Scream: The Inside Story

Dokumentární

USA, 2011, 120 min

• Dellamorte

Silne ospalá a sakra neprebudená snaha o pripomenutie počiatkov smerodatnej úpravy subžánru. Toto by zafungovalo (bez záverečnej " do rebier sa bijúcej " ziskulačnej kalkulačky) v dobe pred premiérou, prípadne ako DVDbonus, ale v tomto miléniu ?Snímok zvädol a v dnešnej dobe je myslím nepotrebné pripomínať bejvalky aj keď si to niektoré iste zaslúžia. Tento ale jednoznačne patrí do MTV at the MOVIES . Dozvedela som sa TV nič- To už radšej T.C.M.No a aby chýbal Eli,Robko...haha. Niekedy mám pocit, že tie prepojenia sú plánované a kypria pôdu pre novú sadeničku.Film bol OK, no dokument plače bolestnou zbytočnosťou. (subjekt)(17.10.2013)

Zaujímavý dokument o jednom z tých originálnejších slasherov, ktorý reštartoval záujem o tento subžáner a svojím spôsobom vyšľapal kus cesty moderným hororom. Trochu ma sklamalo, že dokument sa takmer celý venuje iba prvému dielu, jeho vzniku, vývoju, zaujímavostiam a ostatné pokračovania ostali odbité. Za to sa tu však objavujú mnohé scénky či útržky z iných hororov, ku ktorým sa viaže, čo dokument oživuje. Ďalšia vec, ktorá mi vadila bolo časté opakovanie, zdôrazňovanie určitých informácií a pikošiek, kedy sa niektorá zaujímavosť spomenula aj 3 krát behom pol hodiny, čo bolo následne trochu otravné a zaváňalo zbytočnou samochválou, preto sa vyššieho hodnotenia zdržím. Každopádne odporúčam fanúšikom série, prípadne aspoň prvého dielu.(29.6.2012)

Naprosto bezchybný dokumentární snímek, který zase o trochu přiblížil divákovi pohled na výrobu jednotlivých dílů Scream.(1.6.2011)

Skvělý dokument který si prostě zaslouží 5 hvězdiček.(13.5.2012)