Fu chou zhe zhi si

Ching-Po Wong

Juno Mak (původní scénář), Lai-yin Leung, Ching-Po Wong

Conroy Chan
  • PetrPan

Brutální krvavá jízda tzv. CAT III ? Ale jděte se vycpat... Těch pár záběrů na ženu v louži krve a s temněji rudou skvrnou na břiše má být tím hrůzyplným a nechutným divadlem ? No viděl jsem toho v podobných filmech přece jen už trochu víc, abych se z toho posral. Ale budiž, co příběh ? Hmm, tady taky nic moc, příběh lásky podaný zcela bez emocí působí unyle a tak mi byla odplata hlavního hrdiny docela u prdele, protože jsem k němu nepocítil žádnou patii - sym ani anti. Naštěstí byla hodina a půl tak akorát a tak děj poměrně slušně odsýpá a nemůžu říct, že bych se vyloženě nudil. Zkrátka a dobře mi tady nejvíc chyběly ty emoce a možnost se ztotožnit s bolestí, u filmů o pomstě to očekávám a tady prostě nic..(26.7.2013)

Nová HK CAT III záležitost. Brutální, krvavá a krutá cesta za pomstou mladíka, který byl kdysi se svoji přítelkyní zneužit na policejní stanici partou zvrhlých policajtů. Vše začíná jako drsná kriminálka, než se změní v 30 minutový flashback, co se tehdy na policejní stanici dělo a posledních 30 minut přejde v brutální akční jízdu, kdy si jdou obě strany po krku a nikdo si nebere s nikým servítky. Servítky si neberou ani tvůrci s divákem a některými exploitaičními scénami mu přivádějí trauma a krátké zástavy srdce. Hong Kong po letech jasně definuje CAT III označení svých krutých filmů a tento snímek v novém hávu po letech dokazuje, že si nezadá nic se svými krutými bratříčky z let 90.tých ... Špičkově provedené, extrémně násilné, šílený tlak na diváka, smutné, depresivní ... Excelentní kamera a herecké výkony. Pouze pro otrlé diváky!!!(27.4.2011)

• JFL

Na jednu stranu pozoruhodný projekt, neboť oživuje tradici Cat III filmů, které exploatují předsudky vůči Číně, coby zemi policejní brutality a zvůle, kde obyčejný jedinec nemá sebemenší práva a možnost dovolání se spravedlnosti. Film se pokouší maskovat svou exploatační podstatu nelineárním vyprávěním, formalistickými finesami a midcultovou symbolikou (zasazení řady scén do přírody a lánů vysoké trávy, které jsou netečné vůči afektovaným lidským konfliktům). Jenže nic z toho nedokáže zakrýt, že hlavní atrakcí jsou vytěžované předsudky a explicitní a mrazivě přímočará brutalita (znásilnění, sekvence policejních mučení při výslechu a nelítostné sadistické vraždy). Hlavní úskalí snímku ale spočívá v jeho podřízení se normám čínského trhu, což s sebou nese podmínku moralistního konce, kde všechny postavy, které se dopustily jakékoli nepravosti či někoho zabily, musejí být potrestány. Film o oprávněné mstě nevinného mladíka na prohnilých a zlovolných policistech tak paradoxně končí doslovnou moralitou, konstatovanou přes midcultový citát západního humoristy hlásající, že jediná pomsta, která opravdu funguje je odpuštění. Při uvážení děje snímku, ale především reálného kontextu, který exploatuje, je takové zakončení ryze obludné. V zásadě se tak film stává zavilou agitkou hlásající smír s terorem bohorovných představitelů státní moci.(11.2.2012)

Asi hodinu sledujeme výborně vystavěný detektivní příběh, který už se (stejně jako já) nemůže dočkat toho grandiózního exploatační finále, ale bohužel zde nemáme tu čest ani s I saw the devil, ani s Posledním domem nalevo. Tady lze vidět jen naprosto promarněnou šanci na pořádnej film. Chybí tomu emoce, chybí tomu syrovost a chybí tomu spád. Škoda...(9.11.2012)

Ještě půl hodinu po zhlédnutí tohoto hongkongského majstštyku stěží popadám dech. Není totiž nad nekompromisní thriller, sledující krvavou cestu za pomstou mladíka, který se společně se svou milovanou dívkou stali oběťmi selhajícího policejního systému. Nečekejte ale něco ve stylu Parkovy trilogie, tenhle snímek si jde vlastní pěšinou. Nutno říct, že pěšinou opravdu krvavou, diváka nešetřící, navíc lemovanou vyvrhnutými lidskými plody. Revenge: A Love Story ve vás vyvolá spoustu různých pocitů a dojmů: hnus, nenávist, lítost, zadostiučinění a navrch možná pěknou depresi. Dlouho jsem neviděl něco, aby to se mnou takhle silně zamávalo, snad jen korejský I Saw the Devil. Už od prvních minut má kulervoucí start a až do závěrečných titulků vás nenapadne si provětrat vaši zpocenou zadnici. Celé to podtrhává úžasná hudba a neskutečně vymazlená kamera, která v několika momentech doslova kouzlí (tekoucí krev ve spárech bílých dlaždic). Ale dost vysilujícího popisování, přestaňte číst tyhle kraviny a pusťte si tuhle excelentní záležitost, která termínu odplata dává zcela nový rozměr.(28.4.2011)

• Sola Aoi