foto

Maximilián Remeň

  • nar. 3.12.1927
    Ilija, Slovensko, Československo
  • zem. 4.8.2008 (80 let)
    Bratislava, Slovensko

Biografie

Tento tvůrce ještě nemá přidanou biografii.

Střihačská filmografie

Filmy

1994 Psí život (TV film)
1991 Gemini (TV film)
1989 Montiho čardáš
Právo na minulosť
Rabaka
Sýkorka
1988 F.T. na cestách
Iba deň
Pan Kaňka ve vesmíru
Správca skanzenu
Tvár v rose (TV film)
Vianoce Adama Boronču (TV film)
1987 Neďaleko do neba
Začiatok sezóny
1986 Akcia Edelstein
Kohút nezaspieva
Utíkejme, už jde!
Šiesta veta
1985 Fontána pre Zuzanu
Skleníková Venuša
1984 Falešný princ
Lampáš malého plavčíka
Na druhom brehu sloboda
Neodchádzaj nocou letnou
Návrat Jána Petru
O sláve a tráve
1983 Anička Jurkovičová (TV film)
Letný strom radosti
Muž nie je žiadúci
Mŕtvi učia živých
Zrelá mladosť
1982 Chlap prezývaný Brumteles (TV film)
Explózia (TV film)
Guľôčky
Největší pecivál na světě
Pražská terčovnica (TV film)
Pásla kone na betóne
Sůl nad zlato
Tušenie
1981 Dozrievanie (TV film)
Katera (TV film)
Kosenie jastrabej lúky
Noční jezdci
Pomocník
Vták nociar
1980 Demokrati
Hodiny
Toto leto doma
Záhrada plná plienok (TV film)
1979 A pobežím až na kraj sveta
Cnostný Metod
Hra na telo
Kamarátky
Mišo (TV film)
Odveta
Povesť o láske
Smrť šitá na mieru
Uzlíky nádeje (TV film)
1978 Dievča z jazera
Krutá ľúbosť
Poéma o svedomí I., II.
Pustý dvor
Sneh pod nohami
Zlaté časy
1977 Kamarátka Šuška
Narodeniny 2001
Neperspektíva
Penelopa
Sedem krátkych rokov inžiniera Hagaru (TV film)
Súkromná vojna
Vianočné oblátky (TV film)
1976 Keby som mal dievča
Koncert pre pozostalých
Prečo chodia poza školu
Stratená dolina
Stroskotanie Danubia (TV film)
Sváko Ragan (TV film)
1975 Horúčka
Pacho, hybský zbojník
Sebechlebskí hudci
Tetované časom
Z chlapčeka vojak (TV film)
Zrnko prachu (TV film)
1974 Deň, ktorý neumrie
Horali (TV film)
Kto odchádza v daždi...
Studené podnebie (TV film)
Tri barančeky
Veľká noc a veľký den
Veľké pokušenie (TV film)
1973 Dolina
Hriech Kataríny Padychovej
Otcova slnečnica (TV film)
Očovské pastorále
Príbeh potulného scholasta (TV film)
Putovanie do San Jaga
Rekord (TV film)
Skrytý prameň
Slávna chvíla tichého života (TV film)
Srdce na lane
1972 Iskrenie (TV film)
Javor a Juliana
Mumu (TV film)
Vie Janko pozdraviť?!
Zajtra bude neskoro
Človek na moste
Žiarlivosť (TV film)
1971 "... Aj vtedy rozkvitli kvety"
Dosť dobrí chlapi
Hľadači svetla
Keby som mal pušku
Nevesta hôľ
Orlie pierko
Páni sa zabávajú
Slávny pes (TV film)
1970 Medená veža
Noc s mačkou
Pán si neželal nič
Rekviem za rytierov
Rysavá jalovica (TV film)
Skielko
Strieborný Neptún (TV film)
Zločin slečny Bacilpýšky
1969 Drevený chlieb (TV film)
Génius
Malá anketa (TV film)
Od štvrtka do zmŕtvychvstania (TV film)
Smutný Lord (TV film)
Vtáčkovia, siroty a blázni
1968 ...a sekať dobrotu... (TV film)
Balada o sedmi oběšených (TV film)
Dialóg 20-40-60
Lúčka, na ktorej spáva vietor (TV film)
Malka (TV film)
Matka (TV film)
Môj vienok zelený (TV film)
Pomsta starej dámy alebo na každého raz dôjde (TV film)
Stopy na Sitne
Traja svedkovia
Zbehovia a pútnici
Údolie večných karaván
1967 Krotká (TV film)
Sahin
Sedem svedkov (TV film)
Tři dcery
Zmluva s diablom
1966 Jeden deň pre starú paniu
Majster kat
Panna zázračnica
Stretnutie (TV film)
Tango pre medveďa
Živý bič (TV film)
1965 Kubo (TV film)
Kým sa skončí táto noc
Mŕtvi nespievajú (TV film)
Odhalenie Alžbety Báthoryčky
Zvony pre bosých
1964 Organ
Prípad pre obhajcu
Případ Barnabáš Kos
Slnečný kúpeľ (TV film)
1963 Jánošík I., II.
Trio Angelos
Výhybka
Ďalší na izbu
1962 Havrania cesta
Výlet po Dunaji
1961 Bratia
Pieseň o sivom holubovi
Vždy možno začať
1960 Jerguš Lapin
Našel jsem si kamaráda (TV film)
Skalní v ofsajde
1959 Akcia 37
Kapitán Dabač
Skaly a ľudia
Zodpovednosť
1958 Šťastie príde v nedeľu
1956 Vás sa to netýka?

