Čaroděj a bílý had

• angličtina

The Emperor and the White Snake

Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Komedie

Čína / Hongkong, 2011, 100 min

,,LIDSKÝ ŽIVOT JE KRÁTKÝ A OPRAVDOVÁ LÁSKA JE VZÁCNÁ.“...,,ALE TO NEBYLA JEHO VOLBA. TY SIS JEHO LÁSKU VZALA SAMA.“...,,CO NA TOM ZÁLEŽÍ. JE SE MNOU ŠŤASTNÝ“........ /// V Číně přestaly frčet ,,Rom-Kom“a sága o Stmívání je prej debilní (říkal Jet Li, že málo romantiky. Nebo akce?) Oslovili dvě hadice, králíka, myš a želvu (tý chvíli trvalo, než se vymáčkla) a rozhodli se, že těm Amíkům ukážou, jak zacházet s kouzly, fantasií, a bojem (ano i sexem, ale to musíš vole na jinej server...). Jet Li lítá, čaruje, vymítá, silou vůle bourá baráky a vrhá kolem sebe a na všechno silová pole. Kung-Fu? Jo, šlo kolem, ale radši zapomeňte. Místo šípů lítaj hadi - ano CGI efekty jsou uspokojivé a VZTAHY MEZI LIDMI A DÉMONY NEMOHOU PŘINÉST NIC DOBRÉHO. Romantická fantasy POHÁDKA s asijsky ,,zvláštním“ ponaučením, zamyšlením a romantickým (ano, zase to slovo!) koncem. BUDDHA AMITABHA, to ostatní už nechám na vás, ale než mý 3* zatratíte upozorňuju, že ta záplava efektů se mladýmu líbila! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Marně sháním mantru, jenž by překazila hříšnou a ďábelsky svůdnou tantru. 2.) Zjistím, že nejen Malá mořská víla chtěla poznat lidskou lásku. 3.) Thx za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne(18.11.2011)

Ani se nechce věřit, že režisér Čínského duchařského příběhu a Swordsmana vytvoří tak mizerný remake. Původní film z roku 1993 je báječnou temnou fantasy mistra Tsui Harka, nové zfilmování je taškařicí s přiblblým zvířectvem jako od Disneye (ten to ovšem umí jinak) a mizernými triky. Veškerá poetika je vniveč, zůstala červená knihovna. Přesto film zcela nezatracuji. Některé scény se povedly - upíří démoni, noční vesnice, pod vodní hladinou; jiné zkazily digitální efekty - hadi, souboje u pagody, zajatí démoni... Alespoň že klíčové scény s vodou nebyly dělány v PC, a tak přívalová vlna vypadá vcelku realisticky. Jet Li je ultrapadouch... p.s. Pán prstenů samozřejmě vykrádán není, jelikož film vychází z originálu z roku 1993, to P.Jackson oddechoval po natočení Braindead a o LOTRovi se mu mohlo tak maximálně zdát....ale možná že on vykradl Zeleného hada...(11.1.2017)

• bartias

Spíše než akční fantasy čekejte "televizní" pohádku chaoticky spletenou dohromady s červenou knihovnou na nedělní odpoledne. Jet Li je tady největší, ale úplně zbytečnou hvězdou. Příběh o lásce je rozsekaný na několik epizod a zdá se příliš dlouhý. Rádoby velkolepé finále připomíná absurdně přeháněné atrakce z bollywoodských filmů. Bylo líp.(2.12.2011)

Triky nejsou na nejlepší úrovni, to mi nevadilo. Je to krásná romance, opravdu krásná, s hezkou hudbou a krásnou atmosférou. Ale moc utahané, a hlavně mě absolutně dorazil konec. S velkým finále a obrovsky špatným závěrem. Celý film něco kopíruje a konec nemůže nechat tradiční? Nemůžu říct, že bych litoval shlédnutí, ale podruhé to nehrozí.(9.6.2012)

Tak nějak jsem čekal na fantasy film plný kouzel, magie a soubojů, jenže čeho je moc, toho je příliš. Kouzel je tu požehnaně, ale čím dál ve filmu, tím větší průšvih, nemluvě o tom že by se ve smyslu zákonu gravitace, musel pan Newton v hrobě otočit a možná se zahrabat o dva metry hlouběji. Ale jinak je to v pohodě, prostě taková pohádka o lásce, plná magie a akce.60%(6.12.2011)

• - Filmové natáčení odstartovalo 16. 11. 2011. Tehdy ještě nesl snímek název Madame White Snake. Během oficiální tiskové konference v době filmové produkce se objevilo filmové logo s alternativním názvem snímku, It's Love. Nicméně nebyl zanechán ani ten, neboť krátce na to, v době potvrzení oficiálního filmového distributora, snímek převzal název The Sorcerer And The White Snake. Na DVD nosičích snímek nicméně vyšel pod dalším názvem, The Emperor And The White Snake. (Conspi)

• - O hlavní mužskou roli Xu Xiana usilovala zpočátku celá čtveřice herců, Ethan Juan, Peter Ho, Mark Chao a Raymond Lam. Ten roli nakonec i získal. Ethan Juan a Mark Chao nicméně v pozdějším prohlášení uvedli, že se filmové role vzdali na základě své vlastní nízké popularity na čínském území. Vizáž Petera Ho dle prohlášení nakonec neodpovídala filmařským představám. O roli tak přestal v tehdejší době usilovat rovněž i on.   (Conspi)

• - Snímek čerpá z tradičního čínského legendárního příběhu "The Legend Of The White Snake", který se dlouho před jakýmkoliv literárním záznamem předával jen v ústní podobě. Do této doby se legendární příběh dočkal značného množství divadelních, televizních i filmových zpracování; Green Snake (1993), Madame White Snake (1962), Madame White Snake (2005) a dalších. (Conspi)