Země lidí (TV seriál)

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 8x51 min

Nitin Sawhney

John Hurt

Príde mi to ako rozšírenie Planéty Zem o pá ďalších záberov, nových faktov a vedomostí. Aj napriek tejto skutočnosti je to výborne spracovaný dokument o našej planéte a živote na jej povrchu.(21.4.2011)

Trochu na nás BBC team hraje habaďůru, ale já jim to velmi rád věřím. Obrazové vyprávění je mohutně epické. Poslyšte, jak se natáčela domorodcova každodenní výprava na ryby v dílu Řeky: Rybář jdoucí po lanech na ostrov se točil 6 dnů. Někdy vytrvale pršelo, nefungovala elektronika, musela se natáhnout lana na protější břeh, a tak vytvořit lanovku pro kameru. Dálkově ovládanou kamerou se měl udělat detailní snímek rybáře jdoucího po laně. (Nakonec kamera jedoucí po lanovce byla tažena ručně.) Komparzista Yan se mohl potom vrátit do svého oblečení (trika, čepice) a v klidu kouřit.(21.4.2012)

Pro mě mistrovske dílo, hlavně po čtvrtém díle kdy borec lezl pro med a vůbec vsechny zaběry v dzungli. Perfektní záběry o zivotě 5*(15.6.2011)

Neskutočné zábery v HD (ukradnúť úlovok levom doslova z "pod huby" bolo brutálne, taktiež stavanie domu na 30m vysokom strome a mnoho ďalších) = 100%(8.2.2013)

Ještě lepší než Planet Earth a Life (a to je co říct). Problémy lidí a nejrůznější podmínky, ve kterých žijí mě zajímají daleko víc než zvířata a podobných dokumentů mnoho nevzniklo. Vše je skvěle zpracované a nádherně natočené. Záběry na osamělé poutníky v Himálajích nebo vesničky na vodě v Thajsku prostě berou dech...(21.5.2013)