poster

Zázraky vesmíru (TV seriál)

 • Česko

  Kouzelný vesmír

 • Česko

  Zázraky Univerza

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Wonders of the Universe

Dokumentární

Velká Británie, 2011, 4x49 min

Scénář:

Chris Holt

Kamera:

Kevin White

Hrají:

Brian Cox
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lareinna
  *****

  Dokumenty o vesmíre ma neprestávajú fascinovať, práve naopak. Čím viac toho vieme, tým viac si uvedomujeme, koľko toho ešte nevieme..vďaka Bohu za Hubblov teleskop, tisíce družíc a kozmických sond, ktorých očami sa môžeme dívať do vesmíru (ale existuje aj druhá strana mince, a to je vesmírny odpad, ktorý produkujeme...ale je skvelé, že už aspoň uvažujeme o tom, ako ho zredukovať, keďže vesmírny odpad ohrozuje ostatné - ešte funkčné sondy a družice, nehovoriac o tom, že ohrozuje hlavne ISS - medzinárodnú vesmírnu stanicu)... ale jednoznačne je až fascinujúce, ako sa - len za posledné desiatky rokov - zvýšila koncentrácia vedeckých vynálezov a pokroku. Každá časť tohto dokumentu vysvetľuje inú záhadu vesmíru (priestor a čas, hviezdy, gravitácia..) a je natočený naozaj veľmi zaujímavo.(20.5.2017)

 • Ainy
  *****

  Tyhle dokumenty zbožňuji. Věda, historie ... Cítím jako hřejivý balzám na svém srdci a manu pro svou duši, když vstřebávám všechny tyhle informace. Řeknou mi, jak to všechno vzniklo, můžu se ponořit do hvězdné oblohy, do mléčné dráhy nebo do nitra supernovy a to je moc fajn. Pro nás Lajky to všechno raději vypravěč přirovná k bublifuku, abychom měli pocit, že rozumíme alespoň něčemu ... dokonalé, prostě dokonalé! Taková Betelgeuze, neboli Obrova paže, je hvězdou v souhvězdí Orion a co je mnohem důležitější, že má na kahánku. V supernovu se může objevit už zítra nebo za milion let. Já bych byla raději pro ten zítřek.(2.9.2015)

 • kinej
  *****

  Oproti předchozí sérii Wonders of solar system jsem uvítal především původní nápady, zejména v podobě destinací kam se Brian Cox vypravuje. Cox je naprosto skvělým průvodcem, jež umí o vesmíru vyprávět srozumitelně, jednoduše a přitom zajímavě a chvílemi téměř poeticky. Každý díl má skvělou gradaci, tím jak Cox popisuje jevy nejdříve nekonkrétně a obšírně a postupně přidává na věcnosti, názorných příkladech a skládá do hromady nečekané souvislosti, přičemž závěry bývají skvělé formulované, pro mě obohacující a krásné. Jestli je mezi průvodci dokumentárních filmů nějaký pomyslná nástupce Davidat Attenborougha, nechť je to tento profesor.(18.9.2013)

 • ddf76
  ****

  Dalsi povedeny dokument od BBC s profesorem Brianem Coxem. Prvni dil Osud, byl slabsi ( 3 hvezdicky), ale druhy dil Hvezdny prach (5 hvezdicek) stal za to o vzniku chemickych prvku pri Big bangu a ve hvezdach, treti dil Pad je o gravitaci (4hvezdicky) a 4.dil Poslove o svetle (4 hvezdicky). Vyborne jsou animace galaxii, hvezd atd. Profesor Brian Cox je neco jako David Attenbourg v biologickych dokumentech BBC. Kdo se chce neco dozvedet o Vesmiru, tomu ho mohu jen doporucit tento serial :).(26.4.2011)

 • krt7236826
  *

  dookola omielané už tak každému jasné a zjavné veci ktoré sú len stále inak povedané až mi to liezlo na nervy. nič nové som sa nedozvedel, nebolo to zaujímavé ani sledovať. čas ? zázrak vesmíru sračky typu čas plynie len jedným smerom prečo je tomu tak a blá blá blá ... pozrite si radšej dokáč "ako funguje vesmír" to po pozretí človek pustí zas lebo toho bolo toľko že nestíha vstrebávať. komentár je tam schválne čo najstupídnejší a sedliacký no človek má čo robiť aby rozumel. toto som pozeral a komentáre boli spleť všetkých možných slov ktoré boli ajtak sedliacke a na konci vety stratil účel lebo veta nemala význam. stratil som u toho čas ktorý nemôžem vrátiť a také varovanie malo byť hned na začiatku(16.4.2013)