Srdce na lane

Drama / Psychologický

Československo, 1973, 70 min

Z pohľadu rodinného filmu o dvoch malých kamarátoch, ktorí riešia každodenné problémy doma, na sídlisku i v škole, je to určite zaujímavé dielko. Hlavne tá konfrontácia rodičov a detí, ktorá nie je vždy radostná a zanecháva psychologickú stopu nielen u rodičov, ale aj u tých deti. Škoda, že sa jedná o neznámy alebo zabudnutý snímok, pretože má čo ponúknuť. Aj po stránke remeselného spracovania.(22.11.2015)

• sator

slovenský okůzlující chalani....(22.3.2012)

Vyborne zpracovani na vdecne tema dospeli x deti. Hezke dobove zabery na Bratislavu, vyborna hudba, skvele vykresleni rodicu ( zvlast zamestnani otci ) a hezky vztah dvou malych kamaradu. Stoji za videni.(31.8.2011)

• dyfur

moja zaujímavosť:Natáčanie prebiehalo v Bratislave, Trenčíne a v Mladej Boleslavi. (dyfur)(6.8.2015)

Psychologický žáner mal v slovenskom filme silné zastúpenie, nie vždy sa však stretol s priazňou diváka. V tomto prípade je na škodu, že Krivánkov snímok je málo známy, lebo ide o slušne natočený príbeh dvoch chlapcov, ktorí musia riešiť problémy vo svojich rodinách. Film má šťavu, je dynamický a uveriteľný aj po rokoch. Síce sa nevyhne určitým scenáristickým barličkám, ale dá sa to prepáčiť. Lepší priemer.(23.9.2018)

• - Natáčanie prebiehalo v Bratislave, Trenčíne a v Mladej Boleslavi. (dyfur)