Mistři magie

Bruce Yu, Cyrus Ho

Kostýmy:

Petra Kwok
  • Acrobat

V neprehľadnom šere mien, zjavov, ľudských tvárí, zákutí krásy, mocnosti boja, čudnej mágie sa odohráva antigravitačný čínskou kutlúrou opradený surreálny príbeh. Ak prežijete, z tohto surrealizmom naplneného boja odídete s poznatkom zákazu sušenia orchideí a že priamo podporujeme hendikepovaných. Nenahraditeľný vizuál a Ernstovo Víťatzsvo surrealizmu v ďalekej, zatiaľ nekomunistickej Číne. (videné 15.03.2014, BDrip)(15.3.2014)

CITÁT - Jste první ženy, které kdy policejní oddělení 6 kdy přijalo........ Akční kriminální snímek, který se jen tak nevidí. Už v úvodu se dá tušit, že vizuálně to bude hezké. Hudba dobrá a kameraman se ze svou kamerou přímo mazlí. Triková stránka je však trochu nepovedená a to "létání" číňanům prostě jen tak neuvěříte. CITÁT - Jsme boží policie........ Ale kdo má rád souboje tělo na tělo, ten si to užije. Já osobně txyhle filmy nemusím, ale tento má něco do sebe. CITÁT - Moment!!!! Je tu další Mistr............(20.4.2014)

V první řadě je nutno říct jednu věc: Si Da Ming Bu mě baví. A nevím, jak moc by je musel někdo zprasit, aby mě bavit přestali. Když jde o Four Constables, bývám vždycky shovívavější. Gordon Chan jim sice dal na frak, jen co je pravda, ale sper to čert, on už Wen Rui'anův zdrojový materiál je někdy docela divočina a já jsem pro každou špatnost. Sice bych uvítala o něco old-schoolovější, méně divokou adaptaci bez telekinezí a lykantropních komedií, ale nakonec jsem na tu nadsazenost přistoupila. Jen mě poněkud mrzí ta poměrně nezajímavá akce - a velmi mi nesedí genderový shift v jedné z hlavních úloh (Wu Qing zde představovaná tradičně hezkou a tradičně nudnou Liu Yifei je v předloze a všech dosavadních adaptacích chlap). Collin Chou, Ronald Cheng a Deng Chao si ovšem v rolích zbylých třech vyšetřovatelů rozhodně ostudu neuřízli (zejména Deng potěšil) - a Anthony Wong je prostě Anthony Wong i tehdy, podává-li jeden ze svých méně entusiastických výkonů. Zdaleka nejvíc mě ale bavil Wu Xiubo, který si na ústřední záporné roli zgustnul takovým způsobem, až jsem mu skoro začala fandit...:-) --- Sečteno, podtrženo - je to *hrozná* bejkárna. Ale těším se na sequel.(22.8.2012)

• teseth

Šílená patlanina, která nemá nic čím by zaujala. Dialogy jsou tristní, zápletka debilní a nechtějte vidět ty herecký výkony, protože nad tím se vašemu kufru rozhodně neudělá dobře. Celé je to postavené na rádoby souboji dvou výkonných složek, ale po chvilce vás absolutně nezajímá jak to dopadne, snad jen už ať se povraždí a ta nuda skončí. Krom toho kolečkové křeslo byl hodně velký úlet!!!(18.3.2014)

Nepochybuji, že na rozdíl od znalců a příznivců knižní předlohy, tv seriálové adaptace nemohu tak moc kvalifikovaně posoudit, na kolik je to dobré oproti originálu a sérii. Nicméně mně se tento film velmi zalíbil, ačkoliv tempo vypravování je zpočátku příliš zběsilé, zkratkovité a postavy nemají tolik prostoru, tak se Gordon Chan může pochlubit i po loňském úspěšném roce dalším skvělým zásekem do své filmografie, kéž ho forma neopouští! Zvládl totiž nejen vymazlenou kameru, skvělé dynamické souboje, ale zapojil do této lehce nadpřirozené fanatasy detektivky dát tempo, napětí, nádech tajemna ve vyváženém poměru. Připočtěte si vynikající ost (Henry Lai je skutečně momentálně to nejlepší v čínských teritoriích, kam se hrabe Tan Dun, to se nedá srovnat). Máme zde více, než solidní obsazení (které kde mi Liu Yifei do té role přece jen tak úplně nesedí). V letošním roce rozhodně důkaz, že v Hong Kongu se občas zadaří hodně nadprůrměr.(15.7.2012)

• - Za filmovou předlohou filmařům posloužila eponymní literární novela malajského autora Woon Swee Oana. (Conspi)