Tik ťak

(neoficiální název) (studentský film)
  • USA Tick Tock
Krátkometrážní / Akční / Drama / Romantický
USA, 2011, 5 min

Ien Chi

Maurice Winsell

Co kdyby jste najednou zjistili, že vám zbývá asi 5 minut života? Sledujme poslední minuty mladého studenta, během kterých se snaží dohnat vše, co za svůj dosavadní život nestihl, a to opačně od posledního okamžiku až do chvíle, kdy se tento fakt dozvěděl. (Ruuzha)

Handle

Nikdy bych nevěřil, že pět minut dlouhý film může být tak silný. Je to vážně geniální, promyšlené a má to takovou hodnotu a myšlenku, až z toho mrazí (avšak jedno zhlédnutí nestačí). Nebudu prozrazovat víc - snad jen řeknu, že TAKHLE má vypadat dobrý film a nemusí to být vůbec nic složitýho a povrchního. Jeden z nejlepších krátkometrážních filmů, jaký jsem kdy viděl, opravdu velmi doporučuju! ()

Jara.Cimrman.jr

Čas letí, smrt se blíží a hrdina běží o život - jenže proti proudu času. Kdyby běžel ve směru hodinových ručiček, tak by tohle napravování života za moc nestálo. A ani ten otočený běh času není nic až tak originálního, neboť geniálnímu československému experimentu s názvem Happy End tohle nesahá ani po úvodní a přesto závěrečné titulky. Přesto jsem určitou zábavnost našel i v tomto kraťasu. ()

easaque

+2* u tohoto kraťasu moc nechápu místní chvalozpěvy, ale je fakt že málokdo si ho pustí jen jednou, aby pochopil pointu. Kupodivu někdy stačí jen samotný nápad přetočit film pozpátku a máte tu hned cenu z festivalu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

korbitch22

Během sledování to technické zpracování drželo na jedné * od odpadu a finální pointa to zachránila na 3* . Na studenty to je sice našláplé,ale z celkového ruchu kolem téhle vykrádačky je mi spíš do smíchu.Dobře technicky zvládnuté?zcela jistě!Originální?Ani náhodou!Kde už sme všude viděli hrdinu jenž zápolí s časem,který mu zoufale utíká a musí zachránit buď někoho,nebo sebe,po případě si chce ještě užít....ať už to byl den,týden,hodina či dokud máte v srdci adrenalin ;-) Chi to jen nahodil na pět minut,vybral si skvělý způsob natočení a měl kliku jak prase na zajímavou pointu....toť vše. ()

T-pack

Určitě není první, který si hraje s myšlenkou vyprávět příběh pozpátku. Určitě není první, který k tomu měl nějaký hluboký umělecký záměr. A ač zpracování není úplně bravurní, na studentský snímek je to počin více než vynikající. Vhodná myšlenka zasazená do zajímavého vyprávěcího postupu s obyčejným vtipem jako rámcovou story. Myšlenka rozhodně není nijak šokujícně geniální, snímek ale možná ano. ()

• Jméno hlavního hrdiny, Emit, je pozpátku time - anglické slovíčko pro čas. (T-pack)
  • Celý film je natočen na jeden záběr. (DaUr)
  • Snímek byl promítnut na festivalu 2011 Emory Campus MovieFest, kde získal ocenění za nejlepší film. (DaUr)