Tik ťak

(neoficiální název) (studentský film)
  • USA Tick Tock
Krátkometrážní / Akční / Drama / Romantický
USA, 2011, 5 min

Co dělat, když vám zbývá pouhých pár minut života a vy o tom dobře víte? Dostane přednost rodina, partner, nebo něco jiného? Prostřednictvím jednoho čtyřminutového záběru snímek zachycuje tuto situaci u běžného mladíka, který stíhá vše. (DaUr)

boombang

Jako pointu jsem tedy čekal větší bombu, ale vymazlené a promyšlené to rozhodně je. Nutno vidět aspoň dvakrát. ()

Bartex

Poprvé jsem se v tom opravdu ztratil. Podruhé mi to skoro celé došlo, ale pro naprosté porozumnění jsem si pustil na Utube unbackwards verzi. Jeden z nejlepších krátkometrážních filmů, které jsem kdy viděl. V jednoduchosti je krása! ()

LucTheGreat

Místo toho, aby si jen autor hodil na FB do statusu onen zavěrečný Jobsův citát, rozhodl se natočit tenhle těžce nepřesvědčivý kraťas. Ale všichni občas děláme špatná rozhodnutí. Jedna z hvězd za šikovnou slečnu... ()

Vojtas12

Je to stejné jako s Mementem. Kdyby to bylo natočeno normálně chronologicky, jednalo by se o lehký nadprůměr, ale tohle? Ještě k tomu je to téměř bez střihu, a s dokonalou kamerou. Studentský film stále žije. ()

gezper

Krátké, úderné, jednoduché a i docela originální nápad(=námět + provedení). Kamera je na studentský film skvělá. SPOILER: Vyříkání učiteli mi tam nesedělo, telefonát domů neutrální, ale zase holka a kreditka velice trefné. PS: dle "návodu" v odkazu jsem si to dal taky 2x :) [80%] ()

Dino13

Tik, ťak, tik, ťak…… Slyšíte to taky? Každou vteřinou náš život utíká. Než se mnozí z nás nadějí a uvědomí si, že čas jde neúprosně dopředu, jsou již za ,,zenitem“. A to na to mají celý život! Emit, hlavní postava se však v jednu chvíli dozví, že mu zbývá posledních pár minut! Jak takový člověk reaguje? Vzdá to? Nebo se ještě snaží udělat to nejdůležitější! A jaký jsou jeho nejvýše postavené hodnoty v životě? U tohoto krátkometrážního snímku je potřeba pochválit jak za vizuální provedení (bez střihu a pozpátku), tak i za skvělý nápad námětu! Bravo, Ien Chi! S pěti minuty ses vypořádal bezchybně! …tik, ťak, tik, ťak! 88% ()

Zelda knihkupec

Kamera a ,,střih´´ výtečné. Takovéto experimenty můžu všemi deseti. Nápad jak se vypořádat s vlastním životem během 5 minut tu už sice byl. To nevadí. Považuji Tik Ťak jako za jeden z nejlepších kraťasů obecně. ()

Erico

Nedokáži tendle krátký film popsat lépe, než ho popisuje citace na konci.. Almost everything--all external expectations, all pride, all fear of embarrassment or failure--these things just fall away in the face of death, leaving only what is truly important. Remembering that you are going to die is the best way I know to avoid the trap of thinking you have something to lose. You are already naked. There is no reason not to follow your heart. Steve Jobs ()

Mrnavej

Příběh je relativně normální, a ničím by zas tak asi nezaujal, ovšem způsob jakým byl tento příběh natočen tomu dodává šťávu. Když k tomu připočítám ještě perfektní hudební podkres - suma sumárum - 95% ()

Phoeniyx

Kdyby to nebylo pozpátku tak to spousta lidí jen přejde a nic si z toho nevezme, takhle to nutí zamyslet je to opravdu podvedené. ()

sladecekr

Perfektny scenar tojto naozaj kratkej sceny a spatny chod tomu dodava smrnc a noblesu :) genialne. Odzrkadluje to spravanie vacsiny z nas :) ()