poster

Godard: Made in USA (TV film)

 • Francie

  Godard Made in USA

Dokumentární

Francie, 2010, 52 min

Režie:

Luc Lagier
 • Matty
  ****

  Netradiční dokument, který se nezaobírá již poměrně vyčerpaným tématem Godardovy tvorby jako takové, ale výhradně Godardovými vazbami na USA. Většina prostoru patří novohollywoodským americkým filmařům (nejvíce mluví Friedkin a Schrader, Hellman a Bogdanovich pronesou cca 2 věty), kteří se snaží pojmenovat, čím (konkrétně i obecně) je francouzská nová vlna inspirovala, proč z ní nečerpali více nebo v čem podle nich tkví Godardův přínos kinematografii. Stravitelnosti počinu pomáhá rozumná stopáž a hravá forma, napodobující styl Godardových filmů.(10.6.2013)

 • Dionysos
  *****

  Profesionálně natočený dokument, který je zaměřený především na Godardova raná tvůrčí léta a na samotný počátek jeho "politického" období. Hlavní předností jsou rozhovory s význačnými americkými režiséry, kteří ve svých vzpomínkách reflektují jak Godardovu vlastní tvorbu, tak vliv, jaký měla na jejich práci a názory na film jako takový.(8.4.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace