Země lidí (TV seriál)

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 8x51 min

Nitin Sawhney

John Hurt

Viděla jsem už několik výborných BBC dokumentů na podobná témata a říkala jsem si předem, že mě už jen těžko další fascinuje. V domnění, že už mě nic zásadně nepřekvapí či nestrhne, jsem zhlédla na plátně všechny díly. Samozřejmě perfektní rozlišení a zvuk celkovému dojmu přidávají. Bez ohledu na technické kvality mi však v každém díle (vzoru Stanleyho Ipkisse) alespoň jednou spadla čelist, protože Human planet je nesmírně informačně nabitý a vizuálně ohromující pořad.(30.12.2015)

1) Oceány - V hlbinách, 2) Púšte - Život vo vyhni, 3) Arktída - Život v treskúcom mraze, 4) Džungle - Stromoví ľudia, 5) Pohoria - Život v riedkom vzduchu, 6) Trávnaté pastviny - Korene moci, 7) Rieky - Priateľské i kruté, 8) Veľkomestá - Prežitie v mestskej džungli Prvé tri časti úžasné, potom akoby menej zaujímavé témy (pre mňa), aj keď Stromoví ľudia sú ešte fajn. Celý seriál veľmi pekne uzatvárajú Veľkomestá. Každopádne, pôsobivé a poučné.(10.5.2014)

Další z řady neskutečných seriálů BBC se záběry vyrážejícími dech, krásnou hudbou a hlasovým doprovodem Johna Hurta. Tentokrát se na Zemi podíváme z pohledu lidí a jejich schopnosti přizpůsobit se drsným podmínkám. Díky tomu jsou schopni přežít kdekoliv a právem se stali vládci planety. Co mě nejvíce uchvátilo, tak první záběry lidí v brazilské džungli, kteří dosud nemají ponětí o okolním světě, odvaha afrických lovců, kteří se dokáží postavit lvům a indický stavitel mostů z přírodních materiálů.(30.4.2014)

Při sledování se jednomu téměř neustále tají dech. Těším se, až to shlédnu znova na pořádné bedně ve full HD. Trochu mě štvalo, "jak to vždycky dobře dopadlo....", ale když pak jeden vidí, že na tento výsledek čekali i týden a největší rozptýlení za 3 dny bylo, že si borec přemístil stan o 2 metry :D, tak jako zase klobouk dolů! Mají to precizně udělané, nevím co bych vytknul. S klidným srdcem mohu jen doporučit ;-)(10.1.2016)

Zatím jsem viděl jen díl o Arktidě, ale byl úžasný, Uvidíme, jak to bude vypadat dál. Tak po shlédnutí Džungle je plný počet určitě spravedlivý :) zase neskutečně výborný díl ... Celkově bych to hodnotil velmi dobře, každý díl mě dokázal vyrazit dech, což se u dokumentů asi moc nestává. S radostí čekám, až vyjde na dvd a určitě si ho pořídím.(30.3.2012)