Tik ťak

(neoficiální název) (studentský film)
  • USA Tick Tock
Krátkometrážní / Akční / Drama / Romantický
USA, 2011, 5 min

Co dělat, když vám zbývá pouhých pár minut života a vy o tom dobře víte? Dostane přednost rodina, partner, nebo něco jiného? Prostřednictvím jednoho čtyřminutového záběru snímek zachycuje tuto situaci u běžného mladíka, který stíhá vše. (DaUr)

hous.enka

Stačí pět minut a člověk si uvědomí, co je fakt důležitý. Nemyslim si, že by Emit byl pokrytec. Jen dělá věci tak, jak je cítí (učitel, přítelkyně). Ještě trochu vybrousit formu (kámoš, prostředí a kamera), hodit tam nějakou hudební pecku a je to dokonalý. ()

ivishka

Hodně dobrý kraťas, který měl děj, nápad, vtip, super provedení, skvělou kvalitu, osvětlení. Všechno tomuto snímečku nahrálo do karet a tak můžu jen říct SKVĚLÉ! ()

aluna

Logika, na kterou logicky nebyl moc čas, na začátku trošku skřípne, ale coby úvaha o tom, co je v životě opravdu důležitý a co často kvůli ostychu, udržení reputace a vlastní hrdosti či blbosti nepustíme do pumpičky, by se to mělo povinně promítat před spaním. Jde totiž vážně o život. A čas běží. ()

togaf

Kdyby to celé neběželo pozpátku, tak to je pětiminutové klišé. Opět jednou forma vítězí nad obsahem. Tři hvězdičky za nutnost zapojit mozek k poskládání mozaiky. ()

Skip

Myslím, že jde o poněkud přeceněný krátký film. Pouze to, že je natočen v jednom záběru a promítán obráceně, z něj nedělá něco originálního. Příběh s pointou totiž nijak originální není. Takže jde spíš o průměrný film a studentskou blbůstku. ()

easaque

+2* u tohoto kraťasu moc nechápu místní chvalozpěvy, ale je fakt že málokdo si ho pustí jen jednou, aby pochopil pointu. Kupodivu někdy stačí jen samotný nápad přetočit film pozpátku a máte tu hned cenu z festivalu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Rocky88

Přísloví je naprosto pravdivý, plně se s ním ztotožňuji. Problém jsem měl spíš se zpracováním - daleko líp by to vypadalo ve stylu a lá Memento, než to jen takhle jednoduše přetáčet pozpátku. Na druhou stranu by tomu každej vyčítal kopírování. Takže slepá ulička... ()

vykur!

Almost everything - all external expectations, all pride, all fear of embarrassment or failure - these things just fall away in the face of death, leaving only what is truly important. ()

Ice123

Asi nejlepší krátkometrážní hraný film co jsem kdy viděl.... Je to tak strašně emocionální. Zahodit všechny zábrany a udělat jen to co ještě chceš stihnout a máte na to jen pár minut... prostě bomba ;) ()

h.epy

"Almost everything - all external expectations, all pride, all fear of embarrassment or failure - these things just fall away in the face of death, leaving only what is truly important." Steve Jobs ()