Beduín (festivalový název)

• angličtina

Bedouin

(festivalový název)

Rusko, 2011, 90 min

Ruské sociální drama. Ne, nelákalo mě to, ale shlédl jsem to: a nelituji, ale ani nejásám. Příběh ženy v těžké životní situaci, jak jinak ženy shánějící peníze, a to skoro všemi prostředky. Konec je svým způsobem zvláštní, ale kdyby to nedopadlo tak, jak to dopadlo, bylo by to o dvě hvězdy míň. Výraznou výtku mám k závěrečné, podle mě dost zbytečné pasáži s obřízkou, je mimo, a řekněme dost násilná. Jinak za zdokumentování východoevropských praktik dík!(6.7.2011)

Nemůžu se zbavit pocitu, že konec už někdo někdy velmi podobně natočil. Každopádně vše před ním je, myslím, poměrně neokoukané. Jednomu z mála filmů se konečně povedlo dostat do děje i "moderní technologie komunikace" aniž by tím utrpěla vizuální stránka filmu (tj. povídání matky s dcerou přes internet). Chvilkami velmi "surový" film, ale (a nebo právě proto) velmi lidský!(11.7.2011)

Drsné téma v drsném ruském filmu. A možná jsem cynická zrůda, že mě ten příběh pořádně nedojal nebo v kontextu karlovarské nabídky s jedním tématem tíživějším než druhým už nestačí ani dítě umírající na leukemii. Hlavní hrdinka prostě neměla moje sympatie, takže jsem ji nemohla litovat ani když se v jejím bytě kupily mrtvoly, když se snažila prodat své těhotenské břicho pornoprůmyslu nebo když jí cikáni vzali všechny peníze. A ta obřízka, tfuj, ještě že nejsem chlap.(19.7.2011)

• dr.Orlok

"Your child is dying of cancer. You don't have any money. You can give birth to a child for money, and you can get cheated after giving birth to a child.You can star in a porno film, when you are under a lot of pressure.Do you know how much money you can get for a porno with a pregnant woman?" Prázdná snaha o "drsný ruský/ukrajinský film", kde nechybí krab, obřízka, velbloudí mléko a nesympatická ústřední hrdinka.(9.7.2011)

• bassator

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Beduin / BEDOUIN / Beduín) - Po shlédnutí jsem měl z filmu docela dobrý pocit, ale když o tom všem začínám po pár dnech přemýšlet nechápu sám sebe. Ten dobrý pocit nejspíše pramenil z VIP míst přímo vedle delegace, protože film nestál za moc. Zdálo se mi to takové neuspořádané, nerealistické. Nejdříve milující maminka, která za pár chvil bez mrknutí oka harpunou (nebo co to bylo) vraždí mafiány? A konec s velbloudím mlékem, beduíny atak podobně??? No opravdu mi to vůbec nesedlo... - 6. 7. 2011 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 40%(12.7.2011)

• - Českou premiéru měl snímek v roce 2011 na filmovém festivalu v Karlových Varech. Nedostal se však do českých kin a i distribuce DVD nosičů jej do roku 2013 neuvedla. (Terva)