Reklama

Reklama

The Facility

  • Velká Británie Guinea Pigs (neoficiální název)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Skupina osmi dobrovolníků se hlásí k účasti na klinické studii nového léku PRO9. Slibují si snazší život a finanční odměnu za to, že stráví několik dní v odlehlé klinice kdesi v hlubinách Velké Británie. Brzy však zjistí, že tato „léčba“ se stane jejich nejhorší noční můrou. (Untentrauer)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

Ronaldo79 

všechny recenze uživatele

Velká škoda, že The Facility je víceméně o hádkách a bezprizorním pobýhání po klinice, přitom potenciál na vznik solidního psycho snímku by tu byl. Námět testování nové drogy, a samozřejmě se v průběhu dostaví vedlejší účinky, má přeci obrovskou šířku možností, jak ty ,,guinea pigs'' potrápit. Nějaká konzistentní atmosféra nebo nervy drásající napětí se nekoná, a tak i těch 79 minut docela potrápí divákovo zaujetí. Hrozně skromný snímek na to v jakém prostředí se odehrává a čeho všeho by byl s lepším scénářem schopný, ale to už se jen opakuju. 4/10* ()

Untentrauer 

všechny recenze uživatele

Když se naše „pokusné krysy“ začali scházet v klinice na pokusný experiment s novým "lékem", byla první věc, která mne napadla: „proč to dělají?“ Nepřišlo mi totiž, že by někdo z nich potřeboval peníze (až na toho Inda – ale i tak byl v obleku). Čekal jsem partu naprostých zoufalců, kteří podepíšou cokoliv! Takže, máme tu partu „pacientů“, kteří jsou docela sympatičtí. Je tu i pestrý výběr osobností. Někteří herci jsou známější (za předpokladu, že se koukáte na stejné srajdy, jako já). Skutečnosti, jako jsou izolované, experimentální prostředí a očekávání prvních testů se už sami postarají o atmosféru a napětí. Styl kamery je místy roztřesený a to mě vadí. Dialogy jsou přesně takové, jaké by asi v této situaci měli být a tím pádem opět podporují realističnost. Vedlejší účinky testovaného léku se dostaví hned první noc. Projeví se zatím pouze u jednoho pacienta, kterého je nutné kdesi izolovat, ale nejsou tak strašné, aby se ostatní nepodařilo uklidnit. Pohled z okna kliniky zachytí sestru, která sprintuje kamsi do temné noci…Asi pro cigarety, nebo pro flašku vodky. To vše se stane v první polovině filmu, která je tedy spíše psycho-dramatická. Druhá polovina již začíná vykazovat prvky hororu. Nicméně je to sugestivní. Možná by bylo dobré kouknout se někdy na film a dopředu nevědět žánr. Fakt, že v tomto filmu prostě očekáváte něco hororového ovlivní celkové vnímání. Akční scény jsou zabírány opět roztřesenou kamerou a je v nich takový zmatek, že nelze pobrat co se vlastně stalo. Ve verzi, kterou jsem viděl, byla dokonce i cenzura! Film má celkově tísnivou atmosféru, která vyvolává nepříjemný pocit. Děj je sice jasně daný, ale některé jeho sekvence jsou zmatečné a neujasněné. Jedná se o velice solidní Bčko! ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

„The Facility“ je možné směle považovat za agitku, která se snaží lidem ukázat, že by neměli věřit farmaceutickým společnostem a rozhodně by neměli testovat nějaké léky na sobě. Nejspíš by neměli ani užívat nějaké komplikovanější léky, ale tak tohle nebezpečí zde prostě je. V rámci hororového žánru pak snímek ničím nevybočuje, nic neukazuje a jen chce prohloubit náš strach ze tmy. Vzhledem k tomu, že tohle vidíte v každém druhém kousku, nemůže se tohle dotáhnout ani na průměr. Hlavně i proto, že snímek začíná nudit, a to i při své krátké stopáži. Nemá totiž co říct. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Tradičná vzorka indivíduí, ktoré snáď ani nemohli byť otrepanejšie vybraté, súhlasí s testovaním experimentálneho lieku na izolovanej klinike. No a keďže ide o horor, tak je jasné, že experiment sa zvrtne a trošku sa to rozkrvaví. Ale naozaj iba trošku, keďže si film príliš nedovoľuje a tak sú krvavé scénky / gore prítomné iba zriedkavo a väčšinu deja predstavujú predvídateľné hádky a otravné dohadovanie medzi postavami, ktoré ma ani náhodou nebavili. Onedlho sa objavia nečakané účinky lieku a atmosféra mierne zhustne, no pokračuje to stále iba zmäteným pobehovaním postáv, ktorých najväčšia aktivita spočíva v prekrikovaní a otupných dramatických eskapádach, čo mi moc napínavé / zaujímavé / hororové neprišlo. Takže nakoniec to bol len opozeraný nemocničný nízkorozpočťák, ktorý ma vyše 2 a pol hodiny nudil a následne ma odrovnal v šokujúcom závere zistením, že v skutočnosti trval iba 1h 15min. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama