Reklama

Reklama

Tik ťak

(neoficiální název) (studentský film)
  • USA Tick Tock
všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční / Drama / Romantický
USA, 2011, 5 min

Režie:

Ien Chi

Hrají:

Maurice Winsell

Co dělat, když vám zbývá pouhých pár minut života a vy o tom dobře víte? Dostane přednost rodina, partner, nebo něco jiného? Prostřednictvím jednoho čtyřminutového záběru snímek zachycuje tuto situaci u běžného mladíka, který stíhá vše. (DaUr)

Recenze (97)

Handle 

všechny recenze uživatele

Nikdy bych nevěřil, že pět minut dlouhý film může být tak silný. Je to vážně geniální, promyšlené a má to takovou hodnotu a myšlenku, až z toho mrazí (avšak jedno zhlédnutí nestačí). Nebudu prozrazovat víc - snad jen řeknu, že TAKHLE má vypadat dobrý film a nemusí to být vůbec nic složitýho a povrchního. Jeden z nejlepších krátkometrážních filmů, jaký jsem kdy viděl, opravdu velmi doporučuju! ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Čas letí, smrt se blíží a hrdina běží o život - jenže proti proudu času. Kdyby běžel ve směru hodinových ručiček, tak by tohle napravování života za moc nestálo. A ani ten otočený běh času není nic až tak originálního, neboť geniálnímu československému experimentu s názvem Happy End tohle nesahá ani po úvodní a přesto závěrečné titulky. Přesto jsem určitou zábavnost našel i v tomto kraťasu. ()

Reklama

T-pack 

všechny recenze uživatele

Určitě není první, který si hraje s myšlenkou vyprávět příběh pozpátku. Určitě není první, který k tomu měl nějaký hluboký umělecký záměr. A ač zpracování není úplně bravurní, na studentský snímek je to počin více než vynikající. Vhodná myšlenka zasazená do zajímavého vyprávěcího postupu s obyčejným vtipem jako rámcovou story. Myšlenka rozhodně není nijak šokujícně geniální, snímek ale možná ano. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

+2* u tohoto kraťasu moc nechápu místní chvalozpěvy, ale je fakt že málokdo si ho pustí jen jednou, aby pochopil pointu. Kupodivu někdy stačí jen samotný nápad přetočit film pozpátku a máte tu hned cenu z festivalu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Během sledování to technické zpracování drželo na jedné * od odpadu a finální pointa to zachránila na 3* . Na studenty to je sice našláplé,ale z celkového ruchu kolem téhle vykrádačky je mi spíš do smíchu.Dobře technicky zvládnuté?zcela jistě!Originální?Ani náhodou!Kde už sme všude viděli hrdinu jenž zápolí s časem,který mu zoufale utíká a musí zachránit buď někoho,nebo sebe,po případě si chce ještě užít....ať už to byl den,týden,hodina či dokud máte v srdci adrenalin ;-) Chi to jen nahodil na pět minut,vybral si skvělý způsob natočení a měl kliku jak prase na zajímavou pointu....toť vše. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Snímek byl promítnut na festivalu 2011 Emory Campus MovieFest, kde získal ocenění za nejlepší film. (DaUr)
  • Jméno hlavního hrdiny, Emit, je pozpátku time - anglické slovíčko pro čas. (T-pack)
  • Celý film je natočen na jeden záběr. (DaUr)

Reklama

Reklama