Země lidí (TV seriál)

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 8x51 min

Nitin Sawhney

John Hurt

Další z řady neskutečných seriálů BBC se záběry vyrážejícími dech, krásnou hudbou a hlasovým doprovodem Johna Hurta. Tentokrát se na Zemi podíváme z pohledu lidí a jejich schopnosti přizpůsobit se drsným podmínkám. Díky tomu jsou schopni přežít kdekoliv a právem se stali vládci planety. Co mě nejvíce uchvátilo, tak první záběry lidí v brazilské džungli, kteří dosud nemají ponětí o okolním světě, odvaha afrických lovců, kteří se dokáží postavit lvům a indický stavitel mostů z přírodních materiálů.(30.4.2014)

Zatím jsem viděl jen díl o Arktidě, ale byl úžasný, Uvidíme, jak to bude vypadat dál. Tak po shlédnutí Džungle je plný počet určitě spravedlivý :) zase neskutečně výborný díl ... Celkově bych to hodnotil velmi dobře, každý díl mě dokázal vyrazit dech, což se u dokumentů asi moc nestává. S radostí čekám, až vyjde na dvd a určitě si ho pořídím.(30.3.2012)

Při sledování se jednomu téměř neustále tají dech. Těším se, až to shlédnu znova na pořádné bedně ve full HD. Trochu mě štvalo, "jak to vždycky dobře dopadlo....", ale když pak jeden vidí, že na tento výsledek čekali i týden a největší rozptýlení za 3 dny bylo, že si borec přemístil stan o 2 metry :D, tak jako zase klobouk dolů! Mají to precizně udělané, nevím co bych vytknul. S klidným srdcem mohu jen doporučit ;-)(10.1.2016)

Po 5hvězdičkových veleúspěšných sériích Planet Earth (2006), Life (2009) a Frozen Planet (2011) tu máme další jasně 5hězdičkový dokumentární seriál z dílny BBC. Opět zde máme možnost vidět situace a strategie přežití (tentokráte zaměřené na nás lidi), jaké doposud niko takovýmto způsobem nenatočil a které jsem dosud v žádném dokumentu neviděl. Verdikt: 5* a 90 %. PS. Trefné a výstižné shrnutí od uživatele Montezuma3 :-).(26.12.2012)

Tak si to shrňme. Nejdříve nám hoši z BBC naservírovali bezkonkurenční sérii Planet Earth. V 10 epizodách nám ukázali všechna prostředí naší planety ve kterých lze nalézt některou z forem života. Jako druhý chod byla podávána jen o špetičku horší série Life. Zde nám byly v dalších deseti epizodách představeny všechny živočišné druhy a jejich způsoby přežití v prostředí, které nám bylo známo již z prvního chodu. To vše samozřejmě okořeněno patřičnou dávkou Full HD záběrů. A nyní je řada na dezert. Human Planet neztrácí tempo s hlavními chody a pro změnu nám servíruje samotného člověka a jeho schopnosti které z něho dělají pána této planety. Člověk přebývá všude tam, co známe z Planet Earth. A v potravním řetězci poráží všechno to, co známe z Life. V osmi epizodách se nám postupně představí: 1. Oceány, 2. Pouště, 3. Arktida, 4. Džungle, 5. Hory, 6. Pláně, 7. Řeky, 8. Města.(6.4.2011)