Vzdálená čtvrť

Vertraute Fremde

Distant Neighborhood, A

Drama / Fantasy / Komedie

Belgie / Lucembursko / Francie / Německo, 2010, 98 min

Výborný film, ke kterému si musíte najít cestu zkrze rozpačitý (ale z hlediska vysvětlení dalšího děje nezbytný) úvod odehrávající se v současnosti, a pak už hurá do zlatých šedesátých, zpět na střední na hodiny matematiky a kreslení. Kromě srdce krásné spolužačky nás čeká úkol daleko závažnější - zabránit rozpadu rodiny. U toho musíte být. A já říkám bravo, umístění minimálně na měsíčním žebříčku by z toho být mělo.(23.4.2012)

• hygienik

Retro filmy nemusím. Tento mohol pre dynamiku deja ponúknuť divákovi viac, namiesto toho stavil na atmosféru.(3.8.2016)

Tady trochu nadhodnocuju, když dávám 5*, ale Samovi Gabarskému se povedlo mě dostat úplně jinam, mimo realitu. Malý, nenápadný a opět atmosférou silný, evropský film, který vypráví příběh muže, který cestuje špatným vlakem a vystoupí na povědomém místě, kde se vrátí zpátky do dětství. Vzdálená čtvrť si mě zcela podmanila, takže vlastně nenadhodnocuju - 92%(3.10.2017)

Velmi pěkný, snový filmeček, jako stvořený pro citlivé a melancholické duše s mistrným vyustěním, jež nutí k zamyšlení.(21.4.2012)

Zajímavý film, ale chvílemi trochu až nepochopitelný.Kdybych se já znovu vrátil do svého čtrnáctého roku, byl bych šťastný a neuvažoval bych o tom, co bylo a co bude a prostě bych si to bez obav užíval a né se trápil zbytečnými problémy, jako hlavní hrdina, který nakonec stejně nezabránil tomu,aby od nich otec odešel. Jinak ale pěkný film v hezkém prostředí a klidné době, odlišné od té dnešní. Dal bych původně tři hvězdičky, ale jelikož tam hrál hlavní roli v době filmu také čtrnáctiletý Léo Legrand, kterého jsem si oblíbil ve filmu "Zkáza zámku Herm", tak nakonec dávám příběhu hvězdičky 4.(16.12.2014)

• - Tento snímek byl natočen podle kultovního manga japonského autora Jirô Taniguchiho. (claudel)