuje práve najoriginálnejší nápad, ale kraťas body získava za svoju vizuálnu stránku a za to, že je krásne hororový, krvavý a šialený. Verdikt v 1 vete: Výborné hororové osvieženie v podobe originálnej animácie. 23.02.11 ()

iampatrik

Tenhle kraťas musí zaujmout už jen samotnou animací, která je nádherná. Děj zasazený do westernového městečka funguje skvěle a to díky pochmurnosti (smrt, temnota, šílenství obyvatel, které přejde v zuřivý masakr atd..), která je od první sekundy až do té poslední.. Krátkometrážní animák v této kategorii se jen tak nenajde. ()

redwik

Parádna animácia, super príbeh, zakončenie ako sa patrí. Naozaj sa mi to páčilo, odzrkadlilo to momentálne postavenie cirkvi na svete. Chudák spevák, že bol v menšine. Odporúčam chlapcom pozerať v noci v spoločnosti nejakej dievčiny, dievčatám odporúčam pozerať cez deň a v spoločnosti 3-5 kamarátiek. ()

Lobotommy

Do malého zapadákova přicestuje hrobník. Jako správný hrobník si nese s sebou míru na rakev a pověru o tom, že kam přijede, tam musí někdo zařvat. Jenže v tomhle městě se nikomu chcípnout nechce. Ale hrobník už je tu a někomu ten černej Petr zůstat musí ;). ()

altaica

Krátká strašidlácká pohádka o tom, že zlo nakonec vyhubí samo sebe. Náboženský fanatismus, komunismus a další ismy, vždy s velkým nadšením položí váš život za svoji věc. Stačí se lišit a nepět podle jejich evangelií. Kdo nejde s námi, ten jde proti nám a ten také zhebne. Jediná dáma, která nás nakonec všechny přivine do své náruče je ta holka s kosou, aspoň že smrt není vybíravá. Zajímavá animace, dobrý hudební doprovod, profesionální zpracování cáklého nápadu s velmi zneklidňujícím poselstvím.. Sakra, kdo by řekl, že je to studentský film? Vřele doporučuji. ()

terka805

Tento studentský snímek rozhodně potěšil , jak po technické stránce, tak po pointě příběhu. Ukázka toho, co dokáže lidský strach a náboženský fanatismus. Určitě hodně na zamyšlení. ()

Marcos

Ostře řezaný animovaný kraťas s parádní hororovou atmosférou. Jednodušší příběh,ale o to větší vizuální zážitek. Na to,že se jedná o studentský film,klobouky dolů. ()

anyonecek

Animace jak z klipů Gorillazz a nebo ze hry Borderlands. Hudba velice vkusná a příběh jednoduchý a dobře udělaný. Pěkněj barevnej nářez ;). ()

Honzuna

Velice povedený studentsky film s opravdu neobvyklou animaci na opravdu slušné urovni. Snad jen příběh mohl byt trošku bohatší. ()