Reklama

Reklama

Čaroděj a bílý had

  • Čína It's Love (více)
Trailer 2

Režisér Ching Siu-Tung natočil podle staré čínské legendy fantasy film o bylinkáři, který se zamiluje do tisíc let starého bílého hada vydávajícího se za ženu. Jet Li hraje roli kouzelníka, jenž odhalí hadovu pravou identitu a bojuje o záchranu mužovy duše. (Canal+ Action)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (49)

bukowski83 

všechny recenze uživatele

Tak nějak jsem čekal na fantasy film plný kouzel, magie a soubojů, jenže čeho je moc, toho je příliš. Kouzel je tu požehnaně, ale čím dál ve filmu, tím větší průšvih, nemluvě o tom že by se ve smyslu zákonu gravitace, musel pan Newton v hrobě otočit a možná se zahrabat o dva metry hlouběji. Ale jinak je to v pohodě, prostě taková pohádka o lásce, plná magie a akce.60% ()

Tony.cs 

všechny recenze uživatele

Triky nejsou na nejlepší úrovni, to mi nevadilo. Je to krásná romance, opravdu krásná, s hezkou hudbou a krásnou atmosférou. Ale moc utahané, a hlavně mě absolutně dorazil konec. S velkým finále a obrovsky špatným závěrem. Celý film něco kopíruje a konec nemůže nechat tradiční? Nemůžu říct, že bych litoval shlédnutí, ale podruhé to nehrozí. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Ani se nechce věřit, že režisér Čínského duchařského příběhu a Swordsmana vytvoří tak mizerný remake. Původní film z roku 1993 je báječnou temnou fantasy mistra Tsui Harka, nové zfilmování je taškařicí s přiblblým zvířectvem jako od Disneye (ten to ovšem umí jinak) a mizernými triky. Veškerá poetika je vniveč, zůstala červená knihovna. Přesto film zcela nezatracuji. Některé scény se povedly - upíří démoni, noční vesnice, pod vodní hladinou; jiné zkazily digitální efekty - hadi, souboje u pagody, zajatí démoni... Alespoň že klíčové scény s vodou nebyly dělány v PC, a tak přívalová vlna vypadá vcelku realisticky. Jet Li je ultrapadouch... p.s. Pán prstenů samozřejmě vykrádán není, jelikož film vychází z originálu z roku 1993, to P.Jackson oddechoval po natočení Braindead a o LOTRovi se mu mohlo tak maximálně zdát....ale možná že on vykradl Zeleného hada... ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Šílené digitální triky, to není úplně něco, co bych čekal od čínského filmu, který mě v posledních letech dostal spíše triky klasickými, hlavně oním krásným létáním při soubojích. Jenže hned v úvodu to do nás snímek pustí digitálně naplno a nevypadá to pěkně. Ani Jet Li v tom digitálním světě nevypadá dobře. Ty digitální efekty prostě nejsou hezké a z takového filmu se pak vytváří sci-fi kouzlo. Zvířátka tomu moc nepomáhají, když mluví i pod vodou. Přeplácané a ani zde nejsou dobré bojové scény. Je to bez nápadu a nesnaží se to být ani moc čínské. ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Lepší, než zatím nejnovější zpracování Chinese Ghost Story. Celkově je The Sorcerer and the White Snake až příliš povrchní a omráčený vlastním vizuálem, než aby zanechal skutečně trvalý, hluboký dojem (tím spíš, že po té formální a vizuální stránce je to sice velice působivé, ale poněkud nenápadité) - ovšem jako pohádka natočená na motivy klasické legendy, s hezkými (a ne úplně netalentovanými) lidmi v hlavních rolích? U mě asi dobrý. 7/10 ()

Galerie (51)

Zajímavosti (3)

  • Snímek čerpá z tradičního čínského legendárního příběhu "The Legend Of The White Snake", který se dlouho před jakýmkoliv literárním záznamem předával jen v ústní podobě. Do této doby se legendární příběh dočkal značného množství divadelních, televizních i filmových zpracování; Green Snake (1993), Madame White Snake (1962), Madame White Snake (2005) a dalších. (Conspi)
  • Filmové natáčení odstartovalo 16. 11. 2011. Tehdy ještě nesl snímek název Madame White Snake. Během oficiální tiskové konference v době filmové produkce se objevilo filmové logo s alternativním názvem snímku, It's Love. Nicméně nebyl zanechán ani ten, neboť krátce na to, v době potvrzení oficiálního filmového distributora, snímek převzal název The Sorcerer And The White Snake. Na DVD nosičích snímek nicméně vyšel pod dalším názvem, The Emperor And The White Snake. (Conspi)
  • O hlavní mužskou roli Xu Xiana usilovala zpočátku celá čtveřice herců, Ethan Juan, Peter Ho, Mark Chao a Raymond Lam. Ten roli nakonec i získal. Ethan Juan a Mark Chao nicméně v pozdějším prohlášení uvedli, že se filmové role vzdali na základě své vlastní nízké popularity na čínském území. Vizáž Petera Ho dle prohlášení nakonec neodpovídala filmařským představám. O roli tak přestal v tehdejší době usilovat rovněž i on. (Conspi)

Reklama

Reklama