Mizernej charakter (TV film)

Mean Streak

Denis Lenoir

Jeff Freilich

Scénografie:

Franco De Cotiis

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

Průměrný televizní thriller, ve které tvůrci zužitkovali veškerá klišé, která jim přišla pod ruku. Osamělý rasistický polda, který právě přišel o parťáka i manželku, musí proti své vůli spolupracovat s černým agentem FBI, se kterým se nejdřív nesnášejí, ale postupně k sobě nacházejí cestu. Žádný šlágr není ani jedna z dějových linek, ve které je nám neustále vtloukáno do hlavy, že detektiv Mattoni (Bakula) je rasista jen proto, že ho vytáčí oražení černí spratci a dvoujazyčné cedule v portorikánské čtvrti. Co by na ty dvoujazyčné cedule řekli asi obyvatelé Karlových Varů, že? Naštěstí je Tim Hunter dost zkušený režisér na to, aby filmu udržel solidní tempo a Scott Bakula je prostě sympaťák, na kterého se dobře kouká. Celkově je tedy Mizernej charakter průměrný, nicméně zábavný film, po režijní i scenáristické stránce přibližně na úrovni kterékoliv libovolné epizody Law and Order. Dá se vidět bez újmy na zdraví a za pár dní vyšumí z hlavy.(3.11.2013)