Reklama

Reklama

Zázraky vesmíru

(seriál)
  • Česko Kouzelný vesmír (více)
všechny plakáty
TV spot
Dokumentární
Velká Británie, 2011, 3 h 56 min (Minutáž: 59 min)

Epizody(4)

Vesmír je pro lidskou mysl takřka neuchopitelný. Je starý skoro 14 miliard let, dlouhý 93 miliard světelných let, obsahuje přes sto miliard galaxií, v nichž září stovky miliard hvězd... S fyzikem Brianem Coxem pochopíme, jak tohle kolosální divadlo vlastně funguje – nebo alespoň do té míry, kam zatím došlo lidské poznání. Pomohou nám příklady z naší vlastní Země i špičková počítačová grafika. Uvidíme obří supernovy, čerstvě objevené galaxie a pokusíme se přiblížit nejvzdálenějším, nejstarším a nejpodivuhodnějším částem vesmíru.
Brian Cox, fascinující vesmír, hledání odpovědí na zásadní otázky našeho světa. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (21)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Docela tu rozumím i těm negativním komentářům. Obsahově je to skutečně občas docela slabé a nekonkrétní, profesor Brian Cox je tu takový filozof amatér, co se prochází po všemožných tematických koutech planety Země, fascinován úplně vším. Brian má ale taky jednu nespornou výhodu: umí tuhle náladu dokonale přenést na diváka. Třeba už jen tím, jak expresivně vyslovuje slovo "stars." Poslouchat jeho téměř až poeticky laděné přednášky o životě, vesmíru a vůbec, často vizuálně podpořené trochu absurdně vším, co má Brian na svých cestách po ruce, mají, alespoň na mě, slušný terapeutický efekt. ()

lareinna 

všechny recenze uživatele

Dokumenty o vesmíre ma neprestávajú fascinovať, práve naopak. Čím viac toho vieme, tým viac si uvedomujeme, koľko toho ešte nevieme..vďaka Bohu za Hubblov teleskop, tisíce družíc a kozmických sond, ktorých očami sa môžeme dívať do vesmíru (ale existuje aj druhá strana mince, a to je vesmírny odpad, ktorý produkujeme...ale je skvelé, že už aspoň uvažujeme o tom, ako ho zredukovať, keďže vesmírny odpad ohrozuje ostatné - ešte funkčné sondy a družice, nehovoriac o tom, že ohrozuje hlavne ISS - medzinárodnú vesmírnu stanicu)... ale jednoznačne je až fascinujúce, ako sa - len za posledné desiatky rokov - zvýšila koncentrácia vedeckých vynálezov a pokroku. Každá časť tohto dokumentu vysvetľuje inú záhadu vesmíru (priestor a čas, hviezdy, gravitácia..) a je natočený naozaj veľmi zaujímavo. ()

Reklama

ddf76 

všechny recenze uživatele

Dalsi povedeny dokument od BBC s profesorem Brianem Coxem. Prvni dil Osud, byl slabsi ( 3 hvezdicky), ale druhy dil Hvezdny prach (5 hvezdicek) stal za to o vzniku chemickych prvku pri Big bangu a ve hvezdach, treti dil Pad je o gravitaci (4hvezdicky) a 4.dil Poslove o svetle (4 hvezdicky). Vyborne jsou animace galaxii, hvezd atd. Profesor Brian Cox je neco jako David Attenbourg v biologickych dokumentech BBC. Kdo se chce neco dozvedet o Vesmiru, tomu ho mohu jen doporucit tento serial :). ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Oproti předchozí sérii Wonders of solar system jsem uvítal především původní nápady, zejména v podobě destinací kam se Brian Cox vypravuje. Cox je naprosto skvělým průvodcem, jež umí o vesmíru vyprávět srozumitelně, jednoduše a přitom zajímavě a chvílemi téměř poeticky. Každý díl má skvělou gradaci, tím jak Cox popisuje jevy nejdříve nekonkrétně a obšírně a postupně přidává na věcnosti, názorných příkladech a skládá do hromady nečekané souvislosti, přičemž závěry bývají skvělé formulované, pro mě obohacující a krásné. Jestli je mezi průvodci dokumentárních filmů nějaký pomyslná nástupce Davidat Attenborougha, nechť je to tento profesor. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Tyhle dokumenty zbožňuji. Věda, historie ... Cítím jako hřejivý balzám na svém srdci a manu pro svou duši, když vstřebávám všechny tyhle informace. Řeknou mi, jak to všechno vzniklo, můžu se ponořit do hvězdné oblohy, do mléčné dráhy nebo do nitra supernovy a to je moc fajn. Pro nás Lajky to všechno raději vypravěč přirovná k bublifuku, abychom měli pocit, že rozumíme alespoň něčemu ... dokonalé, prostě dokonalé! Taková Betelgeuze, neboli Obrova paže, je hvězdou v souhvězdí Orion a co je mnohem důležitější, že má na kahánku. V supernovu se může objevit už zítra nebo za milion let. Já bych byla raději pro ten zítřek. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama