Tik ťak

(neoficiální název) (studentský film)
  • USA Tick Tock
Krátkometrážní / Akční / Drama / Romantický
USA, 2011, 5 min

Co dělat, když vám zbývá pouhých pár minut života a vy o tom dobře víte? Dostane přednost rodina, partner, nebo něco jiného? Prostřednictvím jednoho čtyřminutového záběru snímek zachycuje tuto situaci u běžného mladíka, který stíhá vše. (DaUr)

Nekgro

Povedený studentský filmek s překvapivou pointou a promakaností do posledního detailu. Viz. jméno hlavního hrdiny Emit (Time) :) ()

zdenur

Dokázal bych si takhle představit celý film. Přímo v tomhle stylu, ale asi by to bylo fakt jen pro fajnšmekry. ()

Atheas

Topbombastic, nemám co by jsem vytkl, jenom chválil,chválil a chválil. Úžasný megamalýfilm, který mne dnes moc potěšil. Doporučuji všem ()

jasanka

Nejsem zrovna zastánce toho, že se na ČSFD objevuje čím dál tím víc pár minutových "filmů". To se tu rovnou můžou začít hodnotit všechna videa z youtube, klipy apod. Ale konkrétně k tomuto "filmu" - zajímavá a originální myšlenka. Doporučuji vidět víc než jednou, lépe si uvědomíte detaily scény. ()

Hermi14

Přestože se jedná o studentský film, je to asi nejlepší kraťas jaký jsem kdy viděl. Na první shlédnutí je sice těžké všechno vstřebat, ale film má všechno, co má pořádný kraťas mít. Je to rychlé, výstižné, dramatické, úderné, strhující a hlavně to má vynikající námět, který nám na jeden záběr dokáže jak si uvědomíme pomíjivost našeho života a jak rychle měníme své hodnoty, hledíme-li tváří v tvář smrti. ()

actor-SP

A učíme sa poznávať hodnoty skutočného umeleckého diela...5-minútový výnimočný zážitok nevýdaného nápadu..klobúk dole, prst hore. ()

chemicquei

Kdyby to bylo klasicky od začátku do konce, nikdo by se nad tim nepozastavil, prostě by to jenom tak zhltnul a šel by dál. Ale tim, že u toho musíte přemejšlet, zajdete víc do hloubky a dojde vám to… Přitom je to vlastně úplně banální příběh :-) Rejža je génius. ()

derewi

Jedna hvězda za nápad natočit snímek obráceně. Nebýt toho, dala bych odpad. Jinak...ach jo. Další, dle mého (skromného) názoru přeceňovaný krátkometrážní výplod. Samozřejmě, že pokud se člověk dostane blízko ke smrti, začne jednat jinak a činí, co by jindy nedělal. Ó, říkejme svým bližním, jak je milujeme a nejlépe každý den. Nehádejme se zbytečně. Buďme upřímní. Přispívejme na charitu, nebuďme sobečtí. Mysleme na to, co je opravdu důležitééééé. Prostě jednejme tak, jako bychom měli za pár minut zhebnout. To je sice hezká představa, ale v reálu těžko DLOUHODOBĚ možná. Ano, jedinec by si měl vážit toho a těch, co má atd. Měl by vše dělat hned a na nic nečekat. Jé, tváří v tvář skonu se ty banality, které řešíme stanou nicotným rozmarem a zbytečným mrháním času. Tohle všechno vím i bez téhle tupé, pseudodojímavé slátanině. Naštěstí zde příliš netlačí na pilu, což je další důvod, proč jsem nedala úplně nejhorší hodnocení. Chudák klučina, musí toho tolik sdělit a udělat, než zahyne :D. V pár minutách udělá to, nač by se jinak vykašlal (času dost, co?). Po jedné větě si uvědomí podstatu života a co je v něm pro něj to nej....:D. Naštěstí jsem podobných moralistických sra.ek moc neviděla. Mám dojem, že mám na ně emoční alergii. ()

kilobyte

.íčrůvt com anvorz ínen yklutit mat emád a uktápzop ot emítsup upyt ínedevorp cívaN .olám ela ,edjiřp im oT .ytic an hcícíjarh ,ůmlif éšilk hcíšlad do olišildo ot es yba isA ?uktápzop oležěb ot čorp dovůD ()

OPI.

P E R F E K T N Í ! Jeden z nejlepších krátkometrážních snímků, které jsem v poslední době viděl. ()

Dubron

.kiT .šejulim oC .kaŤ .yt an šenemopzv ěnjets iS .kiT .itrms řávt v ířávT .kaŤ .áhard ej adnukes ádžaK .kiT .tunim ráp monej šáM ()

Judy24

Ten závěřečný citát to krásně shrnuje. Zvláštní, jak může být pět minut tak hezky poučných a k zamyšlení nutících... ()

myse

Perfektní! Jak vidno, k dokonalosti stačí 5 minut. Skvělý filmařský nápad, který člověka donutí po zhlédnutí zamyslet se i nad svým životem a co by dělal na místě hrdiny on. Je to už 30 minut, co jsem to dokoukala, a v hlavě mi to pořád pracuje. (Jen asi není dobré před zhlédnutí číst obsah tady na ČSFD, naprosto to zkazí celé kouzlo, já měla to štěstí, že jsem viděla film dříve než si je otevřela tady.) ()