TV seriály

1991 Dido (TV seriál)
Pochopenie (E03)
Zrkadielko (E02)
Znaky na múre (E01)
1980 Moje kone vrané (TV seriál)
1977 Útek zo zlatej krajiny (TV seriál)
1975 Nepokojná láska (TV seriál)
Príhody žabky Plačky (TV seriál)
1971 Zaprášené histórie Ema Bohúňa (TV seriál)
1970 A. C. Dupin zasahuje (TV seriál)
Vrah si ty (E03)
Ukradnutý list (E02)
Vražda v ulici Morgue (E01)
1963 Staré, ale dobré (TV seriál)

Dokumentární

1988 Koliba pozýva
Slovenský filharmonický zbor
Veľká téma
1987 Jozef Kostka - pravda myšlienky, citu a doby
Slovenskí filharmonici
Talianske capriccio
1986 JRD Podjavorie - Slatinské Lazy
Nekonečná pieseň domoviny
1985 SĽUK
1983 SĽUK v Latinskej Amerike
1982 Okolo Slovenska
1981 Cyprián Majerník
Seď a poď
1979 Sochy Jána Kulicha (TV film)
1978 Balkón plný plienok
1977 Architekt Dušan Kuzma
Stavitelia lodí
Za hrsť rodnej zeme
1976 Nemčík
Pramene života
Veľký čierny obor
Vsetko má svoj cas
Človek stroj prostredie
1975 JCP Štúrovo
Pamäť
Svet rozprávok
Tridsiata jar
1974 Banská Bystrica - 1974
Frontové divadlo
Kráľovná rýb
Nemecká
Raziči
Základné hygienické a spoločenské návyky
Ľudské obydlia (TV film)
1973 Maliar Nevan
Nebezpečné kvapaliny
Posolstvo s tancom
Problémy dychu
Vystrúhaj mi koníčka
Vystrúhať znovu dreveného koníka detstva
Úplazy
1972 3. trienále insitného umenia Bratislava 1972
Farebná sonáta
Rinaldo Oláh (TV film)
Výchovný problém
1971 Mimoriadne cvičenie
1970 Galanda
Maliar
Poznanie bolesti
Vyznavač snov (TV film)
1969 Anna Ličková – Návraty za šťastím
Dáma v čiernom
1968 Burza
Žehra
1967 Rok na dedine (TV film)
1965 Stretnutie
Turistika je...
Zimná spartakiáda
1964 Anatómia športu
Bazovský
Deti povstania
Film o SNP
Kto je bez viny...
Nočný let
Povstaleckým krajom
Život je vábny (TV film)
1963 12 rozhnevaných predsedov, 12 neúrodných rokov
Bratislava - mesto na Dunaji
Kde turisti nechodia
Kuchári
Maturanti
Operácia X
Posledný
Predčasná reportáž
Ruky a pamiatky
Táto noc
1962 Deň sv. Ladislava
Druháci
Môj záväzok: k XII. sjazdu KSČ
Pre nás všetkých
Prvý jarný deň
Súbor
To bolo včera
Zaväzujeme sa
Zaväzujeme sa
1959 Angkorvat
Jar starej huty
Lúče kultúry
Na úsvite
Očami kamery
Poznačení tmou
Silnejšie ako hranice...
Úsmevy Angkoru
Čakajú vašu pomoc
Človek z Málinca
1958 Gorali
Lodníci bez mora
Majster farby
Majstri sveta nad Bratislavou
Nikdy viac
Tak sme začínali
1957 Na hornom toku
Tu kráčajú tragédie
Československá výstava v Kalkute
Človek a zrno
1956 Ikebana
K udalostiam v Maďarsku
Myjavský muzikant
Ľudia pod Vihorlatom
1955 Deti mieru
Loutky Jiřího Trnky
Pozdrav spartakiáde!
Stredoeurópský pohár 1955

Režijní filmografie

Filmy

1953 Americké řešení (studentský film)

Dokumentární

1952 Ľudia a telefón (studentský film)

Scenáristická filmografie

Filmy

1953 Americké řešení (studentský film)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky