Reklama

Reklama

Země lidí

(seriál)
  • Česko Planeta lidí (více)
Trailer

Epizody(8)

Obsahy(1)

Dokumentárny seriál je veľkolepým portrétom ľudstva a prírodných síl vo zvláštnej symbióze, vzájomnom konflikte a zápase.  Úžasne inšpirujúci, prekvapujúci až šokujúci seriál Zem - planéta človeka je veľkolepým portrétom ľudstva a prírodných síl vo zvláštnej symbióze, vzájomnom konflikte a zápase. Od Grónska po Mongolsko, Kambodžu a Keňu ľudia dokážu žiť vďaka svojej vynachádzavosti aj v podmienkach, ktoré si bežný človek ani nevie predstaviť. Krotia prírodné živly, využívajú príležitosti a prekonávajú neuveriteľné prekážky, aby prežili a začali prosperovať. Odľahlé údolia, hrôzostrašné hory, mrazivé púšte, zradné útesy, záplavové monzúnové dažde, dokonca aj mestská džungľa... každý habitat má svoje výhody aj nevýhody. A v každom z nich nájdeme individuality, spoločenstvá a tradície neuveriteľnej pestrosti a vitality. V 80 strhujúcich príbehoch v ôsmich častiach sa tento jedinečný vzťah odhaľuje v dokonalom dokumentárnom stvárnení, sprevádzanom súčasnou orchestrálnou hudbou, ktorú zložil viacnásobne ocenený skladateľ Nitin Sawhney.

Jednotlivé časti:  1. Oceány – V hlbinách
2. Púšte – Život vo vyhni
3. Arktída. Život v treskúcom mraze
4. Džungle. Stromoví ľudia
5. Pohoria. Život v riedkom vzduchu
6. Trávnaté pastviny-korene moci
7. Rieky - priateľské i kruté
8. Veľkomestá - prežitie v mestskej džungli (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

Montezuma3 

všechny recenze uživatele

Tak si to shrňme. Nejdříve nám hoši z BBC naservírovali bezkonkurenční sérii Planet Earth. V 10 epizodách nám ukázali všechna prostředí naší planety ve kterých lze nalézt některou z forem života. Jako druhý chod byla podávána jen o špetičku horší série Life. Zde nám byly v dalších deseti epizodách představeny všechny živočišné druhy a jejich způsoby přežití v prostředí, které nám bylo známo již z prvního chodu. To vše samozřejmě okořeněno patřičnou dávkou Full HD záběrů. A nyní je řada na dezert. Human Planet neztrácí tempo s hlavními chody a pro změnu nám servíruje samotného člověka a jeho schopnosti které z něho dělají pána této planety. Člověk přebývá všude tam, co známe z Planet Earth. A v potravním řetězci poráží všechno to, co známe z Life. V osmi epizodách se nám postupně představí: 1. Oceány, 2. Pouště, 3. Arktida, 4. Džungle, 5. Hory, 6. Pláně, 7. Řeky, 8. Města. ()

mr.filo 

všechny recenze uživatele

Trochu na nás BBC team hraje habaďůru, ale já jim to velmi rád věřím. Obrazové vyprávění je mohutně epické. Poslyšte, jak se natáčela domorodcova každodenní výprava na ryby v dílu Řeky: Rybář jdoucí po lanech na ostrov se točil 6 dnů. Někdy vytrvale pršelo, nefungovala elektronika, musela se natáhnout lana na protější břeh, a tak vytvořit lanovku pro kameru. Dálkově ovládanou kamerou se měl udělat detailní snímek rybáře jdoucího po laně. (Nakonec kamera jedoucí po lanovce byla tažena ručně.) Komparzista Yan se mohl potom vrátit do svého oblečení (trika, čepice) a v klidu kouřit. ()

Reklama

Movie Gourmet 

všechny recenze uživatele

Po 5hvězdičkových veleúspěšných sériích Planet Earth (2006), Life (2009) a Frozen Planet (2011) tu máme další jasně 5hězdičkový dokumentární seriál z dílny BBC. Opět zde máme možnost vidět situace a strategie přežití (tentokráte zaměřené na nás lidi), jaké doposud niko takovýmto způsobem nenatočil a které jsem dosud v žádném dokumentu neviděl. Verdikt: 5* a 90 %. PS. Trefné a výstižné shrnutí od uživatele Montezuma3 :-). ()

Kmotr76 

všechny recenze uživatele

Ještě lepší než Planet Earth a Life (a to je co říct). Problémy lidí a nejrůznější podmínky, ve kterých žijí mě zajímají daleko víc než zvířata a podobných dokumentů mnoho nevzniklo. Vše je skvěle zpracované a nádherně natočené. Záběry na osamělé poutníky v Himálajích nebo vesničky na vodě v Thajsku prostě berou dech... ()

Triceratops 

všechny recenze uživatele

Nádherný dokumentární seriál, společně s Planetou Zemí a Životem savců jde asi o nejlepší dokumentární výtvor BBC o současné přírodě. Strhující fakta, úžasné záběry života lidí na severu... Velice mně zaujala hlavně cesta tří Tibeťanů, otce a jeho dvou dětí, který je vede přes řeku, v níž se led může kdykoliv rozpadnout, po dobu několika dnů až do města, do školy... Prostě úžasné, nemá to chybu, výborný dokument... ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama